Спор относно името на детето

  • 26 380
  • 594
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Реших да говоря с баща му ,не искам човека да си мисли че не го уважавам или нещо такова ,просто имам мнение по въпроса и искам някой да го чуе ...... разговора с него не завърши както ми се искаше .
А защо не с майка му? Ако сред тях има човек, който би те разбрал, това е точно една майка.
Не знам подробности, може в твоя случай, да няма жена която да застане на твоя страна, но ако има такава, опитай да поговориш с нея.
Мъж не би те разбрал.
Каквото и лошо да се говори за свекървите, в някой случаи те са добър съюзник. Особенно ако знаят как да влияят на мнението на синовете си Simple Smile... а обикновенно, свекървите са най-добри именно в това Simple Smile)))

# 16
  • Down south
  • Мнения: 7 634
Заплахите от страна на съпруг и свекър, ме изумиха.
Съжалявам, че в края на бремеността си подложена на подобен натиск.
И аз, както някои вече отбелязаха, се питам, не сте ли обсъждали евентуалното име през този дълъг период?
Ако си и ще бъдеш зависима от горните двама, сигурно ще отстъпиш, за което вероятно ще се упрекваш, след като не харесваш името.
Има ли вариант с две имена, едното по твой избор, а второто на дядото?

# 17
  • Мнения: 861
Аз искам да кажа, че бях в подобна ситуация, но без частта със заплахите и дядото. Това много променя нещата, много...
Моят втори мъж, съпруг, не знам и аз вече какъв, цял живот си бил мечтал да кръсти сина си точно на баща си. Името е старо, хубаво за някои хора, но на мен ми се виждаше неподходящо за бебе. Молих го да вземем само буквата, която е и моя, не ще. Молих го ако иска нещо с на майка му буквата да изберем, не ще. Нищо друго не искаше, само това име. В чудо се видях с тоя човек. А аз какво хубаво име му бях избрала.....не го ще, имал колега малко от малцинствата с това име.....
Спорихме, спорихме и нищо. До последно не знаех какво ще правя. Точно преди да вляза да раждам така жестоко се бяхме скарали, но не помня за какво. Ще видиш ти, викам, име през крив макарон!
Влязох да раждам и изведнъж ме осени уникалното прозрение, че този човек 9 месеца направи всичко за мен, на ръце ме носеше, чорапите и обувките ми обуваше, по цели нощи ми е разтривал гърба, готвеше, чистеше, моето дете гледаше, абе всичко....А аз все пак вече имам едно дете, което съм кръстила както аз искам, той може би друго няма да има, нека отстъпя и го кръстя както той иска. Това беше най-голямата отстъпка, която съм правила за мъж. Той не повярва като му казах как ще се казва, нито пък роднините му. Никога не са питали или настоявали. Всички бяха ужасно радостни.
Но.....в твоята история аз виждам леко психическо насилие, опит за смачкване чрез разни похвати и т.н. Аз ако бях, веднага щях да обърна на нож и да го кръстя както си искам, не ми дреме хич кой как щял да се отнася. Все пак това е бъдещ баща, ако името го определя като такъв....мани бегай.

# 18
  • Мнения: 141
Абсолютно прав е мъжът ти! Щом е казал, че детето ще носи името на дядо си - така ще е! Учудвам се, че изобщо се е стигнало до дискусия по темата. Това е МЪЖ и думата му в къщата му е закон! Можеш само да се гордееш, че не си забременяла от някакъв третополов евроГеец, който ще седне да се пазари за буквичките в името на собствения си син. Но той ако беше такъв, ти нямаше изобщо да си с него, нали? Щеше да ти е "само приятел" в най-добрия случай Simple Smile

# 19
  • Сф
  • Мнения: 4 742
В коя пещера живееш, ScoolLock?

И ние имахме разногласия по името, но надделя компромисен вариант. Но при вас проблемът въобще не е името, а много по- дълбок и сериозен.

# 20
  • Мнения: 6 622
Ужас! Бих те посъветвала да не кръщаваш детето на свекъра. С ТМ явно си имате много по-сериозни проблеми и даже да му угодиш ще си намери за какво друго да ти извива ръцете. А ако един ден се разделите това име ще ти носи негативни чувства.
Иначе не мина ли вече модата на това кръщаване на някой? Имам две деца и двете не са кръстени на никой. Имената аз си ги измислих.

# 21
  • Мнения: 17 402
Какви идеи, те компромисен вариант не искат, а я заставят да е точно името на дядото. Попринцип няма лошо да се кръщава на някого, но ако и двамата са съгласни. Аз ако не харесвам човека и си кръстя детето на него винаги ще имам негативни асоциации и все ще се сещам за ултиматума, за лошото отношение.

