ОКТОМВРИйки 2020 - тема 3

  • 25 559
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 131
Аз продължавам да не пия никакви лекраства, витамини, желязо, цинк, колгон ....абе нищо, док каза колкото и да са ти молкж запасите детето ще ти ги изсмуче, а твоя организъм ще се бори да започне да го произвежда сам, не е хубаво да се тъпчеш с лекарства...така че ние не пускаме за сега нищо
А за бялото течение, аз си имам може би от преди да забременея - изследвала съм го преди това - нищо няма, забременях, пак ме изследваха - нищо, засили се в един момент, пак го изследвахме и нищо. Сега периодично се засилва и спира и си ходя с ежедневни превръзки

# 706
  • Мнения: 162
Mомичета, как се чувствате в тези жеги? При мен е зле положението, даже днес и на работа не можах да отида. Тръгнах и по пътя ми прималя и MM ме прибра. ОНзи ден на касата в един магазин почти припаднах, причерня ми, отделно беше топло и аз с маска и никакъв кислород... Направо не знам юли  и август какво ще правя Confused

# 707
  • Мнения: 209
Mомичета, как се чувствате в тези жеги? При мен е зле положението, даже днес и на работа не можах да отида. Тръгнах и по пътя ми прималя и MM ме прибра. ОНзи ден на касата в един магазин почти припаднах, причерня ми, отделно беше топло и аз с маска и никакъв кислород... Направо не знам юли  и август какво ще правя Confused

Аз съм така .. в затворени помещения и с маска и особено като стоя на едно място повече от 5 Мин и започва да ми причернява. В жегите не излизам, а ако ми се наложи винаги имам ледена вода с мен, я да пийна, я да се плисна 😅. Айрян със сол помага и ако си навън - често почивки.

# 708
  • Мнения: 95
Здравейте мами,

И аз да се включа, отдавна не съм писала.

Бяло течение и аз имам точно от както забременях и то обилно, много е неприятно. Пускахме МБ няколко пъти на няколко различни места и излиза чиста , така че аз не съм притеснена. С течението нямам никакви други оплаквания, които да сочат, че има някакъв проблем, тъй че аз се запазих с ежедневни превръзки и 100 чифта гащи и си живея 😂

Тези дни съм много изморена и само ми се лежи, едвам ставам нешо да свърша във вкъщи. Може би и от мързел е това, сз пия само магнезий , биозин мама и фемибион . Вечер ми става малко трудно да дишам хубаво, все едно не ми достига поетия въздух и днес цял ден съм така, много е неприятно и имам чувството, че се замайвам от това 😂😂😂

Бях на женска консултация вчера и ми пуснаха ПКК, стерилна урина и глюкоза. Всичко излиза е норма и ще чакам 3тата фетална морфология с нетърпение , за да се видим пак с бебчо ❤

# 709
  • Мнения: 196
По въпроса за бялото течение преди за забременея имах, но сега е доста по- обилно. Изследвах, но всичко е наред. Ходя си постоянно с ежедневни превръзки. ММ се базика, че преди съм давала по малко пари за превръзки като съм имала цикъл от сега 😄

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 13 610
В момента пия само желязо, ако не ми вдигни стойностите другия месец го спирам и се оставям на природата.
Жегата не ме мори, но аз обичам жега.
От както се помня използвам ежедневни превръзки.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 791
Стига хемоглобинът ти да не е под 100-90 няма проблем.
Приемът на желязо не винаги е решение.
(каза Дагни, която точно в момента хрупа сурови броколи в салатата Laughing)

# 712
  • Мнения: 534
Мен много ме мори жегата, особено сега. Ако постоя навън малко повече в горещите часове и съм като парцал. Отделно се наливам яко с вода и вечер съм като балон. Ограничила съм излизанията до 10ч сутринта и вечер като разхлади. В къщи прегръщам климатика.
В петък заминаваме на малка екскурзия, жалко, че няма да мога да се топна в басейна (само крачетата), но пак ще си повдигна духа. 
Пия само хапчета за кръвно и магнезий, отразява ми се добре.

