ОКТОМВРИйки 2020 - тема 3

  • 25 524
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 209
Amelin, 94x58x95 е, те дължина 94, широчина 58 и височина 95. Идеално за по-високи легла.

При мен АГ нищо не спомена за запис на тонове, а реално когато ме вика на следващ преглед ще съм в 30 г.с плюс няколко дни, а си мислех, че по-рано се започва.

# 736
  • Мнения: 162
Charlotte_ , аз я пия фолиевата все още и така ще е до края. Вземи си метилирана форма или чист фолат и няма как да я предозираш.
Moni4ka2020 Не си слагай никакви други капки освен морска вода. Може да си вземеш хипертоничен разтвор за да има отпушващо действие освен промиващо.
Аз искам да питам вие скъсяването на шийката усещате ли го по някакъв начин? Има ли болка или някаква тежест? При мен беше 4 см на последния преглед, но от няколко дни усещам корема много  твърд и се притеснявам да не са контракции, тъй като не ми изписаха магнезий, а аз доста ходя пеша и бебка много обича да се свива на топка в долната част на корема.

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 22:22 от JamJam

# 737
  • Мнения: 1 202
Moni4ka2020 може да използваш Лиотон гел, на мен ми го изписаха миналия месец и се мажа, когато се почувствам подута в глезените.

# 738
  • Мнения: 739
Благодаря момичета за съветите!
Сякаш подуването покрай глезените ме притеснява повече от запушения нос и ще се чуя с АГ. Че малко се стреснах в написаното в интернет 😣

# 739
  • Мнения: 1 835
Моничка, правилно си решила, не подценявай отоците
Buku, много благодаря. Във Вис Виталис има подобно, но по-малко. Това е идеално
JamJam, магнезият спокойно можеш и да си го самапредпишеш, както и ношпа

# 740
  • Мнения: 79
Moni4ka и аз доскоро бях със запушен нос.Когато постоя повече на вкл климатик  и ми се запушва носа.Ползвам fitonasal по препоръка на Аг .Някакви хомеопатични са мисля.Миришат на билки.Малко е неприятно чувството като си пръсна после вс ми мирише на билки.Но ми отпушва носа.

# 741
  • Мнения: 357
Здравейте бъдещи мами,

Все още нищо не сме купили за бебето, но този уикенд ще почваме. Аз също съм се спряла на долепено легло, но ще е тип кошара ‐ доста по‐евтин вариант, а и също така удобен. За баткото имахме и кошара и дървено легло и за наша изненада, в дървеното изобщо не искаше да спи:open_mouth:. Относно дрешки и т.н. ще разчитам на Лидл и Кауфланд на есен, когато пуснат дългите ръкави. Летни имам от баткото, а на останалите места всичко ми се струва безсмислено и безбожно скъпо. Знам, че бебешките дрешки по сайтове изглеждат и някои са си супер сладурски, но те се носят максимум два-три месеца, а някои дори не се и обличат. Комплект за изписване също не смятам да купувам, ще комбинирам нещо, че средата на октомври времето е непредсказуемо. Сигурно звуча стисната, но вече имам опит с много неносени дрешки от първото бебе, а декември знам, че ще трябва да купуваме същото + шишета и т.н., но следващ размер. Много полезни са списъците в първия пост на тази тема: https://m.bg-mamma.com/?topic=1207180

Относно козметиката, там вече Нивеа или Джонсън, синчето ми не понасяше Бочко и няма да си правя експерименти сега. Судокрем също ми е задължителен. За хранене много сме доволни от серията на Nuk и сега пак към нея ще се придържам.

С първата ми бременност имах много проблеми с носа и си пръсках от Олинт за бебета. Много ми помагаше, но сега АГ ми препоръча да го заменя със Синулан, че е на растителна основа и е добър.

Напоследък ме мъчи много безсънието и често ме налягат едни мрачни мисли, но се опитвам да се успокоя, че това е от хормоните и скоро ще отмине. Понякога направо се побърквам от тъпи кошмари или безсънни нощи. Самата мисъл за дългата нощ ме потиска, а и жегата не помага. То пък и само повторения дават по ТВ, кървави сериали от рода на От местопрестъплението не искам да гледам сега, а пък турски и индийски не мога да понасям и е Sad. Ако някой може да препоръча с какво да запълвам нощите, да каже. Изчетох си целия списък със запланувани книги, но и там вече се изчерпвам.

Поздрави от мен и който може да спи, да спи много, че като дойдат ревльовците ‐ няма Grinning

# 742
  • София
  • Мнения: 1 791
Аз като купя гнездо за бебето, ще тренирам кучето да го полюшва и успокоява като реве и ги затварям в хола.. Да си спинкат заедно и да се самоуспокояват.
Хаха това в кръга на шегата де... Или пък не? 😆
За сега спя още добре, насилвам се на ляво да спя, но все се будя по гръб. По гръб ми е най-добре все още.

От сериалите разбирам, че си на ТВ... Модернизирай се с един нетфликс и ще забравиш скуката. Е ... Може да пооглупееш малко, ако гледаш нон стоп, но поне няма да ти е скучно.
Аз имам и нетфликс и хбо, гушвам лаптопа и се кефя.

