Каква е златната среда в семейните отношения според вас..??

  • 3 490
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 268
Хюлия, а на теб какво ти липсва? Как определяш липсата, за да питаш останалите?
Не си спомням да съм казала,някъде нещо за липса..!! Не съм питала какво им липсва,щ Просто исках да попитам какво правят другите хора за да имат едни добри отношения и кое допринася за такива..Мисля,че нещо не можахме да се разберем..

# 31
  • Мнения: 2 638
Добре, прощавай.

# 32
  • Мнения: 10 993
За мен семейната идилия е да пътуваме заедно всеки възможен момент, да сме здрави и да не се ревнуваме, а и да имаме пари за пътувания.

# 33
  • Мнения: 1 268
Няма защо,аз се извинявам за това,че сте ме разбрали по грешно..Значи аз не съм си задала въпроса в темата както трябва..

# 34
  • Мнения: 2 638
О, не. Аз съм направила грешна аналогия. Всичко е наред Blush

# 35
  • Мнения: 46 432
Двамата да имат едни и същи желания и разбирания за живота
Според мен точно страданията и извоюването учи..Когато постигнеш нещо с лекота,то няма ценност..Идва ти просто ей така без каквито и да е усилия..
Щом нещо е извоювано, значи единия е загубил и е приел, че ще живее нечий чужд живот. Колкото и да се убеждава, че е добре, никога няма да е толкова удовлетворен, както с човек, който има същите като неговите желания и всичко става с лекота.
Именно във втория случай хората се ценят, защото знаят, че не е толкова лесно да срещнеш човек, който наистина да е "твоят".
При страданията няма какво да цениш, в момента, в който попаднеш на някой, с когото си пасваш, виждаш какво е да живееш наистина и зарязваш всичко.

# 36
  • Мнения: X
Сега пък на златна среда се прекръсти темата.... Какво е златна среда в този контекст?

# 37
  • Мнения: 1 268
#Не се сърди човече  ""При страданията няма какво да цениш, в момента, в който попаднеш на някой, с когото си пасваш, виждаш какво е да живееш наистина и зарязваш всичко..

Съгласявам се..Оставих бившия ми заради това..И видях,че с мъжа ми си пасваме повече..Той е всичко,което съм искала да притежава един мъж.Не е идеален в никакъв случай и той си има минуси като: Твърдоглав,знае си неговото,не обича да поема отговорности и т.н.И аз имам недостатъци той ги приема и ме обича въпреки тях.Аз също се съсредоточавам повече в добрите му страни,защото са повече от лошите.А хората са свикнали да гледат лошото и за това не виждат доброто..Не се опитваме да променим един друг..

# 38
  • Мнения: 2 638
Златната среда не е алюзия Simple Smile стига да познаваш своята скала. Когато на партнъора същата е близка до твоята , ами всичко идва само.

# 39
  • Мнения: X
Златна среда си има значение и то е да не се изпада в крайности. Вас кой ви знае какъв смисъл влагате в този израз.

# 40
  • Мнения: 2 638
Орион, поясни “ крайности”, понеже всеки има различен мироглед.

# 41
  • Мнения: 2 638
Ние имаме желание да си дискутираме, иначе ще е анкета Simple Smile

# 42
  • Мнения: 3 703
През живота си съм срещала много двойки все различни и интересни..Примерно една двойка,се ревнуват много🙅, други си дават свобода💆,трети отиват заедно и до тоалетната🛀.Единия от двойката излиза,а на другия не му е позволено,двамата се борят кой да води и командори..Други държат половинката да е **Безгласна буква** 😵🤦🤷
Според мен идеалния баланс е:
Най важното за мен на 1 място е:
 1.Да няма ревност,тайни и премълчано..И ГЛАВНОКОМАНДВАЩ..
2.Всеки от двамата да прекарва време заедно,но и да оставя другия да е свободен и да уважава времето на другия..
3.Да вечерят заедно на масата..
4.Винаги да оставят другия да изкаже мнение за каквото и да е,където и да е пред,когото и да е..
5.Да няма аз съм мъж,ти жена..!!
6.Да не позволяват никой от роднините да им се меси..
7.Винаги да са открити и честни един към друг макар и да боли..
8.Когато има конфликт,да не се мълчи,а да се комуникира..Само така се оправят нещата.
9.Винаги да се шегувате и да не останете сърдити..
Това са нещата,които ни държат заедно и сплотено..А това го постигнахме с много труд..
Споделете вашата гледна точка..
Чудесна тема, благодаря!
И така, по точки:
1) Изключително ми е важно да има главнокомандващ. Защото някои решения се взимат трудно и без капитан, както и без екипаж, лодката се обръща.
2) Във всичките ми връзки (над 10 години всяка) сме прекарвали 100% от свободното си време заедно, понякога заети с различни неща, но заедно. През цялото време сме се държали като влюбени и се разделихме не заради липса на обич, но заради много по- сериозни проблеми.
3) Ненавиждам общите вечери. Имах връзка, в която партньорът ми държеше на тази традиция. След година качих 10кг, а той отслабна с 15. И се разбрахме всеки да си следва усещанията и нуждите на тялото.😃
4) Пази боже да изказвам мнение пред колегите на ММ, когато си говорят за работа или футбол. Или обратното.Насаме, разбира се, е забавно.
5) Има. Много ми е важно да не сме от третия пол.😃
6) Тук съм съгласна, това е разрушително.
7) Мне. Истината на всяка цена я уважавах докъм 30г. После се оказа, че истината е субективна и не става за общо ползване. Например тук, в СО, редовно има съвети да не се признава еднократна изневяра, минало и заминало, няма нужда да нараняваш партньора,  той не е виновен за глупостите ти и пр.
8 ) С комуникация никога не сме постигали нищо. Ако няма взаимно усещане за това как се чувства другият, ако няма обща представа за добро и лошо, откровените разговори само нараняват и отблъскват.
9) Във всяка шега има по мъничко истина. Затова много внимаваме с шегите. Наистина, много се шегуваме, но с нещо, което е довело до сърдене и проблем, може да се шегуваме чак след години.
 