Не го мисли нероден Петко, за да не трупаш негативи отсега. Че то такива теми много “помагат” Simple Smile
Компромисът е отстъпка. Все един ще е недоволен. Викате само да не е тя, щото тя носи и ражда. Simple Smile
Примерът на Невена е вариант - всички да са доволни.
Сетих се. Бившата ми свекърва си навлякла гнева на нейния свекър, като кръстила сина си както е решила. Е, сменили му името, дядото бил влиятелен човек в града. Не става тя тъй тая работа в някои семейства - с непокорство, ама пък щом ги е търпяла още 30 години, без намерение да напуска  Simple Smile

Последна редакция: вт, 05 май 2020, 06:57 от Дренка

# 22
  • Мнения: 3 097
Кажи на мъжа ти, че добре - Първото име ще е на баща му, обаче фамилното ще е твоето. Не знам дали законът в България позволява, но ако да - защо не. Иначе съвсем серизно бих помислила за раздяла. Една приятелка започна процедурата по развода още в 6 месец заради подобни макар и по-леки проблеми.  Щастливо разведена е и със дъщеря си, а тормозителят сам.

# 23
  • Мнения: 6 622
Какви идеи, те компромисен вариант не искат, а я заставят да е точно името на дядото. Попринцип няма лошо да се кръщава на някого, но ако и двамата са съгласни. Аз ако не харесвам човека и си кръстя детето на него винаги ще имам негативни асоциации и все ще се сещам за ултиматума, за лошото отношение.

Не го мисли нероден Петко, за да не трупаш негативи отсега. Че то такива теми много “помагат” Simple Smile
Компромисът е отстъпка. Все един ще е недоволен. Викате само да не е тя, щото тя носи и ражда. Simple Smile
Примерът на Невена е вариант - всички да са доволни.
Не щото носи и ражда, а заради грозният начин по, който изнудват бременна жена. Не чух никъде авторката да държи на определено име, просто иска да е нещо малко по-съвременно, което да измислят двамата.
Иначе Невена живее в чужбина, ти в България би ли си кръстила детето Иван Дейвид Георги Стефанов Иванов?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 415
Познавам един случай, в който заради същата селяния на бащата, детето финишира с две имена. Първото - на дядото, второто - избрано от майката. После се разделиха, разбира се, защото с такива хора не може да се живее нормално. Сега детето живее почти по равно при двамата, все пак значителное повече при майката. Всичките му приятели, роднини от страна на майката, съседи там и съучениците му викат с второто име. Роднините, съседите и проятелите от страна на бащата - с първото. Побъркаха детето.

Компромис с името аз не бих направила. Защото е за цял живот на това дете. И на майка му, която го е носила, родила и най-често си го гледа тя сама.

А тези баща и баща му, ако се държат по този начин за това, ще са още по-противни занапред във времето за всякакви неща. Това ще е постоянен натиск, тормоз и месене във всяко нещо. Такива отношения, колкото и да отстъпваш, не се подобряват. Единственият ти шанс е да ги пресечеш сега и да си знаят до къде може и от къде нататък да не си и помислят.

Последна редакция: вт, 05 май 2020, 07:08 от get_real

# 25
  • Мнения: 17 402
Лимонче,  има разлика между компромис и всички да са доволни. Остави как точно ще си кръсти детето.
Иначе, пак се почна - коя се развела заради подобно нещо. Идеята е да намерят решение заедно,  а тя какво ще прави нататък си е нейна работа.

Последна редакция: вт, 05 май 2020, 07:05 от Дренка

# 26
  • Мнения: 1 223
Има по сериозен проблем е ясно.
Минах през темата от горе,от горе,ама аз не видях как те искат да го кръстите (кажи името). Може някой да те накара да видиш друга гледна точка.

# 27
  • Мнения: 6 622
Лимонче,  има разлика между компромис и всички да са доволни. Остави как точно ще си кръсти детето.
Иначе, пак се почна - коя се развела заради подобно нещо. Идеята е да намерят решение заедно,  а тя какво ще прави нататък си е нейна работа.
Ти изобщо чете ли първият пост? Тя жената точно компромис иска. Не е казала ще бъде Дейвид и точка. Иска заедно да измислят нещо. Мъжът е този, които не е склонен на компромиси.

# 28
  • Мнения: 17 402
Четох. Трети път няма да ти обяснявам.

# 29
  • Мнения: 6 622
Четох. Трети път няма да ти обяснявам.
Не личи да си чела с разбиране.

Общи условия

Активация на акаунт