Близки ли сте с кумовете си?Виждате ли се често?

  • 5 126
  • 123
  •   1
Отговори
# 90
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Не. Бяхме близки, преди да се оженим и малко след това.

И при нас се получи същото нещо.Много рядко се виждаме,предимно когато ги каним по повод рождени или именни дни,но не винаги са свободни.На годишнината от сватбата никога не са в София/по тяхна традиция винаги целият август са на морето.

По този повод ще кажа,че и на кумци не случихме,макар,че кумувахме 2 пъти.Дали ние нещо не сме дефектни? newsm78
Много са ми смешни хоата като се опитват да се оправдаят с това,че все много работа имали,все нямали време да звъннат един телефон...Ние като че ли не ходим на работа,не гледаме деца и т. н.

# 91
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Обожавам ги! Те са ни най-добрите приятели! Всичко бих направила за тях, както и те за нас- доказали сме си многократно, че се обичаме силно и истински!  Heart Eyes

Искрено ви завиждам!

# 92
  • Мнения: 6 164
Не знам... Ако не живееха на другия край на България, сигурно щяхме да се виждаме по-често.

# 93
  • ВАРНА , Владисливово
  • Мнения: 103
Прекалено близки бих казала , за което искрено се радвам. Виждаме се много често с повод и без повод. Кръстницата ми е приятелка от детство , навремето като беше забранено да ходим на църква, с нея избягахме от час и тя ме кръсти. След което си станахме още по близки. Когато и при мен дойде сляпата неделя  ги поканих/тя вече беше омъжена/ и се радвам , че се съгласиха! Миналата година кръстихме Петя в Рилския манастир и естествено - те бяха плътно с нас! Радвам се , че имам такива кръстници!!!!!! Peace Peace Peace

# 94
  • Мнения: 1 370
Много сме близки, това са моята най-добра приятелка и на мъжът ми най-добрия приятел. За съжаление не се виждаме, защото ни делят хиляди километри

# 95
  • Мнения: 5 651
   На нас кумовете ни бяха наложени от традицията и от родата на мъж ми  Sick! На дали се случва да се видим и веднъж годишно, най-малкото защото живеят на 500км. от нас! Млади хора са, не са лоши, но честно казано ако трябва да избирам дали и да се виждаме по-често:  Naughty! Просто не се познаваме достатъчно и трудно намираме общи теми за разговор, а и разсъжденията на кума ни не ми допадат особено!
И на нас се опитаха да ни наложат кумовете на свеки. Трябваше да избираме м/у брат и сестра или брата с приятелката си. Иначе старите кумове не обичали традициите и не искали да им се ходи на празници. Бяха големи препирни, най-вече по тази причина. Все пак това са важни хора, поне за мен-те стават част от семейството. Не съжалявам, че послушах вътрешния си глас тогава, защото сега щях да имам просто формално кумове.

# 96
  • на село
  • Мнения: 3 965
Ами не, отдавна не поддържаме никакви отношения, в началото се събирахме, после те се разведоха. Кума не съм го виждала с години, но кумата има магазин в близост до  моята служба и се засичаме понякога.
Иначе за малката имаме други кръстници, с тях не мога да кажа, че е често, но се виждаме.

# 97
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Блезки сме и се виждаме поне веднъж през седмицата.
Тази събота ще кръщават Габи и след почерпката ще ходим на кино.
Тази година ходихме семейно и на море.

# 98
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Ние бяхме много близки. Много се събирахме и добре се веселихме заедно. Докато скоро, когато им се обадихме те ни казаха, че се развеждат. Сега е много гадно. Не можем на никой да вземем страната.  И двамата се измъчват, а ние на никой не можем да помогнем. Когато едно семейство се разваля, освен децата и покъщината се делят и семейните приятели.

# 99
  • Мнения: 1 793
Много се обичаме, но за съжаление не можем да се виждаме често. Това се случва веднъж годишно, когато си ходим в БГ. През останалото време се чуваме по телефона. Страхотни хора са и верни приятели. Те са и кръстници на детето. Тази пролет им беше сватбата и специално за този повод ходихме до БГ. Иначе по принцип си ходим лятото. Много ми липсват.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 067
Близки, че чак и мноооого LaughingВярно е, че аз ги избрах и особено кумът ми е приятел от 100 години, но сега пък са първа любов с мъжа ми JoyВиждаме се всеки път когато идваха до Бг, което означава през месец, но сега като се върнат септември ще е съвсем честичко!

# 101
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Близки са ни, защото са роднини на съпруга ми. Уважавам ги и до там. Гласувах с "друго".

# 102
  • Мнения: 1 128
   Тукашната традиция е кумата да е майката на младоженеца,а кума бащата на булката(в моя слу4ай беше брат ми) и ние спазихме традицията.Разбира се  Laughing,виждаме се много 4есто и много добре се разбираме.Защо ли Thinking.Много си ги оби4аме Grinning

# 103
  • Мнения: 4 473
7 години поддържахме прекрасни отношения, до момента, в който кума започна да се сеща за нас и в частност съпругът ми, само когато искаше помощ (да не уточнявам каква). Много ми тежеше това положение, но реших да не се обаждам на кумата за да видя дали тя ще ме потърси. Уви, вече 4 месеца ни звук ни стон и ми е безкрайно мъчно  Sad, защото много я обичам  Cry. Винаги сме си прекарвали страхотно заедно и за пореден път се уверявам, че между роднини и приятели финансови взаимоотношения не трябва да се допускат...

# 104
  • Мнения: 1 172
Да, близки сме. Чуваме се често, през ден-два. Виждаме се поне веднъж на 10 дни.

Общи условия

Активация на акаунт