COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

  • 1 249 413
  • 29 195
  •   1
Отговори
# 11 730
  • Мнения: 1 780
За стадния имунитет Шведите казват 40% много под други болести, според тях 30% имат т-клетки и или не го хващат или го карат леко, както го караме може и да отмине и без ваксина.
Нищо не разбрах, признавам си.
Кой, какво казва, доказва и кои шведите, че да им повярваме? Линкове, проучвания, научни статии?
А да отмине без ваксина кога точно - като се захлади есента, зимата като застуди и утрепе вируса или следващото лято, като се загорещи и УВ лъчите, които това лято не успяват, тогава да утрепят вируса, който ще се предполага, че за 1 г ще е Отслабнал?
Тъй ли викат шведите?
https://www.google.com/amp/s/www.bgonair.bg/a/4-world/197628-shv … l-za-imunitet/amp
Това четох, не казвам че е вярно но изглежда логично, защото дори в ломбардия не го изкараха 70%.
Ще отмине като достигнем този масов имунитет от 40% предполагам вече 10-15% са по изкарали нещо та до Коледа защо да не ги стигнем 40%?
Мисля че вече е ясно че сезонът не оказва влияние.
Имаше и статия, че в Ишгъл са го прекарали около 40% от хората, което явно дава основания да се намали % за стадния имунитет. Всичко го установяват в крачка, никой нищо не знае.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 17:02 от opelcorsa

# 11 731
  • Мнения: X
Статия от Раф Циконе австралийски федерален сенатор за щата Виктория от партия "Лейбър".

"Ще бъдат необходими нови COVID-19 ограничения за анти-ваксърите.
....

https://amp.theage.com.au/national/victoria/new-covid-19-restric … 00616-p55330.html

На мен това ми звучи малко опасно. При положение, че не е съвсем ясно в тази страшна конкуренция доколко ускорената работа върху ваксината за ковид-19 няма да има нежелани последствия, е доста съмнително отсега да приравняваш хората, които са скептични точно към нея с антиваксъри по принцип и да искаш да им бъдат налагани ограничения, каквито не са налагани за отказ от която и да било друга ваксина.

Става въпрос за доказано безопасна ваксина, която хора ще откажат, както сегашните доказани безопасни и ефективни ваксини срещу различни болести, срещу които определени хора са против. Другите ваксини не са се отнасяли за такава пандемия, като сегашната. Време е за мерки срещу анти-ваксъри и подобни на тях вярващи в различни конспиративни теории, които живеят в свой измислен свят, които са против изграденото човешко общество и му нанасят щети със своето невежество.
Коя е доказано безопасната ваксина? Та тя още не е готова, кога я тестваха и доказаха, че е безопасна?

Сенатора говори за в бъдеще, когато има ваксина. Коментирах, че когато има ваксина тя ще бъде безопасна и както много други потребители в темата са коментирали, няма как да пуснат небезопасна такава за масово ползване.

# 11 732
  • Мнения: 14 966
В момента се изпълняват заръките на един виден идеолог , който смята, че младите и здравите трябва да срещнат вируса незабавно, за даааа...... им мине.

# 11 733
  • Мнения: 1 780
Моите притеснения са и от последствията след като го преболедуваш.  чета странни неща от чужди американски сериозни медии. Дано все пак са единични случаи и тук всичко да е ок с изкаралите го, защото говорят за трайни увреждания и инвалидност при по-тежко преболедували. Това ще го научаваме след време. Още се прокрадва малко информация.

# 11 734
  • Мнения: 3 439
В 18:00 има мач Черно море - Арда

# 11 735
  • Мнения: X
Според бразилските медии, теста на Болсонаро е положителен. Днес се очакват резултати от вторият му тест.

Болсонаро на 24 март: "Дори и да се заразя с коронавирус, няма да се притеснявам. Няма да почувствам нищо или в най-лошия случай ще имам лека настинка."

Болсонаро на 7 юли - нивото на кислород в кръвтта му спада и приема хидроксихлорохин.

