Каква е драмата на брега в парк ''Росенец''?

  • 298 403
  • 17 950
  •   1
Отговори
# 3 300
  • Мнения: 4 069
Много е готино на протеста. Бих се повеселила и аз с удоволствие.
Гледах ги сега. Има една групичка, която си играе волейбол, други седят и си приказват, обаче там са отишли и онези със звънците и пак скачат. Хич не искам да съм на мястото на живеещите в района, тези звънци цяла нощ..... Най-вероятно пак ще има много жалби за шум...не че на някой му пука де.

# 3 301
  • Мнения: 12 208
Роми се наричат хората. Не термините, използвани от Вас.

http://rspleven.eu/docs/0370f512_08713113.htm

# 3 302
  • Мнения: 3 566
Скрит текст:
Дами, моля ви за разяснение. Снощи в новините на Канал 1 министър Каракачанов говореше за това, че някой щял да прокара гей-бракове и да създаде  джендърска държава,  ако "спечели ". Уж следя събитията, а тази нишка ми е убягнала. Може ли за разяснение, ако имате представа какво означава това.

Хаджигенов от отровното трио, е прислужник в Българския Хелзинкски Комитет. БХК защитава всички джипсита, гейове и джендъри, като също така настоява за ратифицирането на Истанбулската конвенция.

Chass, да разбираме ли, че първият епитит се отнася за роми? Използвате расистки термин.
Вторият и третият са хомофобски термини.

Епитет е, защото е придобила гражданственост за расистко понятие. Никъде в закони няма да срещнете този епитет.

За другите два, да, използват се с хомофобско значение, пак по горната причина.

Не се хабете, не ги разбирате тези работи!

Явно и от граматика не разбирате. Ако имате предвид думичката "джипси", то тя не е епитет, а чуждица. Може би ще се оплачете на говорещите латински езици, за това, че я използват. Мен отговорна няма как да ме държите. Гей и джендър, хомофобски термини? Интересно, интересно...я пак?

Гледам, обърнали сте се към модератор. Ще се окаже прав Каракачанов...Wink

П.С. Моля, уведомете ме как се наричат в днешно време хората с обратна сексуална ориентация, след като не са гейове, за да съм в час с новостите. Джендъри - съвсем не знам, обърках се, помогнете, как да ги наричаме, ако не джендъри? Колкото до gypsy - специално го изписвам на английски, да видим сега как ще ме докладвате, при положение, че в темата е пълно с препратки на английски и то от многознаещите, млади и умни протестиращи. Иначе казано - gypsy = циганин. Никъде и в никой закон не е забранено циганите да се наричат цигани. Дори и в студиата по телевизиите се използва свободно този термин.

Няма правилна и обратна сексуална ориентация, има различна ...
Роми се наричат хората. Не термините, използвани от Вас.
Студиата по телевизиите също нарушават добрия тон.

Не извъртайте, а кажете сега, как да наричаме хората с "различна сексуална ориентация"?
Какъв е произхода на термина "роми"?

# 3 303
  • Мнения: 1 491
Мисля, че е време за кебапчетата.

Всъщност от самия протест се оплакаха, че полицията не ги охранявала.
Така де, сами да се охраняват! Bowtie Саморазправа и който е по-силен/многоброен той ще е прав Head Band В тая тема доста радикални идеи се срещат.

# 3 304
  • Мнения: 482
Нова статия в "Политико": EU’s credibility is at stake over Bulgaria

https://www.politico.eu/article/bulgaria-hristo-ivanov-eu-credib … rRraicwI2LCYCIN0Y

# 3 305
  • Мнения: 8 677
След месец на протести с искане оставката на Борисов,той поиска оставката на...Радев! Не е истина просто...

# 3 306
  • Мнения: 3 566
След месец на протести с искане оставката на Борисов,той поиска оставката на...Радев! Не е истина просто...

А защо да не я поиска? Той не е ли гражданин на Република България?
Всеки има право да си поиска каквото си иска. Друг е въпросът дали ще му се изпълни искането.
Аз го подкрепям - Радев трябва да си ходи! Такъв разкол в държавата откакто той е президент, не е имало. Грозна картинка. А господинът ХИ пък ходи да клевети по европейските институции - жалка работа. Този се е взел много насериозно. Приготвил е тигана преди още да е уловил рибата. Yum

# 3 307
  • Мнения: 4 735
Такъв разкол в държавата откакто той е президент, не е имало.

Лекинко лицемерно дали не идва това - предвид това, което чухме от Борисов в разговора с Дончев?

Изобщо, стилът на тия разговори как не наранява нежния ви слух, изтощен от невъзпитанието на протестиращите?

И с какви очи правите въобще забележка, на когото и да било, след като идолът ви нарича собсствения си шеф на парламента - там, както я нарича?

# 3 308
  • Мнения: 482

А българската съдебна система е променлива Simple Smile

# 3 309
  • София
  • Мнения: 62 595
Chase, Наистина ли мислиш, че не правя разлика междуемигрант и гурбетчия? По-полека с подценяването, че има опасност да сгрешиш с човека.

Гледам ги сега на Орлов мост - все едно съм на Витошка, но без заведенията. Хората насядали по пейки, къде прави на групички, някои пеят, други си приказват. Всичко културно и спокойно.

Точно това щях да напиша. Голям купон тече. А и им носят безплатно ядене и пиене.

А какво трябва да правят, да крещят постоянно и да трошат ли? Да са като агитките и да спят в ареста?

# 3 310
  • Мнения: 1 481
Чудя се какво ли.ще стане, ако ББ изтегли полицаите, които охраняват протестите. Да оставят протестиращите насаме с народа, дето ги подкрепя.
Може ли да попитам защо толкова мразите протестиращите? С всяка втора дума плюете против тях, кое толкова ви дразни в тях? То не бяха малко, но не бяха невъзпитани, то не бяха платени, то не бяха какви ли не....С какво толкова ви бъркат в здравето? След като, доколкото разбирам, не сте от заклетите фенове на Борисов?

# 3 311
  • София
  • Мнения: 16 103
jp, аз ходя на гей-парадите в София, в годините, в които ги има (юни 2020 нямаше). И не защото аз самата съм гей, ами защото вярвам в равните права. Парадът е пример за ненасилствено поставяне в spotlight. 

Да ме обвиняваш в лъжа е показателно.

# 3 312
  • Мнения: 24 467
Сравнение между гей парад и протест за смяна на управлението?
Сериозно?
😂🤣😅
От сутринта сме на вицове.

# 3 313
  • Мнения: 1 114
Мдаа, аз първо реших, че не съм се разсънила още и си направих трето кафе.

# 3 314
  • Мнения: 18 991
jp, аз ходя на гей-парадите в София, в годините, в които ги има (юни 2020 нямаше). И не защото аз самата съм гей, ами защото вярвам в равните права. Парадът е пример за ненасилствено поставяне в spotlight. 

Да ме обвиняваш в лъжа е показателно.

А би ли протестирала тогава срещу министър, който вчера е написал това?

Общи условия

Активация на акаунт