Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Как да се справим с болката в отношенията и да върнем хармонията в живота си?

• 37 113
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
Здравейте!🙂 Искам да ви споделя нещо и ако може да кажете вие как бихте постъпили? С съпруга ми сме вече 2 години заедно и чакаме момиченце отначало той много ме обичаше , но аз така и не можах да кажа майко на свекърва ми , защото съм много притеснителна опитах 2,3 пъти , но не можах.. Майките ни са вдовици и двете , но той много се ядоса че не казвам майко и постоянно ми викаше за всичко.. Когато разбра ,че съм бременна спря да ми крещи  , но други неща ме дразнят! Работи и дава всичките си пари на майка си и тя се разполага с нейната и неговата заплата  с тях пазарува храна , за бебето комезметики  балони глупости ,ток и тн.. За него си оставя да се поддържа за работа а на мен нищо не дава.. Не мисли ,че може нш да ми се преяде че съм бременна ..Тя ми оставя5,6 лева на ден да готвя и ако останат стотинки си вэимам по нещо ..Мисля ,че е редно да ги дели поне на 3 .. Опитах да говоря с него за това ,но той е много нервен и не мога с него да говоря не ми позволява и аз само мълча и се сърдя и не ме пита защо ..Не му пука че съм тъжна на пук даже се смее и лигави като малко дете ,а когато майка му е тъжна се чуди как да я развесели и му се скапва целият ден докато не я види усмихната ... Той ме кара да ходя с нея навсякъде без да пита искам или не за да не се чувства сама .. Прекарвам живота си с нея а не с него все едно съм женена за нея ... Споделя всичко само с нея и тя каквото каже това е! И не иска моето мнение за нищо и мисли че ще е мъж под чехал ако хората и близките му видят че много ми държи ... просто мечтите ми за хубаво семейство са разбити и не знам как да постъпя неискам да го напускам ,защото прекалено много го обичам и не бих могла с никой друг ...

# 91
Здравейте!🙂 Искам да ви споделя нещо и ако може да кажете вие как бихте постъпили? С съпруга ми сме вече 2 години заедно и чакаме момиченце отначало той много ме обичаше , но аз така и не можах да кажа майко на свекърва ми , защото съм много притеснителна опитах 2,3 пъти , но не можах.. Майките ни са вдовици и двете , но той много се ядоса че не казвам майко и постоянно ми викаше за всичко.. Когато разбра ,че съм бременна спря да ми крещи  , но други неща ме дразнят! Работи и дава всичките си пари на майка си и тя се разполага с нейната и неговата заплата  с тях пазарува храна , за бебето комезметики  балони глупости ,ток и тн.. За него си оставя да се поддържа за работа а на мен нищо не дава.. Не мисли ,че може нш да ми се преяде че съм бременна ..Тя ми оставя5,6 лева на ден да готвя и ако останат стотинки си вэимам по нещо ..Мисля ,че е редно да ги дели поне на 3 .. Опитах да говоря с него за това ,но той е много нервен и не мога с него да говоря не ми позволява и аз само мълча и се сърдя и не ме пита защо ..Не му пука че съм тъжна на пук даже се смее и лигави като малко дете ,а когато майка му е тъжна се чуди как да я развесели и му се скапва целият ден докато не я види усмихната ... Той ме кара да ходя с нея навсякъде без да пита искам или не за да не се чувства сама .. Прекарвам живота си с нея а не с него все едно съм женена за нея ... Споделя всичко само с нея и тя каквото каже това е! И не иска моето мнение за нищо и мисли че ще е мъж под чехал ако хората и близките му видят че много ми държи ... просто мечтите ми за хубаво семейство са разбити и не знам как да постъпя неискам да го напускам ,защото прекалено много го обичам и не бих могла с никой друг ...

Трябвало е да се изнесете на самостоятелно жилище. Може близко до майка му, но отделно.
И да си говорите. Но не да влиза от едното ухо и да излиза от другото, а наистина да си говорите за проблемите и съответно да ги решавате. Ако не става - лошо.

# 92
Време е да изненадаш съпруга си.Прехапи език и започни да наричаш свекърва си "майко"
...Преди да се омъжа със съпруга ми имахме разговор в който той ми каза,че ако някога аз се скарам с майка му или кака му,той ще приеме,че аз съм виновна,защото те двете са невероятни жени.
След брака ни(наистина ми беше трудно) се обърнах към свекърва ми,казах и "майко" и и казах,че не искам това да е само дума.Искам отношенията ни да са като на майка и дъщеря.Постепенно започнах да печеля доверието и уважението на родителите му(но те и са чудесни хора).Веднъж съпруга ми ми сподели,че малко ревнува,защото родителите му слушат повече мен.След години стигнахме до там,аз да му припомням думите му и да го съветвам да не се кара с кака си.
   Съвета ми към теб е,ако обичаш съпруга си,първо намери път към сърцето на майка му.

# 93
Аз пък не смятам, че някой има правото и честта да бъде наречен "мамо", "майко" и тн. от мен различен от моята си майчица и евентуално баба ми... но пак не е сигурно . Ако мъжът ми( слава Богу той не желае такова нещо от мен) ме накара да го направя, ще го сметна за тотално куку. Сори, ама това е тъпо, особено ако не го усещам и не желая да го правя. Ако имаш този мерак, разбира се, няма лошо. Това, че наричам някого по име и не "майко" или "татко" не значи, че не го уважавам и ценя.... айде бе.
А в тоя дом, в който обясняваш ти ми мирише на яко старчески разбирания, тея от времето на баба ми, когато жената дойде в дома на мъжа и е като някаква втора ръка, де само чисти, готви и ражда. Ай сиктир.... Бягам с 300, за кви са се взели. И ще ми викат да не работя, и ще мидават по 5 лева, и някаква си там бабка ще ми е шеф... яяяяя, та и мъжът ми да не ме уважава. Бегай бе, жени се за майка си.

Последна редакция: вт, 23 фев 2021, 11:31 от Лиилоо

# 94
Напълно споделям последното мнение! Как пък не, ще я наричам "майко" и ще ме ограничава...

# 95
  • Варна
По-лош вариант е когато зад обръщението "майко" се крие корист и злоба.
Лиило, дано не станеш свекърва. Съдиш с остър език чужди модели и съдби.
Някои обожават проклетите характери характери на майките си.  Дори парадират с изявата на негативен хорактер- пето поколение цербер с дресиран мъж.
А доброто и злото са различни понятия.

# 96
Ама чакай сега, съдя това, че някой задължава и насажда модела си. Ок?
Ако един човек има желанието да нарича “майко” свекърва си или тъщата... ок, това е супер! Но с какво аз, която не смятам да го правя, не уважавам?
Отделно някой да пренебрегва, унижава и тъпче друго човешко същество само защото е мамчето.... и да забранява на някого да работи... да го прави насилствено  зависещ от него.... айде моля ви се... и да ми обясняват тук, да си прехапела езика да я нарече тая свекърва “майко”... дет 5 лева дава като на детенце в училище...
Стига, моля Ви.... и мъжът да се държи по този начин... ако за вас е нормален такъв семеен тип като от индийски филм... живейте си в него и тъй то.

Общи условия

Активация на акаунт