КГБ = Клуб на Готините Баби - 201.

  • 48 331
  • 738
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 192
Хо, хоо, за китки си говорим значи Simple Smile.
Ей ми една днешна красавица -

Не се вземам на сериозно, срещу вас да тичам, няма да ви стигна Simple Smile.
Очите ми останаха в розите на Луси и Гъбка. Особено жълти и бели, прекрасни просто.

# 256
  • Варна
  • Мнения: 378
Привет-мривет, милимоички!   Hands Wave
Да, някои от вас са видели във ФБ, бяхме с ДС на седемдневни лечебни процедури в Специализирана болница за рехабилитация "Медика" Албена. За първи път бяхме там, много ни хареса обстановката, процедурите, отношението на персонала, храната,........ дано и полза да има от процедурите. Бяхме първата група след карантината.
Лечебните процедури са четири, най-доволна съм от перлената вана, голям кеф, нали съм зодия Риби, просто си бях в своя среда!
Понеже не знаят какво ще е положението с вируса, още не записват за есента, но ако има шанс, ще се запишем за м.Октомври, ако успеем да се вредим. Хем близко, хем водата минерална.....

ДС също сам е направил капково поливане в нашето малко градинче в двора, на три тераси. Полива от каптаж на подпочвена вода, но повече подробности не знам. Щом е доволен, значи върши работа.
Като ни прибра малката щерка от Албена, докато ние слагахме масата за обяд, той беше изтърчал да си види "дУматитУ и пиперЯ  и ни се похвали, че имало вече "завръз", демек малки доматчета и пиперки/чушки!
С две думи- ще ядем и "червено, и зелено"! Smiley 
Майка ми, Бог да я прости, така казваше: Ако го няма Стефчо, от този двор ни  зелено ще ядете, ни червено!
Много си харесваше зетя, милата!

Омесила съм каймата, отивам да пържа кюфтета за вечеря и да метна едни картофи във фурната, че ще започне "Мармалад", а искам да го гледам рахат-рахат! За десерт- ягоди от пазара, наръсени с пудра захар.

Прекрасна вечер, милимоички!   Hands Plus1

# 257
  • София
  • Мнения: 16 023
Габката, да е жив и здрав бат Павли! Да гледате правнуци заедно!
И тук честито и на вчерашната Лусина рожденичка!
Много ме радвате с ентусиазма за цветя и градинки. Като не правя нищо, поне да чета цветно.
Пускате печки, радиатори - няма лошо, на студено не се седи. А и ако спестим от отопление ще дадем парите в аптеката. У нас засега е очудващо топло в къщи. Но  печката е извадена и чака старта.
Мислех и друго да пиша, ама не се сещам сега.
За петък - там съм.

# 258
  • Мнения: 109
Привет, дами, не съм ви забавила, мислено си приказам със вас, някое ги сънувам Simple Smile
Но да пиша не се наканвам :red:

Гъбче, честит пазник във вашия дом, здраве и дълголетие желая на рожденика!

Честито и на Лусината щерка - любов и прекрасни моменти!

За Мая и Светълчо прегръдки, бъдете честити момичета!

Шпунци, Hug ще се радвам отдалеч на срещата ви, как ми се иска и аз да съм там Sad

Поздравления за цветарките! Прекрасни цветя!

Относно времето - ми толкова е променливо, един ден ми е горещо, друг ми е толкова студено, на климатика свят му се зави да го връткам на топло и студено. Ето сега съм на работа, ми студено му, пуснала съм си духалката. Уж топло навън, слънце до обяд, но слеобед естеснвено не пропусна да вали....

Хубав ден, скъпи мои, прекрасна вечер, много усмивки и добро настроение

# 259
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 292
Хайде и аз да се обадя!
То не, че има какво да се похваля...
Неша как е кръвното? Успя ли да го овладееш? Какво каза кардиологът? Аз, с новите лекарства го поддържам около 150,което е добре. Вече!
И при нас вали всеки ден, но е или късно вечер, или през нощта. Иначе е топло - по цял ден съм на отворена тераса. Не съм включвала нищо. Само нощем съм със зимната завивка.
Гъбче, честит ти рожденик! Да ти е жив и здрав!

