Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 203 031
  • 4 199
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 39
Здравейте, д-р Янкова, детето ми се роди недоносено в 32г.с., със средна и умерена асфиксия,беше интубирано за 7 дни,АПГАР 1мин-7, 5мин-8. На ТФЕ от епикризата е посочено умерено изразени хиперехогенни зони, перивентрикуларно( можете ли да ми кажете какво точно означава това),какви са дългосрочните прогнози при тези деца?Имам предвид  неврологичното им развитие, с какви евентуални проблеми може да се сблъскаме?Знам че не е точно по вашата специалност, ще съм Ви благодарна ,ако ми отговорите.

# 1 096
  • Мнения: X
Здравейте! Детето ми е на 1г.11м. От събота е с хрема, в неделя и с температура от 37.2 до 38.5.
През това време приемаше Цинабсин, физ. р-р за нослето, Тонзилотрен (беше изписан преди това и го продължих), също и сирооп Дефендил. В понеделник е прегледан - всичко е ниво нос. Изписаха Изорекс, Вигамокс, Булзин. Кашля понякога, кихаше (вече почти не киха). Притеснява ме, че температурата остава, вчера и днес пак вдигна по един-два пъти около 37.8.

Откъде идва тази температура? Как да процедираме, сякаш снощи имаше леко подобрение, но днес пак все едно сме на изходно ниво... Правим и инхалации с физ разтвор и Пулмикорт по 2 пъти на ден (от вчера). Секретите от носа са ужасни, не спират. Бяло-жълти са на цвят.

# 1 097
  • Мнения: 820
Здравейте, в скрит текст съм добавила снимката на памперса на детенцето ми, на 2 годинки. В началото на май лежахме в Пирогов за стомашен вирус. В началото на юни пък хвана друг вирус, възпали и се ухото и трябваше пак да пие антибиотик. Някъде седмица след като го спряхме, започна от време на време да ака с по-течна консистенция. Това на снимката е от преди малко. Притеснява ме цвета, защото е яла само крем супа, сирене, кус-кус и малко череши, а то е доста тъмно към черно-зелено. Иначе си е жизнена, щастлива, само преди да се изака се сви и каза, че я боли коремчето. След като се изака няма признаци да я боли. Много съм притеснена, даваме пробиотик, но сякаш няма голям ефект. Дали е възможно черешите да я дразнят?

Скрит текст:

# 1 098
  • Мнения: 74
Здравейте, д-р Янкова. Проблемът не е от вашата област, но бих искала да попитам за мнение. На 30г. съм, от около две седмици имам силен косопад, пуснах изследване на TSH -6.080 и ендокринолог ми предписа L-тироксин 50 по схема. В аптеката ми дадоха към това и Биотин + Цинк, като жената каза, че според нея било по скоро в следствие на Covid и много хора напоследък се оплаквали... Нещо друго бихте ли препоръчали, било то медикамент, специалист, изследване? Благодаря предварително.
Здравейте,  наистина възможно е да е вследствие от прекарен Ковид. Но и ТSH ви е висока. Друга  изследвания имате ли?


Нямам други изследвания, ендокриноложката каза да отида на контролен преглед след 6 месеца. Ако дотогава нямало промяна -щяла да ми каже какво да правим.
Затова попитах нещо друго бихте ли ме посъветвали?

# 1 099
  • Мнения: 1 769
Здравейте! Детето ми е на 1г.11м. От събота е с хрема, в неделя и с температура от 37.2 до 38.5.
През това време приемаше Цинабсин, физ. р-р за нослето, Тонзилотрен (беше изписан преди това и го продължих), също и сирооп Дефендил. В понеделник е прегледан - всичко е ниво нос. Изписаха Изорекс, Вигамокс, Булзин. Кашля понякога, кихаше (вече почти не киха). Притеснява ме, че температурата остава, вчера и днес пак вдигна по един-два пъти около 37.8.

Откъде идва тази температура? Как да процедираме, сякаш снощи имаше леко подобрение, но днес пак все едно сме на изходно ниво... Правим и инхалации с физ разтвор и Пулмикорт по 2 пъти на ден (от вчера). Секретите от носа са ужасни, не спират. Бяло-жълти са на цвят.
Имате ли ПКК и СРП.

# 1 100
  • Мнения: 4 005
Здравейте,д-р Янкова.Поради силна тревожност изписаха на сина ми сироп Алора 2х2,5мл.само че синът ми не харесва вкуса и не желае да го приема по никакъв начин.Той е на 3г.и 9м.До сега приемаше капки Калма Бимби,но без особен ефект.Бихме ли могли да сменим с Рескю капки на д-р Бах и каква доза е подходяща за дете на такава възраст.Също ако може да препоръчате нещо друго подходящо за малко дете.Проблемът е,че в момента е под силен стрес поради уплаха от кола и дори се появи заекване.Благодаря Ви.

