На какво се дължи дистанцираността му

  • 5 419
  • 146
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 001
"Студеното му отношение е откакто аз разбутах всичко. Преди това усещах, че му има нещо, но умело го прикриваше." 

Не разбрах - какво си разбутала?
И това - да се извиняваш, че си му се обадила - е абсурдно. Ето за това казвам, че не умееш още да отстояваш себе си. Той не ти е дал конкретен отговор, държал те в напрежение, а после изкарва теб виновна.

Лично на мен не ми харесва отношението му към теб. Ти наблюдавай и разсъждавай дали този човек те заслужава? И дали не очакваш жестове от някой, който не може да ги прави?

# 121
  • Мнения: 18 998
Някак ми се струва, че предишните ви раздели са били по негова инициатива, та затова се и притесняваш толкова да не направиш ,,грешна" стъпка, нещо да не го разсърдиш, че да не те "пусне" да си ходиш пак.

Казваш, че живеете на квартира. Тази квартира кой я плаща, разходите по жилището и домакинството как са разпределени? Като се разделяхте, как се осъществяваше раздялата? Щото аз не мога да повярвам, че има нормален човек, който да си причини неколкократна раздяла с един и същ човек, ако трябва при всяка такава раздяла да сменя квартира с всичките му депозити, неустойки и галимации. Аз не бих си го причинила това, да се местя отново и да напускам квартира, щото някой се е присетил, че може да пробваме пак. По-скоро той си е останал в квартирата, а пък ти си отишла при вашите, та не ти е струвало много, от чисто практическа гледна точка, да се събирате пак. Даже може би напротив.

Взимането на хормонални контрацептиви при пушачки значително увеличава риска от тромбози. Не е негова работа да решава какво се случва с твоето тяло и какви рискове можеш да поемеш. За теб удобен ли е въобще моментът за дете, след като очакваш той да ти решава всички възникнали с това проблеми? Значи, той не знае какво е, ама обещава, че през майчинството си щяла да си учиш спокойно, и ти вече с облекчение се оставяш изцяло на него. На човек, който си мени по 3 пъти на ден мнението. Амо, виж си кога на теб ти е удобно да раждаш, оправи си ти нещата, че на 23 е точно моментът да си форсираш и доходите, и напредъка, па макар и с цената на повече натоварване и немного френдли обстановка за бременеещи и в майчинство. Какво си зачакала в нисък старт да ти даде разрешение за бременност, когато му скимне?
Като е благоволил да ти разреши да решаваш за обзавеждането и оборудването накухнята в неговия апартамент, няма нужда да го молиш за миялни и пр. да го убеждаваш и да караш приятелите му да му влияят. Предполага се, че и космическа совалка да искаш в кухнята, можеш да сложиш. То иначе какво излиза - давам ти да избираш, но за всяко нещо трябва да ме питаш дали съм съгласен.

Иначе, според мен е по-добре, че не сте обвързали с обща ипотека и кредити. С нисък доход и без това само негативи ще ти донесе при раздяла някакво общо жилище, за което ти виси дългогодишен кредит и не можеш да си позволиш да изплащаш сама и да откупуваш неговия дял.

# 122
  • Мнения: 33
Предишните ни раздели са били, както по моя, така и по негова инициатива. Първите пъти не живеехме заедно. Откакто живеем заедно 2 пъти щяхме да се разделяме, но не се е стигало до изнасяне и т.н.
Апартамента го е купил той, аз нямам финансова намеса. За него е редно това да бъде осигурено от него.
В началото се шокира, когато заговори за дете, но не ми трябваше много да се навия. Не държа да вадя милиони и смятам, че частта с велика кариера мога да оставя на мъжа. За мен е важно да имам работа, която харесвам и да успявам да поддържам уюта вкъщи.
За контрацептивите, той го предложи като идея, аз се съгласих, защото и на мен ми беше по-добре.
Всичко, което описвам е поведение откакто има проблем. Очевидно и аз не съм безгрешна, и може би съм му дала някакъв повод. Затова искам да скъся дистанцията, но той е много твърд характер и наистина ми е трудно...

