Не искам да съм шофьор

  • 15 792
  • 385
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 478
Всичко разглезва, Галка.
Въпросът е можеш ли да поддържаш стандарта, и да живееш така, както ти е удобно на теб.
Нямам допирни точки с Чернилката, но съм като нея, както и като Бамбина.
Скачена е колата за мен. Като това не значи, и че не ходя пеш, напротив, както и че вечерно време, като излизам в центъра се спускам и връщам с метро, и/или такси.
И доста познати са така - някои даже ходят много извън София, по градчета и села сезонно, да се запасяват с месо, яйца, сирене, и др. продукти от баби производителки. Примерно.
Да кажем аз - в Младост има на 2-3 места "катуни" от 10 г. всяко лято, и си взимам праскови, пъпеши, домати и т.н.
Но не живея в Младост.
Бакшиши не обичам - мръсно, нехигиенично ми е, много фирмички ги избягвам; ГТ, освен метро с билетче от дъжд на вятър, не ползвам, и не ме кефи, изброявал съм защо.
А това сама жена, и не само, да кеси по спирки в цигански квартали, студ, пек, има ли смисъл да го коментираме?
И не става дума да се обличаме, и/или събличаме, всички го правим.
Всеки случай, ежедневието с кола всеки ден ти става различно. Като си купиш, поддържаш, и свикнеш, ще ни разбереш. Wink
Разбира се, някои са още по-разглезени със служебните работни коне, ползващи ги и като лични.
А трети имат и двете - и лична, и служебна.
Като това е най-добрият вариант, защото не оставаш без кола.
Или, ако приемем домакинство - да има една лична, и един от двамата - служебна. The best.

Последна редакция: сб, 19 сеп 2020, 10:42 от FragranceFanatic

# 376
  • София
  • Мнения: 24 839
Фризьорката ми в София е наблизо- избрах я след доста проби при разни други и повече от 25 години само тя е пипала по глава ми- и боядисването също. Показвам какво искам, тя се старае и се получава.
Когато се изнесох на село, на същия принцип обиколих 4-5 фризьорки, на които обясних как се постига тази ми прическа.
Е, всичките почваха да ми обясняват, че така не можело. Само една- тази при която сам от тогава досега, попита дали бих се обадила на колежката й и тя да обясни как я постига.
Така че, винаги се намира начин да намериш  услуга наблизо и да ти е удобно.
Стига да не ти е водещо това, да вмъкнеш небрежно в разговора с познати и непознати, похвалили цвета или кичурите ти "О, да, Пешо/Кулагин е фантастичен и резултатът винаги е брутален/.........

# 377
  • Мнения: 2 323
Е, ок, само ти си пробвала, останалите не сме и говорим наизуст 😁
Не ми се обяснява за умения и качество наистина. Не е до фукане в разговор, била съм и на просто скъпи (без умения), правя разликата.

# 378
  • Мнения: 5 262
Уеуе като заговорихме за фризьорки ... Фандъкова пасти да яде. Моята ми е на 2500 км. 1 годишно ако ми остане време от обиколко ... хохохо ако не ми остане време не ми дреме особено. Нали съм с кола и няма кой да ме гледа хохохох

# 379
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Нямам допирни точки с Чернилката, но съм като нея, ...

Алоу, Пухчо, ти нали не ме четеше и пропускаше постовете ми, па с'а си бил кат' мене? Grinning

Последна редакция: сб, 19 сеп 2020, 18:49 от Blаck Cat

# 380
  • Мнения: 2 478
Същото и за теб мога да кажа. Simple Smile
Изначално, не те. Но понякога искаш, не искаш, скролвайки нещо, прочиташ.
Тенденцията е важна, не се хващай за 1 пост.
Сама разбираш, че ако и ти правиш същото (да не ме четеш), нямаше да отговориш. Wink
Но, както и да е, няма какво да се обясняваме.
Изключително позитивно съм настроен, и дори с теб и към теб, не желая негативи. Перфектно ми е, желая на теб същото.
Коментирам темата, не се хващам за теб, нямам намерение.
Желая ти здраве.
Може да не ми отговаряш, защото ще е 2-ри спам, както сега и моят пост, а 2-ри път, няма да ти отговоря.
Ако ли пък искаш да си отгоре, капак някакъв, ок, бъди.
Ако това ще те накара да се чувстваш "по-хай". Wink
Ако искаш да спориш, и търсиш компания, не съм човекът, "пухке". Smile

# 381
  • Sofia
  • Мнения: 310
Темата е “Не искам да съм шофьор”. Ами не е задължително. Който иска - записва курс, изкарва го и шофира.
Колата е голямо удобство. А кефа цена няма.

# 382
  • София
  • Мнения: 19 249
Удобство е, но не на всяка цена и притежанието на кола може да бъде ограничено или скъпо, ако държавата прецени.
Ако нямам достатъчно пари за здравословен проблеми, ще си продам колата. Нейните разходи са като за член семейство....още ми е мъчно за едни 300 лв. отпреди месец. За детето едва ли съм дала толкова оттогава.

# 383
  • Мнения: 5 262
защо пък да преценява държавата?

# 384
  • София
  • Мнения: 19 249
Ами напр. в някои градове историческият център е затворен за коли. Или данъкът на МПС е доста висок.
В някои държави няма много метанстанции, имат си някакви съображения.

# 385
  • София
  • Мнения: 24 839
защо пък да преценява държавата?

За да не се блокира града.
Ако държавата остави всички да се придвижват с колите си, ще стане още на първия ден.
Градовете и по-специално, София, не могат да се раздуват до безкрайност.

Общи условия

Активация на акаунт