ОКТОМВРИйки 2020 - тема 3

  • 25 558
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 153
Честно казано и аз съм на това мнение. Всичко е до човек и до бременност. Затова и аз съм предприела политика на отговорно, но не параноично поведение. Общо взето се отказах от огромните количества кафе, което пиех и от алкохола при излизане с приятели. Нищо друго не съм променила и в хранителните си навици, и в начина на живот. Предполагам и затова до момента нещата се развиват така безпроблемно. Даже споделях онзи ден на една приятелка, че в момента се чувствам много по-добре и физически, и психически, отколкото преди бременността.
За басейна и аз не съм твърдо против и също бих се изкушила, ако по някаква причина не отида на плаж.
Dagny, да си прекараш хубаво и безпроблемно.

Еми то май няма твърди може/не може правила.
Всичко си крие риск. Естествено най-сигурно е без никви морета и минерални басейни ама пък не е добре за психиката ни, а тя си е доста важен фактор за добра бременност Grinning
Аз бях на минерален басейн (при това див!) с т-ра на водата 39 градуса в Гърция в 6та г.с., когато е най-опасно, осъзнавайки донякъде рисковете. Слава Богу нямаше негативни последици.
Утре отивам към Свинеморец и нарочно си резервирах хотел с басейн, за да плувам и в него и в морето.
По принцип утре съм и на ЖК и щяха да ми правят МБ, че не сме правили от 3месеца, но ще я отложа за след морето, именно за да видя дали ще стане сакатлък. Дано не стане и да ми се разминат лошите неща.
Просто много ме боли тазът и ако не поплувам малко, ще полудея.

diamond_star, ехе ти с тоя хемоглобин си си направо желязната лейди Grinning

# 721
  • Мнения: 105
Момичета, здравейте!
Правя си списък с покупки за бебето и искам да ви попитам следното:
Първо имате ли представа за края на октомври горе долу какви дрехи са необходими за бебче - бодита, камизолки, ританки ...
Закупили ли сте вече комплект за изписването, от кой магазин или сайт, и нужно ли е да включва за този приод и порт за бебето?

Благодаря предварително и хубав ден от мен!

# 722
  • Мнения: 423
Mani, поръчах много хубаво комплектче за изписване от сайта на Kosara. С портбебе е, защото ще ни трябва до пролетта. Но ако е топло на самото изписване, ще ползвам лека памучна пелена, имам останала от баткото, бяла. За дрешки, споделяла съм, че няма да купувам, защото приятелки ще ми дадат, но бих наблегнала на бодита и гащеризончета с дълъг ръкав, ританки, чувалче за извеждане. Много зависи как върви бебенцето и кога ще се роди. Последните години наблюдаваме дълго циганско лято, а точно малките размери бързо се израстват, но каквото и да е, едно новородено, докато дойде време да се изведе, няма да го изкарам по къс ръкав есента.
Баткото се роди януари, та до март си беше студено. Глупаво беше да му купувам разни палтенца, защото не можех да вкарам меките му ръчички в ръкавите. Може и дрешките не бяха добре измислени, но го закопчавах с прибрани ръчички към тялото, да не го мъча. Та засега съм се ориентирала към портбебета, а има чувалчета с процепи за коланите на бебешкото кошче за кола. Аз обаче планирам да нося бебенцето с раница и слинг, имам и зимно яке за бебеносене, та няма да наблягам много на горни дрехи.

# 723
  • Мнения: 534
Купих няколко комплекта дрешки 50-56 размер, които са стандартни памучни. Но поръчах и няколко гащеризончета, жилетки и якенца размер 3-6 месеца, които са по- пухкави и зимни. Взех спален комплект с дебела олекотена завивка и с тънка, същото направих и с одеалцата.
Мисля, че октомври все още времето няма да е толкова студено, че да се обличат бебчетата с ватирани, дебели дрехи. Пък и в къщи ще поддържаме нормална температура, която не предразполага няколко ката дрехи.
Купувам малко от едно, малко от друго, в движение ще се напасваме.
Иначе за изписването имам малка носийка, подарък от радителите ми, ръчна изработка и е толкова мекичка и мъничка, нямам търпение да видя нашата бебка в нея.

Скрит текст:

# 724
  • София
  • Мнения: 3 582
Ние за началото на октомври сме взели и няколко бодита с къс ръкав и камизолки също. Имаме и по-зимно олекотено одеало, но мисля да вземем и някое по-тънко. При нас е доста топло, при родителите също. Засега даже ватирани пижами няма да взимаме, няма да се ползват. Вчера пристигнаха и 3бр ританки памучни тънки за началото от HM и една поларена жилетка. Комплект за изписване не сме взимали още и се чудим дали въобще трябва, а можем отделни неща да съчетаем. Малко завишени ми се струват цените им и има доста неща включени в тях, които май няма да ползваме.

# 725
  • Мнения: 209
Очакваме нашия юнак края на септември или началото на октомври, но по скоро септември и понеже тогава все още е топло, съм взела 5 бодита с къс ръкав за новородено (50 размер) и 3 с дълъг  в случай, че е по-хладно. Имам и едно чувалче за спане и вчера поръчах по-забавни гащеризони от патпат, като някои от тях са следващия размер и са с дълъг ръкав. Комплект за изписване съм поръчала от ибей, като ще е персонализиран с името на бебко, а като цена е много под това, което се предлага тук. Почти всичко по-голямо съм поръчала от Англия или Германия. Количката ни беше от uberkids с огромно намаление, а марката по принцип е много скъпа. Риск беше да я чакам и сигурно много нерви, ако се беше наложило да я връщам заради проблем, но изкарахме късмет. Креватчето го поръчах от Германия, дървено и е от типа next to me, сега чакам и се надявам и то да дойде без проблеми. Леглото ни е много високо и просто подобните на тути бамбини и прочие нямаше да паснат, а са скъпи като цена според мен.