# 11 736
  • София
  • Мнения: 7 805
Войните за коронавируса се задълбочават
В социалните мрежи невярващи в коронавируса се ожесточават и коментарите им вече граничат с религиозен фанатизъм. Наричат луд или „ковидиот” всеки, който споменава за брой заразени или дава пример с починал от вируса. Специално се води война за маските. Те били намордници, слагат ни ги за да мълчим. Впрочем, маската не може да накара никого да мълчи. Който има да каже нещо, може да говори. Който иска може и да го напише. Борят се с маските като метафора, вместо да критикуват властите конкретно и поименно.
Има широка група, които все пак приемат, че вирус има, но са убедени, че от него не се умира, умират само хора с други заболявания, и то от другите заболявания, а не от вируса. И нищо не може да ги убеди. Ако няма друго заболяване някой починал, ще му го измислят. За тях Ковид 19 е нищо повече от обикновена настинка, даже не и грип, защото се кара без симпоми. Някои го наричат „китайската кашлица”. Увереността е много силна на база личен опит – „Аз кашлях две седмици през февруари, изкарал съм го, няма страшно, каква е тази паника”. Някой щом е кашлял, значи е безопасно, не може друг да умре или да получи увреждания на дробовете.
В споровете някои отправят към невярващите предложения – щом смятат, че няма вирус или не е опасен, да декларират публично, че няма да търсят лекарска помощ, ако се заразят. За да не претоварват болниците.
Вирусът е стигнал до 220 страни в света, а в българските социални мрежи спорят дали има ли пандемия и как у нас нямало епидемия според стандартите за грип.

Няма лошо в споровете - лошото е, че тези конкретно са абсолютно безплодни, празно чесане на езици/клавиатури. А докато хората спорят в социалните мрежи - броят заразени расте. Заявиха от най-висока трибуна, че ако дневната бройка стане 100 - ще се вземат някакви мерки за ограничаване на заразата. Стигна бройката 100 и я задмина - сега пък 200 да станат и тогава. Въпрос с повишена трудност - какво ще обявят, когато имаме по 300 нови случая на ден, някой сеща ли се?

# 11 737
  • Мнения: 859
Факт е, че в държавите, в които управниците открито отсякоха в началото: "Няма да затваряме нищо заради някакъв си прост грип!", "Това е манипулация" и т.н., сега са на челните места по заболеваемост. Даже същите лидери се разболяха и лежаха по болници. Борис Джонсън, сега се чува и за бразилския президент, че имал симптоми. Дори и в съпоставими с нашата по брой население или съседни на България положението е зле.  
Да, лъсна си егоизмът на много хора, очаквано. "АЗ няма да нося маска... АЗ няма да пазя никого.. АЗ няма да седя като затворник. АЗ, АЗ, АЗ.." Другите да си гледат работата. Всеки се спасява поединично. Не знам какво се очаква да се направи в такава ситуация. Не може и съвсем без мерки. Лошо е единствено за останалите без работа и доходи, това не може да се отрече и подмине като последица. Но не може и да си я караме, все едно няма нищо. И при "обикновена" грипна епидемия се вземат мерки, та сега ли се очаква да е без хич? Според мен дори има мерки, които трябва да останат и след това. Социалната дистанция, например. Беше крайно време да се направи нещо за тези ужасни блъсканици навсякъде. Много хора май сега научиха що е то лично пространство и защо трябва да се уважава.
По-нагоре се повдигна темата за взаимоотношенията в такова време. Не съм имала такива случаи. По-скоро аз самата доброволно се изолирах от приятели с малки деца и/или рискова работа, свързана с много контакти. Имаме нет, социални мрежи, никой не "умря" за 2-3 месеца без срещи. И когато съм имала разни досадни настинки и подобни, съм процедирала по същия начин - по-далече от останалите, минимум контакти, пазаруване по списък без излишно опипване на стоки и така.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 21:32 от desenchantee

# 11 738
  • Мнения: 11 622
UK
Коронавирус: по-голямата част от хората с положителни тестове нямат симптоми
Само 22% от хората, които са тествани положително за коронавирус, съобщават, че имат симптоми в деня на теста си, според Службата за национална статистика.
Така 78%, които не съобщават симптоми в деня на теста, включват "предсимптомни" хора, както и "безсимптомни" - тези, които никога няма да развият забележими симптоми.

