За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 900
  • 739
  •   1
Отговори
# 150
# 151
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Заквасих овче мляко, но нещо не се стяга. Ще му дам още няколко часа, но ако не стане, има ли как да се спаси?
Затопляне и отново подквасяване?

# 152
  • Мнения: 1 348
Ако е изстинало сега го затопли.

# 153
  • Мнения: 5 095
Имам един буркан с натурален течен шоколад. Много горчив и никой не го иска. В какъв сладкиш, кекс да го употребя?

# 154
  • Sofia
  • Мнения: 26 188
С банани и фини кори.
По 3бр кори се мажат с масло,в единия край се слагат 1 1/2 нарязан банан,върху тях 2суп ч.лъж.течен шоколад ,навива се на руло,отгоре пак се маже с масло и се пече.Добре е леко крайчетата да се подвие и отгоре леко да се надупчат корите.

# 155
  • София
  • Мнения: 10 768
Имам един буркан с натурален течен шоколад. Много горчив и никой не го иска. В какъв сладкиш, кекс да го употребя?

Бърз сладкиш от две съставки - само да кажа, че е добре да се консумира охладен. Yum

# 156
  • Мнения: 191
Здравейте, драги!

Имам питане за съхранение на обелени картофи. Четох, че могат да се държат до 24 часа обелени във вода в хладилник. Аз ги държа така вече близо 18 часа, но пак не има дойде реда😁🤦 та се чудя сега какво да ги правя.. Нарязани са на много тънки кръгчета.. Ако ги кипна във вода за 2-3 мин и ги прибера в кутия, в хладилника, например, дали ще стават за готвене(във фурна)  след още около 18 часа, за привечер?🤔 Или да ги замразя след това? Не ми се иска..
Ако имате и други идеи за съхранение, моля, съветвайте!
 
Благодаря!

# 157
  • Мнения: 263
Момичета, дайте ми рецепта за палачинки с кисело мляко. Веднъж бях правила, но не ми се получиха (много се късаха). Искам вкуса от едно време!

Благодаря!

# 158
  • София
  • Мнения: 10 768
С кисело мляко правя тези Здравословни катми със закваска - обожавам ги! Heart Правя ги при всеки възможен случай.

# 159
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Момичета, дайте ми рецепта за палачинки с кисело мляко. Веднъж бях правила, но не ми се получиха (много се късаха). Искам вкуса от едно време!
С каквото и мляко да са, за да не се късат се добавя и малко вода -  с нея стават по-жилави. А вкусът от едно време... ако са били домашни съставките...

# 160
  • Sofia
  • Мнения: 26 188
Искам да направя борш,но имам само зеле,лук,зелен фасул,домати,картофи ,моркови и магданоз.
Достатъчно ли е ?

Последна редакция: пн, 03 авг 2020, 09:07 от Doli

# 161
  • София
  • Мнения: 10 768
Искам да направя борш,но имам само зеле,лук,зелен фасул,домати,картофи ,моркови и магданоз.
Достатъчно ли е ?

Разбира се, олио и подправки. Накрая можеш да направиш застройка от 1 яйце и 4 с.л. кис. мляко.

# 162
  • Мнения: 9 468
Как се приготвят пилешки крилца варени в кока кола?
Слагат ли се подправки?

По рецептата на Пина ги правя, откакто пусна рецептата. И не само крилца, бутчета, пържолки съм правила.....

дали ще стане за ребърца? веднъж ядох някакви такива, бяха адски вкусни, но не пожелаха да споделят рецептата.

# 163
  • Мнения: 4 859
Искам да направя борш,но имам само зеле,лук,зелен фасул,домати,картофи ,моркови и магданоз.
Достатъчно ли е ?

Така като гледам само цвекло ти липсва. Застройка не се прави по принцип ,но се сервира с лъжица-две заквасена сметана .Виждала съм да слагат и варени яйца .
За да се получи характерния червен цвят се запържват цвеклото ,заедно с лука и моркова.
Може и зрял фасул и чушка да се добавят .

Как се приготвят пилешки крилца варени в кока кола?
Слагат ли се подправки?

По рецептата на Пина ги правя, откакто пусна рецептата. И не само крилца, бутчета, пържолки съм правила.....

дали ще стане за ребърца? веднъж ядох някакви такива, бяха адски вкусни, но не пожелаха да споделят рецептата.

Виж рецептата на Пепчо ,чудни стават
  http://pep-4o.blogspot.com/2018/02/blog-post.html?m=1

# 164
  • София
  • Мнения: 10 768
Искам да направя борш,но имам само зеле,лук,зелен фасул,домати,картофи ,моркови и магданоз.
Достатъчно ли е ?

Така като гледам само цвекло ти липсва. Застройка не се прави по принцип ,но се сервира с лъжица-две заквасена сметана .Виждала съм да слагат и варени яйца .
За да се получи характерния червен цвят се запържват цвеклото ,заедно с лука и моркова.
Може и зрял фасул и чушка да се добавят .


Цвеклото съвсем не е задължително. Има толкова варианти и без него.

Общи условия

Активация на акаунт