# 123
  • Мнения: X
Здравейте! С приятеля ми живеем на квартира, като скоро ще се местим в неговия апартамент който е в ремонт. След като го купи той каза че иска дете и е напълно сигурен в това. С времето започна да се дистанцира, а ремонта отнема повече от предвиденото време. Може ли това според вас да е причина за дистанцията. Възможно ли е да се е уплашил от това си решение и ако някой има опит ще съм благодарна да сподели как се е справил в подобна ситуация.
А да го попиташ директно?
Не разговаряте ли?
Почивката беше на място, което той обожава и има голямо символично значение за него. Не е бил с момиче, а с наши приятели.
Относно разговорите: наясно съм, че нищо не би могло да замени един откровен разговор с него, в който да си изясним всичко, но поради една или друга причина към момента такъв разговор не може да бъде проведен. Има работа, срокове, не искам да му преча. Освен това, когато не иска да говори, няма да го направи, просто се изключва. Затова мога единствено да чакам той да реши да започне разговор...
Че колко време се очаква да говорите?10 часа?Че да му пречи на работата?
"-Къде те стяга шапката?
 -Не искам сега дете!/Не искам сега връзка!/Не искам сега да сме заедно!"
отнема не повече от няколко минути.
И не, не си длъжна да чакаш каквото и да било.
Най-лошото, което можеш да си причиниш, е да чакаш примирено ДРУГ да дирижира живота ти.
Какво бих направила за в такава ситуация:
хващам го една вечер, след вечеря например, и го "заклещвам" директно с проблема...."Виж, след толкова опити да говорим и откази от твоя страна, аз повече не мога да живея така.Или казваш директно какъв е проблема и можем ли да го разрешим, сега и тук, или утре се изнасям/ти си събираш багажа и си тръгваш.".
И го правя.
Ако той има чувства, ако иска да споделя живота си с мен, ще говори.
Допускам, че има и вероятност да не ме вземе на сериозно вечерта и да продължи да отказва разговор.
На другия ден ще ми види гърба.
Ако държи на мен и ме иска в живота си, ще направи и невъзможното да ме върне.Но не и преди да сме уточнили всичко с разговор.Поне ще е наясно, че не се шегувам и не си играя игрички, като му поставям ултиматум.
А ако ме пусне да си ходя и забрави за мен, ами, ясна е работата....защо ми е да се натискам при/на човек, който не ме иска?

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 09:45 от Анонимен

# 124
  • Мнения: 200
На мен още в първия пост на авторката ми направи впечатление, че тя споделя: "той ми каза, че иска да имаме дете"
А ти какво искаш? Изглежда сякаш той дирижира вашите отношения - къде да живеете, как да живеете, кога и дали да говорите, кога да имате дете...
Никак не изглежда равностойно.
Изясни собствените си желания и нужди и му ги представи. В такива ситуации си проличават нещата най-ясно.

# 125
  • Мнения: 18 998
Тя се притеснява, че ако го притисне, той ще съвсем инициира раздяла и изобщо няма да направи не невъзможното, но и възможното да си я върне. И най-елементарният разговор я плаши, защото усеща накъде вървят нещата, пък се е вкопчила в него. Той обаче, според написаното, не е човек, на когото може една жена, или поне авторката, да се остави спокойно да взема решения вместо нея, и да се отдаде на правене на уютен дом и ходене на работа за удоволствие. Не се знае кога ще го стегне шапката, това, че е успешен и изкарва някакви пари, не значи, че ще умира от кеф да ги дава за авторката и за евентуалното дете, нито пък ще е склонен да си предостави жилището, особено ако срещне друга. То сега стигате до раздяла, евентуално бременна и с бебе, помисли ли как ще се чувстваш, ако се наложи да се справяш с подобно отношение и да се чудиш ще ви бъде ли, което явно от него зависи, и какво ще правиш с проблемна бременност или къде да се денеш с бебе, ако реши, че не те иска при него?

# 126
  • Мнения: X
Тя се притеснява, че ако го притисне, той ще съвсем инициира раздяла и изобщо няма да направи не невъзможното, но и възможното да си я върне. И най-елементарният разговор я плаши, защото усеща накъде вървят нещата,
Скрит текст:
пък се е вкопчила в него. Той обаче, според написаното, не е човек, на когото може една жена, или поне авторката, да се остави спокойно да взема решения вместо нея, и да се отдаде на правене на уютен дом и ходене на работа за удоволствие. Не се знае кога ще го стегне шапката, това, че е успешен и изкарва някакви пари, не значи, че ще умира от кеф да ги дава за авторката и за евентуалното дете, нито пък ще е склонен да си предостави жилището, особено ако срещне друга. То сега стигате до раздяла, евентуално бременна и с бебе, помисли ли как ще се чувстваш, ако се наложи да се справяш с подобно отношение и да се чудиш ще ви бъде ли, което явно от него зависи, и какво ще правиш с проблемна бременност или къде да се денеш с бебе, ако реши, че не те иска при него?
То това ясно....ама не е ясно тя какво точно очаква.
По някое време да го "тресне светкавица" и той пак да се влюби безпаметно в нея?
При положение, че директно е заявил, че "събирането ни е грешка"?

# 127
  • Мнения: 3 505
Simp, струва ми се, че упорстваш да запазиш връзка, която по всичко личи, че ще бъде най-добре да прекратиш. Ако не броим добрите му доходи, а в тоз нищо добро не виждам. Командори те, манипулира те, когато не може да те изкомандори, цупи се, когато искаш да говорите и даже секс ти отказва.