# 1 101
  • Мнения: 1 769
Здравейте,д-р Янкова.Поради силна тревожност изписаха на сина ми сироп Алора 2х2,5мл.само че синът ми не харесва вкуса и не желае да го приема по никакъв начин.Той е на 3г.и 9м.До сега приемаше капки Калма Бимби,но без особен ефект.Бихме ли могли да сменим с Рескю капки на д-р Бах и каква доза е подходяща за дете на такава възраст.Също ако може да препоръчате нещо друго подходящо за малко дете.Проблемът е,че в момента е под силен стрес поради уплаха от кола и дори се появи заекване.Благодаря Ви.
Здравейте,  за съжаление нямате голям избор, ако може смесвайки Алората с някакъв сладък сок или нещо друго.  Но най-добре да посещава детски психолог.

# 1 102
  • Мнения: 159
Д.р Янкова дъщеря ми е на 4г. И от началото на юни месец е постоянно болна. Към 10юни започна температура и хрема, като на 4тия ден започна силна кашлица и пречеше на дъщеря ми да спи. Вадеше храчки и и изписаха Ксимбак+Авирон. Пи го 7дни, като кашлицата продължи и пуснахме гърлен и носен секрет. Носния беше чист, но гърления беше със бактерия стафилокок mrsa. Изписаха отново антибиотик,който тя приключи в понеделник миналата седмица. В събота вече беше отново със сополи и гърло. Отидохме пуснахме секретхда видим бактерията дали не е още там,но гърлото е чисто. Няма темпера тура.. Има сополи и кашлица(отхрачваща). Давах вит ц, низита в носа и тантум за гърлото... Вече 5ти ден сополите и кашлицата продължават... Не искам хич отново да е на антибиотик при положуние че пи 2 вече... Как да постъпя..???

# 1 103
  • Мнения: 46
Здравейте,
Д.р Янкова
Дъщеря ми е на 4г. И от ноември месец е с постоянна задна хрема.Не се влияе от никакво лечение (капки,сиропи) Има постоянна кашлица, трудно спи, понякога дори повръща тези храчки .

# 1 104
  • Мнения: 1 769
Здравейте,
Д.р Янкова
Дъщеря ми е на 4г. И от ноември месец е с постоянна задна хрема.Не се влияе от никакво лечение (капки,сиропи) Има постоянна кашлица, трудно спи, понякога дори повръща тези храчки .

# 1 105
  • Мнения: 1 769
Здравейте,
Д.р Янкова
Дъщеря ми е на 4г. И от ноември месец е с постоянна задна хрема.Не се влияе от никакво лечение (капки,сиропи) Има постоянна кашлица, трудно спи, понякога дори повръща тези храчки .
Здравейте,  и двата антибиотика, които сте изпили, са напълно безполезно.  При тези бактерии в носа може да се прилагат локално като капки, но не и да се пие. Детето трябва да се прегледа и прислуша, за да се установи дали няма хрипове.  Така от разстояние не мога да съм сигурна в отговора си.

# 1 106
  • Мнения: 46
Здравейте,
Д.р Янкова
Дъщеря ми е на 4г. И от ноември месец е с постоянна задна хрема.Не се влияе от никакво лечение (капки,сиропи) Има постоянна кашлица, трудно спи, понякога дори повръща тези храчки .
Здравейте,  и двата антибиотика, които сте изпили, са напълно безполезно.  При тези бактерии в носа може да се прилагат локално като капки, но не и да се пие. Детето трябва да се прегледа и прислуша, за да се установи дали няма хрипове.  Така от разстояние не мога да съм сигурна в отговора си.



Къде можем да запишем час при вас?

# 1 107
  • Мнения: 1 769
Здравейте,
Д.р Янкова
Дъщеря ми е на 4г. И от ноември месец е с постоянна задна хрема.Не се влияе от никакво лечение (капки,сиропи) Има постоянна кашлица, трудно спи, понякога дори повръща тези храчки .
Здравейте,  и двата антибиотика, които сте изпили, са напълно безполезно.  При тези бактерии в носа може да се прилагат локално като капки, но не и да се пие. Детето трябва да се прегледа и прислуша, за да се установи дали няма хрипове.  Така от разстояние не мога да съм сигурна в отговора си.



