ОСМИ клас. Изолацията втори месец продължава, пак Евгени сили ще ни дава.

  • 28 629
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 6 137
Аз пък празника забравих сутринта, ама нали момата ми била вече голяма. Stuck Out Tongue Winking Eye

BalloonLollipopBalloon Да са здрави, щастливи и весели всички малки, големи и още по-големи дечица! BalloonLollipopBalloon

# 721
  • София
  • Мнения: 3 093
Честит празник на децата и успех на завършващите.
Символика намирам в първата дата за матурата - на деня на детето тръгват неусетно по пътя възрастните.

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 4 457
Ей, просълзихте ме и мен Kissing Smiling Eyes

Русалче, права си, че в един момент по-добре някакъв сертификат, отколкото никакъв или пък както е случаят, който си споделила. Не ми се струват обаче готови децата за В1 към този момент (предполагам, че и малката звездичка е горе-долу на нашето ниво).

# 723
  • Мнения: 11 973
Честит празник на всички деца!
Да са здрави и да пазят винаги неповторимия вълшебен вкус на детството в себе си!

Успешен старт на порасналите деца- 12- класниците! На късмет да им е днешният празник!Стиснати палциза съфорумските зрелостници!

Знае ли се вече какво се е паднало, нямам представа кога се обявява?

# 724
  • Мнения: 2 433
Елин Пелин
"Чорба от греховете на отец Никодим"

# 725
  • София
  • Мнения: 12 194
А темата е: "Човекът и неговите съмнения". Много ми харесват - и разказът и темата.

# 726
  • Мнения: 1 934
Ще подарявате ли нещо на порасналите набори?
Моето сутринта си търси подарък Mask, каза че имам още време.

Стисках на много дванадесетокласници, дано всичко да е минало перфектно за тях!

# 727
  • Мнения: 2 433
Ние вече подарихме. Много ми хареса жеста на майката на Magsym. Прочетох го на мм и решихме, че е много мила идея и ще я използваме, колкото и големи да са децата. Flowers Cherry Blossom

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 14:13 от silver pearl

# 728
  • Мнения: 11 973
И аз стисках на 12- класниците- от форума и реални.
Надничах в темата им,без да се обаждам,да не товаря допълнително, обаче се получи нещо много интересно. Една съфорумка обяви "ЕлинПелин", Косачи,стана леко вълнение как един и същ автор две години подред. И след това се усетиха, четя е дала линк към миналогодишата матура.Аз,патицата, тутакси я разпечатах, обичам да се тествам по бЕЛ в различни формати. И след малко-хоп наистина Елин Пелин за втора година.

Когато аз кандидатствах за първи път в СУ / защото се случи да не мина с еднократно кандидатстване/,две поредни години се беше падал Тютюн на Д.Димов.Е, наистина,освен да прочета романа, нищо не бях пипвала по тази тема ,щеше да е "весело", ако се беше паднала 3-ти път.

# 729
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
Първо някой написа Елин Пелин, после аз, като виден представител на големите бели птици, пуснах мухата за "Косачи". Flushed  Изобщо не ми мина през ума, че може две години поред да е един и същи автор. Не че изобщо знаех какво се е било паднало миналата година. Smile Темата сега сякаш е по-добра за писане.

Изобщо не мога да си представя как ще съм след четири години, когато минавам през това втори път. Ако мога да проспя деня с матура по БЕЛ, ще ми е най-добре. А няма да има и друг ученик да ме разсейва тогава.

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 15:14 от jd

# 730
  • Мнения: 11 973
Всъщност темата е благодатна за писане,защото едва ли децата ли по този разказ има много заучени клишета.

Кога можем д а видим и теста?

# 731
  • София
  • Мнения: 6 137
jd, Kissing Heart

# 732
  • Мнения: 1 833
Моят младеж каза, че е доволен от темата, писал е есе. Първите модули с нищо не са го изненадали. Стискаме палци за сряда, ще се явява на биология и после чакаме резултати. Още не знае какво ще учи след това.....Холандия окончателно отпадна като вариант тази година.

# 733
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 759
Елин Пелин ми е любим автор, макар и с доста тъжни истории, но....животът е шарен.
Днес маман рано рано ми се обади да ми/ни честити празника, та за мен днес е празник на всеки запазил детското в себе си, на всеки готов да погледне с очите на дете, любопитни, добри, прощаващи, прегръщащи...., та честит празник, деца!!!

# 734
  • София
  • Мнения: 1 059
И нашата кака е доволна от матурата. Изненадата е била всеобща, защото никой не е очаквал пак Елин Пелин, който се падна миналата година - Косачи и преди 4 години - Гераците. Но темата е философска и благодатна за писане.

Общи условия

Активация на акаунт