Междувременно седмичните смъртни случаи във Великобритания са малко под средното за това време на годината.
https://www.bbc.co.uk/news/health-53320155

Въпросът е - колко голям е рискът от асимптоматичното предаване?
Лошото е, че точен отговор няма....

# 11 739
  • София
  • Мнения: 7 805
И на мен ми е странно, че никой не е публикувал някакви данни за това доколко често става заразяването от бизсимптомни вирусоносители. Ясно е, че медицински изследвания няма, но при толкова много епидемиологични проучвания на вериги заразявания би могло да се направи някаква статистика, че даже и у нас - по данни на РЗИ. Нищо такова поне аз не съм виждала.

# 11 740
  • Мнения: 409
И при 200, и при 300 броя ще е едно и също - всичко е под контрол и ще наблюдават.

# 11 741
  • Мнения: 10 581
Има дни за детски консултации и за женски такива. Два дена (даже половинки) ли не може да се запомнят ? Всичко е направено така, че да нямат болни досег с деца. Може кабинетите да са на един етаж с личните педиатри. Драматично е само в нечии глави.
Знае ли се смъртните случаи от кои населени места са, има ли някъде такава информация, която да се изнася?

Честно казано, не само дните не си спомнях, ами не си спомнях, че има такава подробност. С детето не сме стъпвали на лекар от началото на ИП, когато бяха забранени детските и женските консултации. Ако си ги спомнях, обаче, това сигурно щеше да е последното нещо в главата ми - кой ден от седмицата е днес. Flushed

# 11 742
  • София
  • Мнения: 11 464
И на мен ми е странно, че никой не е публикувал някакви данни за това доколко често става заразяването от бизсимптомни вирусоносители. Ясно е, че медицински изследвания няма, но при толкова много епидемиологични проучвания на вериги заразявания би могло да се направи някаква статистика, че даже и у нас - по данни на РЗИ. Нищо такова поне аз не съм виждала.
Не само това, но и от повърхности, от ядене (ако ти го сервират), от плодове, зеленчуци...
Изобщо, имам неприятното чувство, че в тая посока, за тия 6 месеца нищо не се върши, като че ли и няма желание? Уж от храна не ставало, пък току се мине-не мине и китайците ограничат я вноса на сьомгата, после плодове бяха някакви, ей такива щуротии. Сам да вметна, че това, че Кантарджиев казал, че не можело от ядене или от еди-къде си за мен не е достатъчно достоверно. Те тия викаха, че и топлото "ще трепе вируса". Сега, верно е, че те преповтарят това, което чуват от западните си колеги, но така или иначе на нито един български учЕн или експерт не бих вярвал безрезервно.

# 11 743
  • Мнения: 2 238
В 18:00 има мач Черно море - Арда

Можеха да стегнат и поизчистят стадионите, седалките и прочие да разредят феновете да не стоят един до друг. Много тъпи изпълнения в последно време. А то да кажеш да са кой знае какви мачове.

# 11 744
  • Мнения: 11 622
И на мен ми е странно, че никой не е публикувал някакви данни за това доколко често става заразяването от бизсимптомни вирусоносители. Ясно е, че медицински изследвания няма, но при толкова много епидемиологични проучвания на вериги заразявания би могло да се направи някаква статистика, че даже и у нас - по данни на РЗИ. Нищо такова поне аз не съм виждала.
Няма как да хванат безсимптомните освен при рутинно тестване на медицински, здравен персонал и ключови работници.
В Англия населението се тества при симптоми. В началото се тестваха само случаите, които стигаха до болница.
За да има данни трябва мащабно тестване и проследяване на безсимптомните, обаче пък те като положителни са карантинирани... Общо - взето мисия невъзможна...
Остава единствено да се проследи секвенцията на вируса.

Общи условия

Активация на акаунт