За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 980
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 485
Някой някъде попадал ли е на кейл (листно зеле)? Никъде не намирам, а правя една супичка от него и много ми се е дояла...няма значение дали е замразен или пресен?

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Аз все се каня да добавя яйца на мързеливките, ама тъкмо забърках отново тях... предпочитаме ги пред солен кекс/тутманик, заради повечето коричка. Simple Smile Сега обаче не сложих содата в киселото мляко, а в брашното и ще видя как ще е.

Кейл съм намирала в Била. Да се чудиш защо не е го продват навсякъде... и манголда, и ревена така, та и други неща...

# 62
  • София
  • Мнения: 485
Аз все се каня да добавя яйца на мързеливките, ама тъкмо забърках отново тях... предпочитаме ги пред солен кекс/тутманик, заради повечето коричка. Simple Smile Сега обаче не сложих содата в киселото мляко, а в брашното и ще видя как ще е.

Кейл съм намирала в Била. Да се чудиш защо не е го продват навсякъде... и манголда, и ревена така, та и други неща...

И аз съм попадала в Билла , но изключително рядко... Няма ли някъде където се прави постоянно зареждане?

# 63
  • София
  • Мнения: 10 833
vici75, ако искаш пък наистина жълт хляб, има рецепта на същия принцип с царевично брашно, ако те устройва:
Мързелив царевичен хляб.

# 64
  • Мнения: 6 622
Имам малко излишни череши. Иска ми се да ги направя на сладкиш, но да не е много сложен.

# 65
  • Мнения: 22 867
Имам малко излишни череши. Иска ми се да ги направя на сладкиш, но да не е много сложен.

Тоя пай забърквам често, като поискат нещо сладко, ама бързо, лесен и вкусен е, с киселки плодове /вишни, сливи, джанки/ ми е още по-вкусен, но и с череши става.
Не го държа да стои 20 мин, включвам фурната да загрява, набърквам го в това време и пека.
И такива мъфинки имах с череши, но не откривам снимката.

# 66
  • Мнения: 6 622
Имам малко излишни череши. Иска ми се да ги направя на сладкиш, но да не е много сложен.

Тоя пай забърквам често, като поискат нещо сладко, ама бързо, лесен и вкусен е, с киселки плодове /вишни, сливи, джанки/ ми е още по-вкусен, но и с череши става.
Не го държа да стои 20 мин, включвам фурната да загрява, набърквам го в това време и пека.
Супер! Благодаря ти много 🙂
А продуктите с миксер ли се развиват? Моя се счупи и съм с ръчна бъркалка. Така дали ще се получи? А ако плодовете не са замразени пак ли се овалват в галета?

# 67
  • Мнения: 22 867
С тел обикновено разбърквам, без да се престаравам да разбивам, с вилица съм го правила в една вила, според мен е съвсем непретенциозен, пък вкусен. Аз плодове не овалвам, дори и замразени, слагам ги без да чакам да се размразяват. Пресните пък изобщо, така ги слагам. Но, не пречи, ако искаш и да ги оваляш.
Открих си една снимка на пайчето, последната в поста. Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 10 833
Имам малко излишни череши. Иска ми се да ги направя на сладкиш, но да не е много сложен.

Вишнев сладкиш - спокойно можеш да го направиш и с череши. Heart Yum

# 69
  • Плевен
  • Мнения: 584
Кейл и аз съм виждала в Била.
Ревен има в Лидъл, но изключително рядко. И пресна куркума.

# 70
  • Мнения: 9 515
щерката иска да правим спаначена торта за нейна приятелка. мисля пълнежът да е с маскарпоне и заквасена сметана. чудя се дали ще понеже бял шоколад или няма смисъл да го утежнявам. другото, което се чудя, е с какви сезонни плодове ще е добре. принципно сме правили с ягоди, но сега няма. м.б. малини ще е добре, но дребните се дразнят на семките, та клоня към праскови или кайсии. другата ми чуденка е ако взема фонданов принт дали ще мога да го сложа върху такъв крем? защото пише - да не се слага върху бита сметана, а това не е.

# 71
  • Мнения: 1 381
Престраших се да правя торта Павлова. Има ли някакви тънкости или хитринки? Гледах няколко рецепти и видеа и във всяко по нещо различно 😑
Някой може ли да даде изпитана рецепта? 😊

# 72
  • Мнения: 6 622
Лабрекс, направих сладкиша. Половината с череши, половината с кайсии. Вкъщи всички много го харесаха и се прави много лесно.
Ще се прави редовно.
Направих и един тутманик показан на предишната страница от Polly. И той се хареса много.

# 73
  • Мнения: 22 867
_limonche_, радвам се, наистина за тия продукти и начин на правене става хубав сладкиш.
Сега ще ходя да видя тутманика, пропуснала съм го май! Simple Smile

# 74
  • Мнения: 6 622
Вики, от толкова биене с миксера са му се разместили чакрите на този тутманик 😆
Пробвай този : http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1177.msg29974.html#msg29974
Не съм у дома и не мога да ти дам мамината рецепта ....но този на Ванчето съм го правила преди години, ето снимка на двойна доза, печен в електрическата тава .....снимката е доста стара, но се вижда, че не е сив. Всичко по рецепта, разбърква се с телена бъркалка....затова е и "мързелив "😉 само като изсипя содата в/у млякото изстисквам струйка лимон и тогава разбърквам
П.п .... виждам, че отгоре съм ръснала настърган кашкавал ☺️, та налични две отклонения от рецептата 😆
Ето този пробвах. Стана много добре.

Общи условия

Активация на акаунт