Отговори
# 1 920
  • Мнения: 168
Аналуна честит рожден ден и от мен 🙂💐🌺
Поли успех утре, стискам силно палци 🤞
Аз да кажа че днес бях на преглед и имам 1,5 см разкритие и на тонове излизат яки контракции. Викат ме във вторник пак да видим какво е положението, но казаха за всеки случай с багажа, че ако бързо върви ще ме приемат за наблюдение.
Но малко се стреснах защото преди време бях споменала че едната ми срамна устна е малко подута. Според следящия ми уж разширена вена, но според този лекар сега е някаква кистичка 😲 било безобидно, но трябвало да се обработи, което щяло да стане  с раждането направо. Твърди че няма да пречи на бебето, но със сигурност ще се използва епидурална. Не знам , нещо се спекох, уж нищо кой знае какво не било, даже по-добрият вариант от това да е разширена вена.... Но пак си го мисля сега. А и си представете после сигурно няма да мога да си сядам на Д-то не знам колко време - раждане, махане на киста, хемороиди.... Направо прелест !!! 😭😭😭
Иначе бебката е супер , измери я 3.500 и всичко й е ок.
Та така ....

# 1 921
  • София
  • Мнения: 7 645
Ох май следващите две седмици всички ще зараждаме едновременно, всеки със своите тревоги и мисли!
Накрая ще сме щастливи всички, само да мине раждането. После ще се оправяме някак.
И аз си представям клизмата с хемороидите ... както дори профенида не знам как ще пъхам Sad
Ще се поизтормозим (някои) ама да идва и да заминава!!

# 1 922
  • Мнения: 147
Притесненията не стават сякаш по-малко. Спокойно, момичета, скоро всички ще си гушкаме прекрасните бебенца! Simple Smile Heart Eyes

Честити рождени дни и честити бебенца на родилите! Да са ви много здрави и щастливи! HeartFlowers Four Leaf Clover

# 1 923
  • Мнения: 419
Ох май следващите две седмици всички ще зараждаме едновременно, всеки със своите тревоги и мисли!
Накрая ще сме щастливи всички, само да мине раждането. После ще се оправяме някак.
И аз си представям клизмата с хемороидите ... както дори профенида не знам как ще пъхам Sad
Ще се поизтормозим (някои) ама да идва и да заминава!!

Брайда,четох за Профенид ,че не трябва да се слага,ако имаш хемороиди.За това се консултирай с лекар за всеки случай,да не стане беля. Wink

Че няма да е цветя и рози раждането-няма.И аз се притеснявам,но се опитвам да се настроя,секциото ми ще е около 10ти.Имам още малко време за психическа настройка и все пак най-голяма мотивация ми дава бебо и че всичко ще мине и замине.Дано при всички е по най-добрия начин!😊🍀

# 1 924
  • София
  • Мнения: 441
Момичета, я кажете, подготвяте ли по някакъв начин дишащият орган за раждането 🤪

# 1 925
  • Мнения: 1 104
Peperudena, ние с теб ще сме по едно и също време. Аз съм планувана за 9ти юни и дотогава сън няма да има.
Само го дебна бебокът дали мърда, как мърда. Особено след днешния преглед и тези “не много води” познай дали няма да се будя през час-два за проверка.
Заредила съм се тука с някакви сериалчета и филмчета, че нещо напоследък книгите и четенето не ми вървят. Дори любимият ми автор Тери Пратчет не може да ми задържи вниманието.

Engruseva, аз ще съм секцио и нищо не подготвям.😄 Само ще има акция косъм деня преди приемането в болницата. Знам, че моя приятелка, която ражда естествено, прави упражненията на Кегел. 🙂

# 1 926
  • Мнения: 2 534
Момичета, я кажете, подготвяте ли по някакъв начин дишащият орган за раждането 🤪

Аз ще слагам май вагинални глобули с хиалуронова киселина по препоръка на АГ

# 1 927
  • Мнения: 147
Момичета, я кажете, подготвяте ли по някакъв начин дишащият орган за раждането 🤪

Аз пия от 36 г.с. чай от листа на малина (много е вървежно тук. Smile). Уж помага като тръгне раждането да стане по-бързо разкритието, а и може по-рано изобщо да тръгне раждането. Вече съм в 38ма седмица и бих се радвала, ако се случи скоро. Вчера бях на преглед и бебенцето е около 3кг. Имам още 3 седмици де. Надявам се и да не стане прекалено голямо. Ще е по-голямо от баткото, ако остане до термин (той се роди 3 дни преди термин 3260г).
Отделно 2 акушерки тук ми препоръчаха да правя парни бани 2-3 пъти в седмицата с едни билки (Heublumen, от немски буквално преведено "цветя от сено"), ще започвам утре.
Пробвах веднъж и масаж на перинеума, но хич не е лесно, да не говорим, че е доста неприятно.

