Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 6

  • 70 480
  • 766
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 6 876
Тефлон е търговска марка на компанията Дюпон за PTFE. Другите компании го кръщават по различен начин и като ти кажат, че не е тефлон то наистина не е, но все си е PTFE независимо под какво име го продават. Делимано са просто едни търговци, които поръчват стоки от китайски производители, а китайците им лепят марка. Днес китаеца ще прави тигани с марката Делимано, а утре същите тигани ще излизат под друго име. Такива ги има много.
Аз погледнах в сайта на производителя на Eclipse HB какво пише. Там казват, че е без PFOA, а за PFOS, бисфенол и водни основи нищо не се споменава. Температурата е 260 градуса. Та Делимано могат да си говорят каквото щат. Доколко е вреден или безвреден тефлона не се наемам да кажа.

# 556
  • Мнения: 228
Здравейте! Моля за мнение за тези тенджери на Ело. Заслужават ли си? https://aiko-bg.com/product-40367020034
Колебая се между тях и тези с трислойно дъно на Хром Силистра
аз лично предпочитам и имам няколко съда - тенджери, тигани и тави, в различни размери - от Хром Силистра. Ползвам ги не помня от кога. Последно си купих две малки тенджерки с метални дръжки, които могат да се слагат и във фурната ако готвя нещо което иска накрая запичане.  Лесно ги почиствам, в съдомиялна стават, а бе фен съм им.
Освен това много си харесвам една тава и една тенджерка стъклени на Симакс 
ползвам тенджерата и на стъклокерамичен плот и във фурната, и в микровълновата.
За палачинки ползвам Тефал.

# 557
  • Мнения: 242
Относно тиганите, в крайна сметка кой е най-безвредния вариант, ако изключим чугунените? 🤷‍♀️

# 558
  • Мнения: 228
Относно тиганите, в крайна сметка кой е най-безвредния вариант, ако изключим чугунените? 🤷‍♀️

едва ли някой може да ти каже кои са "най", и то във форум бг-мама....

# 559
  • Мнения: 6 876
Тези от черна /ръждаема/ стомана емайлирани или не и тези от неръждаема стомана са безвредни,

# 560
  • Мнения: 786
Абе пръскам и с обезмаслител. Моят мъж и той ги търка яко. Имам различни видове - от Икеа, една по-стара, която не знам от къде е, йенски - всички са така. Не става. Даже мисля по-старите, въпреки че са здрави, да ги подменям по тази причина. А от друга страна ми е жал да ги хвърля.

А да бе за някакви си загаряния ще ги хвърляш. Ако толкова те дразнят ги накисни за една нощ в разтвор на натриева основа да отслабиш загарянията и после с домакинска тел ги изтъркай. Ама телта трябва да е от тази фината дето е като вълна. Това дето е по ръбчетата е най-упорито и него трябва с игла или с връх на нож да го изчегърташ. Фактически загорялото по стъклените съдове е същото, което се стараем да натрупаме по чугунените съдове за да станат незалепващи.

Хайде сега, моля те, кажи какъв е тоя разтвор на натриева основа?

# 561
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Здравейте,
купих си кръгла тава от Хром Силистра. Вчера се опитах да я ползвам на индукция и не захапва Sad На описание е написано: неръждаема стомана 304-18/10. Какво не е наред?

# 562
  • Мнения: 6 876
Върни я. С неръждаемите стомани е малко сложно върху индукционен. И е странно, защото имам тенджери дето се  лепи магнит, но не зацепват на индукционния и имам една млековарка за която не се лепи магнит, но си зацепва върху индукционния без никакъв проблем. Заявено ли е, че тази тава работи върху индукционен, защото в повечето случаи неръждаемата стомана не работи върху индукционен и затова производителите правят многослойно дъно с плочка от материал, който да зацепва с индукционния.

# 563
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
На сайта им не е заявено, а аз изхвърлих отдавна етикета... Здраве да е, ще я ползвам само за питки, милинки и други печива във фурната Simple Smile
Аз очаквах като пише 18/10, че е подходяща за индукцион и вчера щеше да ми е удобно за паелята, но не стана Sad.

# 564
  • София
  • Мнения: 8 561
Здравейте,
купих си кръгла тава от Хром Силистра. Вчера се опитах да я ползвам на индукция и не захапва Sad На описание е написано: неръждаема стомана 304-18/10. Какво не е наред?
Неръждаемата стомана може да е основният материал, но да има различни примеси и затова да не работи на индукционен котлон. Нашите тигани и тенджери са от неръждаема стомана Cr.Ni. 18/10 - стават безотказно за индукция. Cr.Ni е обозначение за хром/никел, доколкото знам трябва да няма алуминий.

# 565
  • Мнения: 6 876
Хайде сега, моля те, кажи какъв е тоя разтвор на натриева основа?

https://mr-bricolage.bg/soda-kaustik-kg/p/833559
Трябва да има и по железариите. Разтваряш една шепа в леген с вода и накисваш съда за една нощ. Ама използвай гумени ръкавици, че натриевата основа се свързва с мазнината от ръцете ти, отмива я и много ги изсушава.

# 566
  • Пловдив
  • Мнения: 732
На сайта им не е заявено, а аз изхвърлих отдавна етикета... Здраве да е, ще я ползвам само за питки, милинки и други печива във фурната Simple Smile
Аз очаквах като пише 18/10, че е подходяща за индукцион и вчера щеше да ми е удобно за паелята, но не стана Sad.
Аз пък съм сигурна, че сравнително скоро, точно за Хром Силистра бях чела и дори споделила тук, че не стават за индукция. И сега и аз се чудя, като гледам на сайта им, в раздел касероли и тигани : Съвместими с индукционни котлони. Thinking

# 567
  • София
  • Мнения: 8 280
Здравейте,
купих си кръгла тава от Хром Силистра. Вчера се опитах да я ползвам на индукция и не захапва Sad На описание е написано: неръждаема стомана 304-18/10. Какво не е наред?
Неръждаемата стомана може да е основният материал, но да има различни примеси и затова да не работи на индукционен котлон. Нашите тигани и тенджери са от неръждаема стомана Cr.Ni. 18/10 - стават безотказно за индукция. Cr.Ni е обозначение за хром/никел, доколкото знам трябва да няма алуминий.

Не е задължително..Цептерите ми (стари са) не са подходящи за индукция, не съм тествала с новите с магнит, но те сигурно са ок.

# 568
  • Мнения: 3 771
Хайде сега, моля те, кажи какъв е тоя разтвор на натриева основа?

https://mr-bricolage.bg/soda-kaustik-kg/p/833559
Трябва да има и по железариите. Разтваряш една шепа в леген с вода и накисваш съда за една нощ. Ама използвай гумени ръкавици, че натриевата основа се свързва с мазнината от ръцете ти, отмива я и много ги изсушава.
Не си играйте с Натриевата основа. Винаги се ползва в контролирана среда и процедура. Дори и при 2% концентрация. Задължително с очила и ръкавици. Само по метод описан на етикета. Много сериозно измиване. Внимавайте и с потенциални изпарения.
Абе ние мием само в затворена среда с определена процедура …

# 569
  • Мнения: 6 876
Няма от какво да има пари.

Общи условия

Активация на акаунт