Пречиствателна станция

  • 6 498
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 624
Не помня колко беше голям, но при всички случаи ще трябва изпомпване може би веднъж месечно.
Просто се зачудих какви са тези пречиствателни станции без нужда от изпомпване, но явно не са открили някаква нова технология, която да изпарява водата Simple Smile.

# 31
  • София
  • Мнения: 8 594
Попивни полета, момичета. Пречистената вода, която лятото хората ползват за поливане, зимата просто се поема от попивно поле (ако няма река или дере наоколо). А наши съкварталци, които са в близост до рекичката, бяха инструктирани от общината да отведат пречистената вода от ПС към реката.

# 32
  • Мнения: 1 624
ToniShu, благодаря за съвета, но поне при нас не виждам това попивно поле как ще работи зимата. В момента водомерната шахта е пълна до горе. Това е вече над месец и няма изгледи водата там да се оттече скоро Sad. За това си мисля, че при нас няма да работи попивното поле, а по-скоро ще прави проблеми зимата. Лятото едва ли ще има проблеми.

# 33
  • София
  • Мнения: 8 594
О, аз не давам съвети, просто споменавам, защото имаше въпрос какво се прави, ако няма река наоколо. Много ясно, че всеки сам си знае най-добре ситуацията.
А шахтата при вас сама ли трябва да се отече? Няма как да се изпомпи?

# 34
  • Мнения: 1 624
Дренажа няма къде да се заусти, за това не сме правили и дренаж около къщата.
Оставили сме я сама да се оттече. В противен случай трябва да правим като съседите - да пускаме водите на улицата Grinning.
По-надолу на една друга улица положението е направо трагично. Цяла река има на улицата...

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Попаднах на тези тема чудейки се как да си реша проблема с отпадните води на един селски парцел в който поставих фургон
Дано темата се развие

# 36
  • Мнения: 919
А аз искам да попитам, ако някой е попадал в такава ситуация, ако реша да поставя пречиствателна станция, вместо сега използваната яма /която не знам каква е, защото е заварено положение/, дали ще ми трябват някакви разрешителни от общината? Има ли някакъв специален режим, когато не е част от строеж на нова къща?

# 37
  • София
  • Мнения: 8 594
Не съм чувала да има нещо специално. А и все пак е подобрение, не би следвало да е проблем. А и няма кой от общината да Ви провери - нито има как да влязат в собствеността Ви, нито имат ресурс да обикалят на хората къщите.

Иначе влязох да дам ъпдейт, че нашата изгребна яма-ЛПС последно изкара без почистване от средата на февруари до началото на януари на следващата година. Цената за почистване вече е към 200 лв, но не е изненада - всичко поскъпна.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 420
Tanya11, привет и в тази тема Blush
Щом е заварено положение и няма да правиш строеж или реконструкции, които изискват проекти и разрешителни от съответната община, никой не уведомяваш.
Но при спецификата на твоя парцел, трябва след пречистване да има къде да отведеш водата. Ето как е при нас - белият голям съд е ПС, тъмно червеният е помпена станция. В нея ще се постави помпа с поплавък, която ще включва и изхвърля водата, но съвсем близо - на около 5-6 м има отвор на дъждовна канализация, изградена от Общината. Друг е въпросът, че съседи са си включили и мръсния канал в тази т.нар. чиста канализация.

# 39
  • Мнения: 919
Да, има една вадичка пред двора и отстрани на улицата. Предполагам, че това е направеното за дъждовната вода. Вероятно и при нас ще трябва да се отвежда там пречистената вода.

Благодаря за споделеното и на двете ви! Heart

# 40
  • Мнения: 1 624
В тези вадички пред двора, всеки като си заусти по нещо и въпросните вади стават поточета. А зимата даже и замръзват и става едно красиво, особенно пред дворовете на тези, които са най-надолу.

За мен лично това е все едно си изхвърляш боклука директно на улицата.

# 41
  • Мнения: 919
В тези вадички пред двора, всеки като си заусти по нещо и въпросните вади стават поточета. А зимата даже и замръзват и става едно красиво, особенно пред дворовете на тези, които са най-надолу.

За мен лично това е все едно си изхвърляш боклука директно на улицата.

Ами, тя, водата, все някъде трябва да отиде. Все пак мисля, че е по-добре във вадичката пред двора да се влива чиста вода, отколкото в почвата - всякаква помия и химия. Но може и да греша, разбира се.

# 42
  • Мнения: 1 624
Извинявам се за отклонението. Тази вадичка пред вашата входна врата ли минава?
Защото пред нашата входна врата минава именно такава вадичка, в която много съседи са решили да си пуснат, кой каквото му е на сърце! Невероятно е!
Ако пречиствателната станция е сертифицирана и ползвате позволени продукти, не би трябвало всякакви химии да изливате в почвата. Алтернативния вариант е да имате резервоар, който да изпразвате периодично с някаква фирма, която предоставя такива услуги.

# 43
  • Мнения: 919
Извинявам се за отклонението. Тази вадичка пред вашата входна врата ли минава?
Защото пред нашата входна врата минава именно такава вадичка, в която много съседи са решили да си пуснат, кой каквото му е на сърце! Невероятно е!
Ако пречиствателната станция е сертифицирана и ползвате позволени продукти, не би трябвало всякакви химии да изливате в почвата. Алтернативния вариант е да имате резервоар, който да изпразвате периодично с някаква фирма, която предоставя такива услуги.

Да, вадичката минава точно пред входната врата.

Да, ако използвам пречиствателна станция, ще се излива чиста вода. Ако използвам септична яма, както 90 % от останалите, точно в такава вадичка, през подпочвените води, ще се излива всичко, което съм пуснала преди това в ямата.

В резервоара да държа пречистената вода и после фирма да идва да прибира пречистената вода? Добре, ще потърся дали съществува фирма, събираща пречистените води от пречиствателните станции.

# 44
  • Мнения: 1 624
Септичните ями отдавна са забранени! Ако строите нещо и искате да е легално, то трябва да е изгребна яма от, която нищо не би трябвало да отива в почвата. Знам, че сме достойни наследници на Бай Ганьо и много хора правят септични ями....

Всички фирми, които обслужват изгребни ями би трябвало да могат да обслужват и резервоар с пречистена вода. Ако пък ви харесва да имате вада с отпадна вода пред къщата, не е проблем да си изливате водата там. Предполагам и съседите ще са много щастливи. Аз лично не съм и не приемам това за нормално в 21 век!

Общи условия

Активация на акаунт