# 1 928
  • Мнения: 419
Галеона,
Какъв сън,какви пет лева!😂Притеснение си е,няма как.Ама да минава и да заминава,понякога се замислям колко дълъг път на малки радости и огромни тревоги изминахме.И сега сме на прага на най-чаканото и желано чудо!Невероятно е усещането!Мисля,че само това може да пребори страховете ни.
Относно водите изобщо не се притеснявай.Водите спират да се увеличават и расте само бебето и за това казват,че са намалели.Дефакто нито са изтекли,нито са се изпарили,това си е нормален процес за 9ти месец WinkВсичко ще е наред!🍀

# 1 929
  • Мнения: 84
Здравейте!

Мен са ме налегнали едни мрачни мисли, много нетипично за мен. Постоянно се притеснявам за бебка, дали е добре, дали й е удобно вътре, дали има достатъчно води, витамини, дали се храни добре ... как ще се роди. Искам да я чуя да изплаче. И още куп други неща. Направо ще се побъркам. Плаче ми се от притеснение, а нямам конкретен повод. Явно хормоните в последния месец ми идват в повече. Едвам ще дочакам раждането. А от него вече въобще не ме е страх. Да ме боли колкото иска, само бебката да е добре ❤ В понеделник съм на преглед и тонове, веднъж седмично ми се струва крайно недостатъчно, но какво да се прави. Не мога да ходя всеки ден, ще ме помислят за луда 😐 ще взема да си купя най-накрая този Седатив ПС по препоръка на АГ.

Във връзка с изследванията - аз днес си пуснах нови, защото си ми ги искат от болницата, а касата 2ри път не ги покрива. Другата седмица за последно ще пускам и ПКК, урина и микробиология.

Въпреки всички безпокойства през деня, изненадващото е че вечерно време спя без проблем, та даже и всеки следобед. Явно се изтощавам доста ако не физически, то психически със сигурност.

# 1 930
  • Мнения: 199
Честити бебчета на всички!  Нека да бъдат много здрави ! И аз не се включвам често,но си ви чета. Вече съм 37с.и 1д. Пожелавам на всички бъдещи майки кураж и безпроблемно раждане. Очакват ни най-хубавите дни. 🌸🌸

# 1 931
  • Мнения: 439
Привет и от мен! На 27 се появи нашата малка Магдалена 2900 гр 50 см. Изпревари ме термина, който беше за 11 юни. Наложи се секцио.
На новопоявилите се бебета, да бъдат здравички.

# 1 932
  • Мнения: 419
Честита дъщеричка,Астрея!
Много да ви радва,а ти бързо да се възстановяваш!❤

# 1 933
  • София
  • Мнения: 441
Астреа, честита Магдалена!!! Да сте живи и здрави и двечките, много щастие ви предстои...🌸🌼🌺

Амели, как си ти? Мисля те 🥰

Доста мами ми се губят, дано всичко при вас да е добре и да не пишете тук, защото сте активни във фейса...💙💖💙

# 1 934
  • Мнения: 7
Здравейте момичета 😊 И аз си ви чета, но не се включвам. Поздрави и много щастливи моменти на всички щастливи вече родители♥️Аз съм в 37+2 на 11. 06 имам секцио поради медицински причини. Вече става тежичко положението признавам 😊Умора, дърпане от тук от там, втвърдяване на корема, киселини и т. н вече познатите на всички признаци 🤫Радвам се, когато чета вашият опит и мисля, че е голяма упора за всички това споделяне. Хваща ме шубето на моменти, но ще се справим всички 🙏♥️🥰Вчера бях на поредни тонове и ги правихме 2 пъти, защото бебка беше доста буйна. АГ каза, че е готова да излиза и сега спя на тръни😂Кураж мами❤️

Общи условия

Активация на акаунт