# 726
  • Мнения: 1 901
Влюбена съм в тази носия Heart Eyes
Buku, моля те дай линк към леглото.
Аз съм взела няколко комплекта 50 размер- 3 боди с дълъг ръкав, три пижами блузка и панталонче и три ританки. Имам подарък жилетчица и може би ще взема от този размер още 2-3 бодита. Ако са с къс ръкав ще са за под блузките, но най-вероятно ще са с дълъг. Гледах едно меко космонавтче на Зара,много ми хареса, и такова ще взема, но сигурно следващия размер. От размер 50 толкова. Ако нещо толкова спешно ми потрябва, мога да поръчам или да отида да купя

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 20:28 от Amelin

# 727
  • Мнения: 209
Ето го легълцето:
FabiMax Boxspring Bedside Cot White, incl. Cot Mattress and Cot Bumper https://www.amazon.de/dp/B0816YPVF7/ref=cm_sw_r_cp_api_i_tpk.EbXJN5EP3

И една снимчица качвам:


И да попитам.. след коя седмица вече се започва със запис на тонове и ходене по-често на преглед. Днес бях при АГ и ме записаха за края на юли.

# 728
  • София
  • Мнения: 3 582
Аз сега другата седмица имам час при АГ и тя беше споменала нещо за почване на следене на тонове, но не запомних от кога.
Иначе аз днес минах обременяването, не искам да чуя за сладко, толкова ми беше прекален разтворът Grinning Резултатите също излезнаха и са в норма, но пак да видим какво ще каже на прегледа.
А дрешки размер 50 не мисля да взимам въобще. Той ако се роди над тези см ще се ядосвам, че няма да се ползват. Ако излезе по-малък татито ще ходи да вземе някоя друга бройка.

# 729
  • Мнения: 89
Момичета, пиете ли все още фолиева киселина ? Моята АГ продължава да ме кара да си я приемам, без да сме изследвали показателите ѝ. Освен нея имам изписано желязо, билкова кръв и магнезия, за витамини според нея лятото предразполагало за достатъчно богато меню, от което организмът да си ги самонабави, без да се пият излишно.

# 730
  • Мнения: 46
И моята АГ ми каза да не я спирам. Пия още омега 3, биозин мама, магнезий, витамин Д на капки, желязо и няколко лекарства, които са си специфични за моята бременност.

# 731
  • Мнения: 1 901
Аз сега другата седмица имам час при АГ и тя беше споменала нещо за почване на следене на тонове, но не запомних от кога.
Иначе аз днес минах обременяването, не искам да чуя за сладко, толкова ми беше прекален разтворът Grinning Резултатите също излезнаха и са в норма, но пак да видим какво ще каже на прегледа.
А дрешки размер 50 не мисля да взимам въобще. Той ако се роди над тези см ще се ядосвам, че няма да се ползват. Ако излезе по-малък татито ще ходи да вземе някоя друга бройка.
Моето голямото се роди 52 см и следващия размер 56 му бяха много големи първия месец. Всъщност 50 размер обхваща от 50 до 56, а някои ми се струват уголемени и даже май и по-натам ще стават. То не пречи да са по-големи дрешките Simple Smile
Buku, много е хубаво легълцето Simple Smile какви са му размерите, не намерих инфо

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 20:59 от Amelin

# 732
  • София
  • Мнения: 153
Завръщам се от преглед (23 г.с. +1 ден). Младежът е добре - 560 гр., много шаващ и затова останах без снимка днес. Всичко му е наред, както и при мен. Измериха ми шийката 42 мм. И най-важното плацентата се е вдигнала и вече е 35 мм. Имам и разрешение за пътуване и море с уговорката да стоя на сянка и след влизане в морето да сменям банския. За момента приемам само Биозин мама. Преценихме, че към момента нямам нужда от витамини, само ми изписаха Магнерот за всеки случай, ако усетя необходимост. Можело да приемам и два дни преди път, ама ще го помисля. В началото на август започваме със записа на тонове.
Като покупки за нас останаха комплект за изписване и 1-2 жилетки.

# 733
  • Мнения: 739
Здравейте, мами. Имам два въпроса. Понеже от два-три дни повървях повечко и ми се подуха доста глезените и ходилата, възможно ли е да ги намажа с лиотон гел и другия въпрос е за постоянно запушен нос. Дали може да слагам капки за нос Ксило гел. Вредно ли е използването на капки при бременни. Просто много ме тормози и на моменти се задушавам, а постоянно го издухвам, но не помага. Ако ви идва нещо друго на идея, слушам предложения. Благодаря предварително!

# 734
  • София
  • Мнения: 7 545
За капки знам че може да се използват само бебешки капки, тип физиологичен разтвор - вода и сол. Останалите ксило-чудеса не са подходящи за бременни.

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 22:18 от delisardeli

Общи условия

Активация на акаунт