ОСМИ клас. Изолацията втори месец продължава, пак Евгени сили ще ни дава.

  • 28 613
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 280
Поздрави на всички малки, големи и още по-големи деца

https://www.vbox7.com/play:c459883bb0&start=27

# 736
  • София
  • Мнения: 2 768
Честит празник на малки, големи, и още по-големи деца, порастнали и непорастнали! Бях си наумила следобед да направя някаква изненада за непорастналите диванета, но уви-котка ми пресече път, в случая една кола се заби в моята, бях с малкия и слава Богу сме добре, не беше с висока скорост, но си отвисях и се намръзнах да чакам КАТ и за протоколи после. С по ирония на съдбата се случи пред едно училище-хем на детския празник, хем и на матурите на ученици.

И като говорим за зрелостници-попътен вятър на порастналите гълъбчета, и нека следващия полет в неокрити висини им открие широк мироглед и много простор за нови върхове-Rady, Спунк, jd, Ян@, дано не пропускам някого.

Аз бях днес и квестор на матурите, много ми бе интересно и с удоволствие приех възможността, като цяло децата в моята останаха доволни от темата, с едно -две изключения. И отзива бе, че НЕ са ги изненадали със сложност, само една девойка сподели, че времето за втори модул било малко, или самата тя не си го е разпределила добре.
Имаше един младеж от Нег , който съм запомнила с много положително впечатление от миналогодишните отворени врати на гимназията, когато децата ме очароваха при представянето на училището. Той беше супер спокоен, защото сподели, че е приет в Австрия. Гледах, че бяха напрегнати предимно момчетата, подкачаше им крачето, девойките го даваха по-спокойно, поне привидно. Аз пък винаги съм си мислила, че младежите са по-“дзен” Simple Smile Аз също много харесвам Елин Пелин.

Русалка, благодаря за уточнението за сертификата. АниК права си , че вероятно не са готови, но в училище много ги натискат да се явят и аз вероятно ще “клекна”. Но пък и се надявям девойката да се мобилизира като за финал покрай изпита, че от догодина само с три часа по език...

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 19:39 от звездица

# 737
  • Мнения: 4 005
Звездичка, фр. Алексиева знае какво прави. Груповото явяване на ниво е с парична отстъпка. Сертификатите на Гьоте нямат давност. Мой съвет е да пуснеш девойката. Готова ще е за В1. И да се похвалиш след това!

# 738
  • София
  • Мнения: 2 768
Шарлотче,  🤗 като истинска “ Фрау “ тя и не ни дава много много възможност за остъпление😆 макар, че няма да успеят да покрият ниво В1 до края на учебната година...

# 739
  • Мнения: 264
Звездица, рано е все още да има приети в Австрия, има време Simple Smile

# 740
  • София
  • Мнения: 2 768
Звездица, рано е все още да има приети в Австрия, има време Simple Smile
Не зная сроковете, но пропуснах да уточня, че детето е от лайстунг класа и е кандидатствал с немката диплома там, не зная дали има значение... Ако не греша и ти имаш дванадесетокласник тази година-успех му пожелавам-да го приемат там, където най-много желае.

# 741
  • София
  • Мнения: 18 063
Няма никакво значение, Звездица, дали детето е германец, поляк, румънец, чех,  българин от лайстунг, от ДСД паралелка, от СМГ или от 18-то примерно..... Сроковете в Германия и Австрия са еднакви за всички от ЕС и не са дошли още. Разликата за лайстунг е, че им е с една идея по-улеснена процедурата при кандидатстване, защото просто не се налага да превеждат дипломи, ако кандидатстват с немската такава. А и детето на maman_ours e  (съвсем скоро ще стои на това място глаголът "беше") също в лайстунг, да издам аз като първа клюкарка... Не че го е крила тя, де Simple Smile

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 20:27 от пенсионирана русалка

# 742
  • София
  • Мнения: 6 095
На хубав ден започваме новата тема.

Звездица, важното е, че сте живи и здрави. Банално звучи, но е така.

Общи условия

Активация на акаунт