# 260
  • София
  • Мнения: 8 369
Привет, красиви!
Ех, тази влюбена жена! Каква трапеза е спретнала за любимия.
ГЪБКЕ, ЧЕСТИТ ТИ РОЖДЕНИК! ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ, ОБИЧ И УВАЖЕНИЕ МУ ПОЖЕЛАВАМ. ЗНАМ, ЧЕ ГО ОТРУПВАТЕ С ВСИЧКИ БЛАГИНИ. НЕКА ДА Е ВСЕ ТАКА! НАЗДРАВЕ НА КОМПАНИЯТА.
Не заминах за сеЙо, защото майстора има още работа, а аз не мога да се вихря из градинката-кално и студено е.
ТАНИТКА, добре сте се завърнали. Сега отремонтирани, потегнати, сте готови за сезона. Кой в градинката, кой на сцената. За всякъде си има хора Simple Smile
ЯНЧЕ, тези дни ми попадна някаква нова таблица за допустимите стойности на кръвното, според възрастта. Сложих я на моята стана във ФБ. За хората над 60 допустима стойност е 147/91. Близко си до тази стойност. Организмът ти все още не се е заредил с новия медикамент. Споко, ще влезеш в норма. Hug
ДОБИ и аз от време навреме ви сънувам, но друго си е срещите наяве. Как е внучката? Гостува ли ви?
АЙША и аз така мисля - по-добре пари за ток, отколкото за лекарства.
КЛЕЧИЦЕ, красива роза си отгледала! Ще те повишим в баш градинарка цветарка. Ако се научиш селски хляб да месиш, ще те произведем в ... хлебарка. Simple Smile Simple Smile Simple Smile Моите рози все още чакат топлото време.
БОРЯНЧИЦЕ, не се напъвай. Колкото толкова. Полека лека ще стесняваме обработваемите площи.
ЗДРАВЧЕ, специалистът по цветята да не би да е човекът орхидея? Stuck Out Tongue Winking Eye
НЕША, ще се радвам да се видим в петък. Kissing Heart
РИМАРЧЕ, получаваш медал за най-кратък пост! Flowers Hibiscus Аз ще се боря за наградата Мара подробната Wink
ТАНУ, няма ли да прескочиш в петък до столицата?
Хайде за сега толкова. После ще ви разкажа за една случка от пазара ми онзи ден. Чакат ме внучетата на Скайпа.

# 261
  • Мнения: 156
Янче, доволна съм от прегледа, направи ми и ехокардиография.Каза, че няма нищо притеснително и ми смени лекарствата.Кръвното засега се нормализира , падна под 140.След десет дни съм на контролен преглед.
Клечице, красива роза.Браво , напредваш.
Здравче, какво стана с флокса, прихвана ли се?
Айша и в нас е топло, отварям прозорци да охлаждам, че ме гонят едни вълни.Дали не карам втори климактериум Simple Smile
Боряна, карай го по кротко, тя работата никога не свършва и след нас ще има.

Фло, в очакване съм, но последните две срещи ми се разминаха та пу, пу. Simple Smile
Лека вечер, момичета!

# 262
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 010
Клечице, при нас е 700 метра н.в. Доста е хладно, особено вечер. Аз имам доста смешна история с паленето на печка. Нашата се тип камина с водна риза. Има и фурна към нея. Първата година, още незнаеща, идвам  първа преди мъжът ми. Зима е, студено, паля печката и след малко виждам, че съм наредила подпалките във фурната, а не в печката. Е, оправих нещата, ама доста се посмях след това .

# 263
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 292
Фло, видях таблицата и си я запаметих.
Неша, добре се справяш! Браво! Аз ще отида след 7ми. В Разград при докторка, при която ходих преди 2 години. Тогава ме преглежда почти час с най-различни апарати. Тогава каза, че сърцето ми било добре за възрастта. Ще видим сега какво ще бъде.