# 743
  • Мнения: 1 835
И аз си въртя на нетфликс Приятели нонстоп Simple Smile. Сериалчета са идеални за този повод. Като лежах предишния път изгледах всички сезони на One tree hill

# 744
  • Мнения: 37
Аз имам проблеми със синусите  и онзи ден преди прегледа носът ми се беше запушил ужасно , ползвах Виетнамско чудо . В интернет няма противопоказания за бременност , затова и питах моя АГ , той каза ,че спокойно мога да го ползвам . Спомена и някакъв хомеопатичен спрей на който забравих името .

# 745
  • Мнения: 131
Относно козметиката за бебе, аз мисля да ползвам Матеро, в момента ползвам крема за стрии по препоръка, моя приятелка ползваше шампоана и сапуна за бебе, слага се във водата във ваничка на и няма нужда от плакнете, напълно безвредни са, за подсичане ще ползваме домашния крем на баба, направен от невен, зехтин и пчелно млечице, изпробвахме го вече върху 3 бебета и действа безотказно 😂.
Кошара купих от сгъваемите, на 2 нива

# 746
  • Мнения: 335
На последния преглед АГ каза, че имам леко увеличени околоплодни води и понеже имам диабет в рода си, а вече напълнях 9.5кг,(което при моят ръст е... ходещо буренце)и днес си направих обременяването. Беше ужасно, почти припаднах на 45-тата минута след глюкозата, а на мен редовно ми точат кръв и дори не ми става лошо. Така че имайте едно наум за тази глюкоза. Добре, че си останах в лабораторията да чакам, доведоха ми лекар, донесоха ми вода и столче за краката- да са нависоко и се оправих. Много бяха мили в Рамус, да ги похваля, а и при тях бременните са с предимство, не чакат. В Цибалаб си чаках часове и даже ме предредиха... Друго си е да те пускат първа.
Относно увеличените околоплодни води, това опасно ли е ? Не искам да се зачитам в нета, че ще започна и за това да се притеснявам, ама все пак ?

# 747
  • София
  • Мнения: 3 531
На последния преглед АГ каза, че имам леко увеличени околоплодни води и понеже имам диабет в рода си, а вече напълнях 9.5кг,(което при моят ръст е... ходещо буренце)и днес си направих обременяването. Беше ужасно, почти припаднах на 45-тата минута след глюкозата, а на мен редовно ми точат кръв и дори не ми става лошо. Така че имайте едно наум за тази глюкоза. Добре, че си останах в лабораторията да чакам, доведоха ми лекар, донесоха ми вода и столче за краката- да са нависоко и се оправих. Много бяха мили в Рамус, да ги похваля, а и при тях бременните са с предимство, не чакат. В Цибалаб си чаках часове и даже ме предредиха... Друго си е да те пускат първа.
Относно увеличените околоплодни води, това опасно ли е ? Не искам да се зачитам в нета, че ще започна и за това да се притеснявам, ама все пак ?

Охх и на мен ми стана лошо вчера на обременяването. Аз го правих в Цибалаб, но тази в Щерев. Обясниха ми много добре, включително и странични ефекти. Каза, че е нормално да ми се доспи, да ми олекнат ръцете и краката, може да ми стане лошо, има и случаи, в които са повръщали. Бяха мили, извикаха всички за обременяване в началото (бяхме две жени). Иначе стояхме във фоайето на етажа. Можехме и по няколко глътки вода да пием, ако искаме и да излезем на терасата, ако нещо не ни е добре.
Ако някоя мама ще прави да знаете да си купите за всеки случай прахче глюкоза предварително, че ние после ходихме да купуваме и връщаме оборотната (поне в Щерев е така, други лаборатории може и да не е). И малко боцкането три пъти ми дойде в повече, не болеше, но сега на едната ръка чак ми е тъмно лилаво. Голям зор докато намерят читави вени. Иначе до края на деня имах чувството, че усещам глюкозата в устата си като вкус. Колкото и вода да пих все оставаше и ми дойде малко в повече.

# 748
  • Мнения: 335
Моето обременяване беше само с глюкоза и сигурно заради това второто и третото боцкане беше от пръста, само първото от вена. Те ме попитаха дали е с инсулин, ама лекарят беше написал само ОГТТ... Дали не е трябвало да кажа и инсулин ?

# 749
  • Мнения: 534
Правила съм обременяване няколко път и преди бременността, така че вече съм претръпнала. Само това, че отнема доста време ме дразни.
Един от признаците за съмнение за гестационен диабет е увеличеното количество на околоплодни води, но все пак трябва резултатите да го покажат. Дано всичко е наред, лекаря ти ще те насочи.
Взехме тази кошарка, отваря се от едната страна и може да се долепи до спалнята. Води се до 6 месеца, височината се регулира, както и има възможност за повдигане откъм главичката. И една нахална котка, която също много го хареса... всъщност две! Joy

Общи условия

Активация на акаунт