Къде можем да запишем час при вас?
Детски кабинета Южен парк
0888884315

# 1 108
  • Мнения: 1
Здравейте, Д-Р Янкова
Детето ми е на 2г и 2м
В неделя вечерта към 20ч започна да повръща. Сложи и свещичка против повръщане и тръгнах към Неотложния кабинет. От там я прегледаха и доста се почудиха какво да ни правят, накрая решиха да ни приемат в Детско Отделение и ми показаха стаята в която ще бъдем, попитах за лечението какво ще бъде те ми отговориха, че няма да има за сега. Просто да си легнем там и ако има нещо да ги повикам. След 10мин идва сестрата и ми казва че ще я боцка! Питах какво е каза ми декстаметазон 1мг.
Исках да ми обеснят какво е и за какво се използва не ми казаха и си тръгнах от болницата. После в къщи след 4ч и сложих още една свещичка. Повръщането спря. Понеделник и вторник беше добре не се хранеше добре но беше жизнена и си играеше,обаче в сряда не мога да я събудя почти до обяд спа и не иска да става, само се униса да спи. Заведох я при личната! Казами, че е обезводнена и направо да си влизаме в болницата щот детето не е добре. От там веднага тръгнах за инфекциозното отделение,там ни приеха и започнаха със системите веднага. Пак спа цял ден и повече. На другия ден беше вече добре макар че не беше яла нищо 4дни.вчера вече хапна малко и като я виждам е вече добре и си мислех че днес ще ни изпишат. Но вчера след обяд ми казват че трябва да минем ренген! Попитах защо е нужен пък ренген. Отговориха ми трябвало и ако били чисти дробчетата утре си тръгваме. И тази сутрин ми съобщават че детето ми е с двустранна пневмония.! Веднага смениха лечението
Антибиотик. Попитах как така без никакви подобни симптоми. Казаха възможно е! Без да била настинала, без сополи, без температура и без кашлица
Моля ви за съвет мн съм притеснена каква е тази пневмония от къде им дойде че трябва ренген като въобще не е ставало въпрос за това. Тъпчат я с лекарства системи детето ми не е ставало от 4дена плаче и ми се моли да я взема. Моля ви отговорете ми много съм притеснена аз все още не мога да им повярвам че тя има пневмония. Ще съм благодарна от ❤️за вашия съвет😢😢🥺🥺

# 1 109
  • Мнения: 1 769
Здравейте, Д-Р Янкова
Детето ми е на 2г и 2м
В неделя вечерта към 20ч започна да повръща. Сложи и свещичка против повръщане и тръгнах към Неотложния кабинет. От там я прегледаха и доста се почудиха какво да ни правят, накрая решиха да ни приемат в Детско Отделение и ми показаха стаята в която ще бъдем, попитах за лечението какво ще бъде те ми отговориха, че няма да има за сега. Просто да си легнем там и ако има нещо да ги повикам. След 10мин идва сестрата и ми казва че ще я боцка! Питах какво е каза ми декстаметазон 1мг.
Исках да ми обеснят какво е и за какво се използва не ми казаха и си тръгнах от болницата. После в къщи след 4ч и сложих още една свещичка. Повръщането спря. Понеделник и вторник беше добре не се хранеше добре но беше жизнена и си играеше,обаче в сряда не мога да я събудя почти до обяд спа и не иска да става, само се униса да спи. Заведох я при личната! Казами, че е обезводнена и направо да си влизаме в болницата щот детето не е добре. От там веднага тръгнах за инфекциозното отделение,там ни приеха и започнаха със системите веднага. Пак спа цял ден и повече. На другия ден беше вече добре макар че не беше яла нищо 4дни.вчера вече хапна малко и като я виждам е вече добре и си мислех че днес ще ни изпишат. Но вчера след обяд ми казват че трябва да минем ренген! Попитах защо е нужен пък ренген. Отговориха ми трябвало и ако били чисти дробчетата утре си тръгваме. И тази сутрин ми съобщават че детето ми е с двустранна пневмония.! Веднага смениха лечението
Антибиотик. Попитах как така без никакви подобни симптоми. Казаха възможно е! Без да била настинала, без сополи, без температура и без кашлица
Моля ви за съвет мн съм притеснена каква е тази пневмония от къде им дойде че трябва ренген като въобще не е ставало въпрос за това. Тъпчат я с лекарства системи детето ми не е ставало от 4дена плаче и ми се моли да я взема. Моля ви отговорете ми много съм притеснена аз все още не мога да им повярвам че тя има пневмония. Ще съм благодарна от ❤️за вашия съвет😢😢🥺🥺
Здравейте,  ако наистина детето ви няма кашлица и температура,  няма как да има пневмония.  Не мога да кажа защо така ви лекуват в това отделение. Ако може снимайте снимката и изследванията и ми ги пратете. Но без тези симптоми няма как да има пневмония.

Общи условия

Активация на акаунт