# 264
  • София
  • Мнения: 8 369
Не ми се спи, та да ви разкажа какво ми се случи на пазара онзи ден. Накупих си легени, малко продукти и преди да се кача в колата идва при мен един млад, мургав брат. Предлага ми спално бельо. Отначало му отказах, защото съвсем скоро си купих от пазара в Красно село 4 комплекта и нямам никаква нужда. Да, но той настоятелен-жената, децата, имам нужда от пари... И започва да ме омайва-страхотна басма, 100% памук, с цип от едната страна, жена му ги шие. А десените - прилични. Докато се опитвам все пак да му откажа, започва да ме атакува с цената - били по 25 лв, пък ги намалили на 20, а сега даже на 15. И пак говори, че децата му са гладни, че трябва нещо да занесе у дома. Решавам въпреки всичко да взема един брой - торба, долен чаршаф и две калъфки. Избрах десен, подава ми той пакета и аз преценявам, че "материала" е много малко. Казах му, че в тоя пакет не може да са се побрали всичките тия неща, които ми изброява. Той определено се смути и взе да ме уговаря да не правя скандал. По-скоро ми стана смешно, че и мъчно, но в никакъв случай не му се ядосах. Жегнаха ме думите му " все пак трябва да оцелеем някак си". Сам разтвори плика и показа стоката. Преди да му дам парите, намали цената с още три лева. Та така - сдобих се с една спална торба. На финала ми каза - ама бива си те, тарикат жена си, усети се. Дадох му и другите три лева. Халал да са му. Станахме почти приятели Simple Smile Не минах и без благословията - Господ здраве да ти дава, на тебе, на мъжо ти, на децата ти.
Е, хайде сега да спим. Лека нощ и спокойни сънища! Hug

# 265
  • Мнения: 2 099
Айде да ви кажа "ДОБРУТРО! Sparkling Heart" с финалната благословия на Фло и на "нейния" мургавеляк:

Господ здраве да ти дава, на тебе, на мъжо ти, на децата ти!!! Innocent

# 266
  • Мнения: 2 099
Ако ми се чудите на ранобудието - абе като девойчетата. Не можах да спя заради космическия полет. И изгледах онова прочуто интервю със съвремения гений на науката и на бизнеса - прословутия Илон Мъск. Няколко пъти го гледах. Защо ли? Признавам без бой: за да разбирам какво ми говори внукът ми. Ха потренирайте и вие. Успех и хубава неделя!

https://www.ted.com/talks/elon_musk_the_mind_behind_tesla_spacex … uage=bg#t-1233587

# 267
  • Мнения: 641
Привет, момичета!
След пандемията най- после се събрахме с децата.
Отпразнувахме вчера рождения ден на малката внучка.
Преди малко си тръгнаха..... внучетата с рев. Не искат да се разделят, малко им дойдоха игрите.
В сряда бях при ЛЛ.  Той ми даде направление за  физиотерапия.В четвъртък ходих да се запиша за физиотерапията и от утре я започвам.От там лекарката ми каза, че е хубаво после да отида на балнеолечение и ще ми даде направление по клинична пътека.
Питах децата, тъй като имахме други планове. Те ми казаха да си запазвам дата за санаториум и аз си запазих.
След това ще изляза в отпуск и лятото ще гледам внучетата.
Лека и приятна вечер!

# 268
  • София
  • Мнения: 472
Благодаря на всички за пожеланията  за рожденния ми ден. Преди имаше само форум, а сега на няколко места трябва да проследяваш съобщенията си. И за такива като мен - рядко пишещи се оказва трудничко. Та ако съм пропуснала някой , моля за извинение!
 Янче, как така 150 е нормално кръвно? Аз при 130 не се чувствам добре. Я повзимай някои природни кръвносмъкващи продукти - овесени ядки с боровинки, сурови семки кис мляко, банан,чесън, риба - тлъста или рибено масло, глог, мента, валериан, маточина, марули, спанак, черв. цвекло. Прочети още тук  https://ezine.bg/n11-109491-%D0%9C%D1%8A%D1%87%D0%B8_%D0%B2%D0%B … D1%82%D0%BA%D0%B8!
 Поздрави и за всички празнуващи тези дни - като, че ли май месец е пълен с рожденници. Да са живи и здрави всички!!
Засега се очертава да дойда на 5 юни. Шпунци, това рибният ресторант ли е?  Аз ще гледам по малко и внуците, че баща им до 15 ще е хоум офис, та затова и ще мога да дойда на срещата.

# 269
  • Мнения: 1 997
Клечице,Борянчице,Здравче,Айша,Доби,Яне,Фло - благодаря ви за хубавите пожелания към либето !
Изпразнувахме, изпратих гостите ,подредихме всичко.
Днес уж щеше да е почивен ден.
Дейности от най-различен вид ми го провалиха 😊😎
Заплювам си утре 😁,пък ще видим.

Лека и спокойна нощ за всички.😍😍

Общи условия

Активация на акаунт