# 713
  • София
  • Мнения: 427
И мен ме мъчи жегата. Мисля да разчистя фризера и да се преселя там идните месеци.
Аз пия витамини за бременни, магнезий и желязо. Чакам утре да излезнат резултатите от ПКК и се надявам да спра малтофера. И микробиология пуснахме, заради гъбите от миналия месец. И тия дано са се изчистили. Иначе имам остатъчно течение, но е леко и безцветно.

# 714
  • Мнения: 209
Аз продължавам да си пия комбинираните витамини и всяка вечер преди лягане Диаспорал. Не съм усетила контракции, но сутрин усещам как са ми леко изтръпнали прасците и съответно не пропускам магнезия.
Имах гъбички и аз миналия месец и въпреки че нямам оплаквания мисля, че още са там, съдейки по течението. Винаги съм носела ежедневни, но спрях откакто съм бременна и нося само дишащо памучно бельо, тъй като ежедневните особено лятото спарват ине са най-доброто като усещане поне за мен на този етап.
След два дни съм на контролен преглед и нямам търпение да видя колко е пораснал бебо от ФМ насам 😍. Тогава док е обещал и шийката да измери вагинално и дано всичко е наред. Само се надявам да не забравя да го питам нещо и си водя бележки, че моят АГ не е от най-разговорливите и цял преглед може да премине без обелена дума 😅

# 715
  • Мнения: 739
Да, определено и мен си ме мъчат тия резки жеги. Днес доста повървях на топло, че ми се наложи да си занеса болничния до офиса и мисля от утре да правя разходките в по-ранните сутрешни часове или по-късно, като не е толкова мор навън. Иначе днес питах АГ за резултатите ми за хемоглобина и се оказа даже по-нисък от предния път 111, та ми предписа да пия феро-фолгама таблетки и от утре ги почвам. Надявам се на следващите изследвания ПКК да има ефект от това пиене на хапове, че определено не съм им фен. Иначе продължавам да си пия комбинираните витамини за бременни и магнезия.

# 716
  • София
  • Мнения: 153
За момента нямам проблем с температурите, вечер даже ми става хладно и хвърлям едно тънко одеяло от ИКЕА върху лятната завивка. Другия вторник отиваме към Гърция да се порадвам на море. И по този повод ще отида в сряда на един контролен преглед, пуснах си и кръв, резултатите продължават да са добри. За втори месец хемоглобинът си стои 131, след като беше 141 в началото, та се бях притеснила да не започне да пада. Дано да задържи така максимално дълго.

# 717
  • Мнения: 91
Жегата мори където и да си, онзи ден взех разходката за час и половина вместо за час и то сутрин...
На море може, а на басейн може ли? При това минерален? Аз бих се цопнала навсякъде в тия температури 😀

# 718
  • София
  • Мнения: 1 791
Еми то май няма твърди може/не може правила.
Всичко си крие риск. Естествено най-сигурно е без никви морета и минерални басейни ама пък не е добре за психиката ни, а тя си е доста важен фактор за добра бременност Grinning
Аз бях на минерален басейн (при това див!) с т-ра на водата 39 градуса в Гърция в 6та г.с., когато е най-опасно, осъзнавайки донякъде рисковете. Слава Богу нямаше негативни последици.
Утре отивам към Свинеморец и нарочно си резервирах хотел с басейн, за да плувам и в него и в морето.
По принцип утре съм и на ЖК и щяха да ми правят МБ, че не сме правили от 3месеца, но ще я отложа за след морето, именно за да видя дали ще стане сакатлък. Дано не стане и да ми се разминат лошите неща.
Просто много ме боли тазът и ако не поплувам малко, ще полудея.

diamond_star, ехе ти с тоя хемоглобин си си направо желязната лейди Grinning

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 13 610
Хемоглобина винаги ми е на границата /преди бременността го разбрах, когато отидох да дарявам кръв и казаха, че не мога, чак ми препоръчаха да се храня повече Joy по принцип си ям, колкото мъж та ми се стори много нелепа тогава препоръкята/ Така и него си го приех като ниското кръвно, с което живея от дете и не ми пречи.

Общи условия

Активация на акаунт