 И така, изписах тоя пост в стил Сталион само, за да кажа, че всеки е различен и смисълът на семейното щастие е да намериш някого със същите изкривявания като твоите. 😄

# 43
  • Мнения: X

Да вечерят заедно на масата..
Лошо. Аз изобщо не вечерям. Отиде ми семейната хармония. Сега сериозно, що за клишета?

# 44
  • Мнения: 1 268
През живота си съм срещала много двойки все различни и интересни..Примерно една двойка,се ревнуват много🙅, други си дават свобода💆,трети отиват заедно и до тоалетната🛀.Единия от двойката излиза,а на другия не му е позволено,двамата се борят кой да води и командори..Други държат половинката да е **Безгласна буква** 😵🤦🤷
Според мен идеалния баланс е:
Най важното за мен на 1 място е:
 1.Да няма ревност,тайни и премълчано..И ГЛАВНОКОМАНДВАЩ..
2.Всеки от двамата да прекарва време заедно,но и да оставя другия да е свободен и да уважава времето на другия..
3.Да вечерят заедно на масата..
4.Винаги да оставят другия да изкаже мнение за каквото и да е,където и да е пред,когото и да е..
5.Да няма аз съм мъж,ти жена..!!
6.Да не позволяват никой от роднините да им се меси..
7.Винаги да са открити и честни един към друг макар и да боли..
8.Когато има конфликт,да не се мълчи,а да се комуникира..Само така се оправят нещата.
9.Винаги да се шегувате и да не останете сърдити..
Това са нещата,които ни държат заедно и сплотено..А това го постигнахме с много труд..
Споделете вашата гледна точка..
Чудесна тема, благодаря!
И така, по точки:
1) Изключително ми е важно да има главнокомандващ. Защото някои решения се взимат трудно и без капитан, както и без екипаж, лодката се обръща.
2) Във всичките ми връзки (над 10 години всяка) сме прекарвали 100% от свободното си време заедно, понякога заети с различни неща, но заедно. През цялото време сме се държали като влюбени и се разделихме не заради липса на обич, но заради много по- сериозни проблеми.
3) Ненавиждам общите вечери. Имах връзка, в която партньорът ми държеше на тази традиция. След година качих 10кг, а той отслабна с 15. И се разбрахме всеки да си следва усещанията и нуждите на тялото.😃
4) Пази боже да изказвам мнение пред колегите на ММ, когато си говорят за работа или футбол. Или обратното.Насаме, разбира се, е забавно.
5) Има. Много ми е важно да не сме от третия пол.😃
6) Тук съм съгласна, това е разрушително.
7) Мне. Истината на всяка цена я уважавах докъм 30г. После се оказа, че истината е субективна и не става за общо ползване. Например тук, в СО, редовно има съвети да не се признава еднократна изневяра, минало и заминало, няма нужда да нараняваш партньора,  той не е виновен за глупостите ти и пр.
8 ) С комуникация никога не сме постигали нищо. Ако няма взаимно усещане за това как се чувства другият, ако няма обща представа за добро и лошо, откровените разговори само нараняват и отблъскват.
9) Във всяка шега има по мъничко истина. Затова много внимаваме с шегите. Наистина, много се шегуваме, но с нещо, което е довело до сърдене и проблем, може да се шегуваме чак след години.
 
 И така, изписах тоя пост в стил Сталион само, за да кажа, че всеки е различен и смисълът на семейното щастие е да намериш някого със същите изкривявания като твоите. 😄
Е това е отговор..!! 👌 Искренно ме разсмяхте с коментара ви..И аз благодаря за изчерпателния отговор.. 🌹

Общи условия

Активация на акаунт