# 128
  • Мнения: 2 801
Доста са ми познати тези отношения. Бях в такава връзка 2 години. Много терзания, сълзи и т.н. , постоянно се обвинявах за всичко...Събрах сили и си тръгнах. И той беше така на приливи и отливи постоянно, но в един момент това наистина писва. Все пак, вашата връзка е от повече време, но мой съвет е да си тръгнеш ако се чувстваш несигурна и щом си задаваш толкова много въпроси относно отношенията ви.
п.с. - На 22 съм и се поставям на мястото ти, горе-долу сме на един "акъл". Повярвай ми, ще се почувстваш все едно ти е паднал камък от сърцето ако си тръгнеш. Успех Heart

# 129
  • France
  • Мнения: 12 566
Съгласна съм с всички коментари до тук. Трябва да отбележа, че рядко сме на едно мнение тук. Бих искала само да подчертая нещо.
При последната ни "раздяла" сдобрява ето беше опит, за който той не ме уведоми. След известно време го питах дали да спирам цигарите или да започвам хапчетата, като очаквах да изкаже мнение, а той каза само че ще видим в края на месеца. След това го питах пак, и каза, че не го е направил умишлено, а той за толкова години нито веднъж не се е изпускал... 🤣
Даваш ли си сметка, че това е криминално? Не, не се шегувам. В белите страни такива "шмекерии" са описани в наказателния кодекс. Наистина ли искаш да останеш с някой, който е готов да ти направи бебе зад гърба ти?
А и още нещо. Често срещам в този форум думите, че не ви се правят милиони, нито велика кариера. И никой не ви и кара. Но е хубаво да си финансово независим. Иначе сама си слагаш главата на дръвника.
Успех и дано пораснете и двамата.

# 130
  • Мнения: 18 530
Има реално и свестни мъже, на които една жена може и завинаги да се овеси финансово, но те са единици в днешно време. Не е хубаво да се разчита на това.

# 131
  • Мнения: 6 138
Цялата история ми напомня за една приятелка на жена ми. По същия начин нейния приятел я беше дресирал да не си отваря устата за нищо. Някъде в първата им година като беше повдигала темата за развитие на връзката им, бебе, общо бъдеще, човека просто я гонеше уж че има някакви колебания, несигурност и т.н. След няколко такива временни раздели и сътресения, момичето просто не си отвори устата повече за каквото и да е. Реално живееше в неговия апартамент, готвеше му, чистеше, пазаруваше, обаче в същото време си плащаше квартирата, а на практика може би да я е позлвала един път в месеца, и това при положение, че едвам се оправяше с доходите си. Нито дума за изисквания или ангажименти.
Тогава много се майтапих с моята, виках и - е гледай, така се прави, този е истински майстор. Ползва всичко каквото иска от една такава връзка, без никакви ангажименти и отговорности. Не като мене, където съм се нагърбил с всичко покрай една сериозна връзка и семейство.
Изкараха може би към 5 години заедно, преди да се разделят, той също и говореше за бебе, лично съм го чувал.
Така че това са завоалирани опити за манипулации, може би и не дотам осъзнати. Някои жени много лесно се поддавате, съм забелязал.
След това държание, авторката ще бъде дресирана добре, да слуша и да не поставя условия, защото ще бъде аут. Което непременно ще се случи, но може би по-късно.

# 132
  • Мнения: 12 780
Колкото повече чета, толкова повече се чудя защо на авторката й е толкова важно да бъде с този мъж. Не можете даже да говорите като хората. Не може да се разчита на неговата дума.
Винаги ме е дразнило, когато казват, че някой бил дал мъжка дума - сякаш на думата на жената не може да се вярва. В този случай обаче, има ли една мъжка дума, която той да е дал и да е спазил? Сякаш някакви облаци са му в главата, мине облакът, замине и никога не се връща.

Той е с много твърд характер, казваш. Дали можеш да разтълкуваш какво означава твърд характер?

Да допълня: помисли си какъв начин за контрацепция да ползваш. Не разчитай на прекъснат полов акт или на каквото и да е пазене от негова страна - виждаш го, че не е сигурен какво иска, колко го иска и за колко време. А контрата ще остане в теб.

# 133
  • Мнения: 14 079
На мен ми се струва, че този манипулатор обмисля раздяла с авторката. Остава му малко до края на ремонта, а явно не иска да се премести с нея в него. Просто я използва да си делят разходите и после удобно ще се отърве от нея.  Щял да ѝ предложи брак другата година, ще речеш, че вече е декември месец. Такива, дето само обещават и на думи са велики, не стават за сериозна връзка и носят само разочарования. Ако имаш очаквания де, иначе може и да е забавно, ако не му се връзваш и слушаш фантасмагории. Не искал тя да участва финансово в апартамента, защото той трябвало да го осигури. Не, просто не иска да имаш претенции към него и да го делите един ден. Наемът той ли го плаща? Защото по логиката за апартамента, той трябва да осигури жилището, т.е. да поеме наема. Та на него не му се свиди да направи нещо мило за теб, като да те прибере от работа, иначе се изживява като супер мъж и закрилник . Смешник е за мен и не се извинявам за това. Но пък явно си знае интереса и си следва целите, само дето се съмнявам, че авторката е в тях.

# 134
  • Мнения: 141
Според мен причината за поведението му е тази Wink

Общи условия

Активация на акаунт