Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 46

  • 33 700
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 677
Страаашно много клиенти изпуснахме заради неремонираното състояние. Клиентите масово идват с пари в брой, с инвестиционна цел. Търсещите за собствено ползване са 1 на 10.
Най вероятно пишеш за София. При нас в Провинцията НИТО един купувач не дойде с пари в брой. Всичките на ипотека. Нито един не дойде с цел инвестиция, а с цел собствено жилище. Провинциалистите с  кеша отиват да инвестират в София. Или поне тия които познавам, кой каквото продал, събрал - бърза да изпълни заветната от поколения мечта - апартамент в София. И детето в ИТ сектора Laughing да не забравяме.
Нещо им завиждаш ли?
Така изглежда.
Някои хора никога не напускат родното село/градче/наследственото жилище, стоят и се оплакват, че няма работа, че цените за високи, заплатите ниски и т.н. Други се развиват, рискуват, избират образование и работа в перспективни сфери; местят се от село в София или от България в Канада (и обратно), теглят кредите, купуват, препродават.
Пазарът се дрижи предимно от втората група хора. Първата група чакат да се спука балона, да дойде кризата и цените да са поне наполовина надолу и т.н.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2020, 20:15 от R-dna

# 676
  • Мнения: 986

Така изглежда.
Някои хора никога не напускат родното село/градче/наследственото жилище, стоят и се оплакват, че няма работа, че цените за високи, заплатите ниски и т.н. Други се развиват, рискуват, избират образование и работа в перспективни сфери; местят се от село в София или от България в Канада (и обратно), теглят кредите, купуват, препродават.
Пазарът се дрижи предимно от втората група хора. Първата група чакат да се спука балона, да дойде кризата и цените да са поне наполовина надолу и т.н.
А после ревете че София се напълнила със селяни. Все ви е криво .Ако пък са статични и си налягат парцалите в провинцията значи са пръчка в колелото прогреса. Няма угодия за вас.
Алекславе, не им завиждам, напротив взех да ги съжалявам от известно време.

# 677
  • Мнения: X
2. цените на имотите винаги са с няколко % по-ниски [от тези във Варна];
Това не е вярно, за съжаление.
За цените в Бургас не съм съгласна, че са по-ниски от варненските.

Добре, ето няколко цени

- знам апартамент в Бургас, в строяща се сграда, който струва около 13 хиляди евро. Апартамента е малък, но и цените на квадратен метър са в диапазона 450-550 евро за кв.м.

- знам апартамент, напълно завършен, с Акт-16, обзаведен, който се продава на броени метри от супер-центъра, в комплекс Възраждане, на цена под 700 евро за кв.м.

- знам офис, също на метри от супер-централна част, който се продаде под 600 евро на кв.м.

Кажете сега вие за цените във Варна. Simple Smile

# 678
  • Мнения: 9 889
Не ме навивай за Бургас, там и бизнес няма Sad

# 679
  • Бургас
  • Мнения: 6 086
gerrynikolova, покажи ми, моля, много държа, апартамента в Бургас за 13 000 евро!
И също така този във Възраждане, който е възможно най-идиотския квартал на града с претенциите за супер център - влага, презастрояване, никакъв въздух между сградите, разбити улици, никакви места за паркиране, никаква връзка с никакъв градски транспорт, никакви училища и ДГ. Там и без пари да ми дават, не отивам.
В този квартал има единични сгради, в които можеш да живееш, останалото е гето. Един път да се разходиш, ще се депресираш задълго.
Сравняват се имоти и квартали с близки характеристики и се гледат масови имоти, а не единични случаи на компромисно строителство и щото някой закъсал да продава.

# 680
  • Мнения: X
gerrynikolova, покажи ми, моля, много държа, апартамента в Бургас за 13 000 евро!
И също така този във Възраждане, който е възможно най-идиотския квартал на града с претенциите за супер център - влага, презастрояване, никакъв въздух между сградите, разбити улици, никакви места за паркиране, никаква връзка с никакъв градски транспорт, никакви училища и ДГ. Там и без пари да ми дават, не отивам.
В този квартал има единични сгради, в които можеш да живееш, останалото е гето. Един път да се разходиш, ще се депресираш задълго.
Сравняват се имоти и квартали с близки характеристики и се гледат масови имоти, а не единични случаи на компромисно строителство и щото някой закъсал да продава.

Държа на думата си. Simple Smile

Ще ви дам връзка към страница на етаж (не става директно към самия апартамент) - на страницата трябва да кликнете върху малкия оранжев правоъгълник на горния ред. Цената е 13 500 евро, както ще видите: https://www.skybuilding.eu/et13/index.html

# 681
  • Мнения: 9 889
да, толкова пише. на всички останали етажи, този същият е продаден. но не успях да се ориентирам с какъв статут е? гараж?
Това е помещение за 1 човек, все пак. И трябва да избираш между диван и легло. И да си хапваш на дивана или леглото. ама все пак, живееш самостоятелно, макар и в такова гигантско чудовище Wink

сега видях, че и при другите на зелено цеата е такава
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1a15884363738722 … k=5urjz2&f1=3
това е завършено и с басейн и с акт 16.

Което ми казва само едно нещо, и то е тъжно: на фона на факта, че преди 7-8 години някъде си купихме офис в Бургас на центъра за 1000 евро на квадрат, сега да ги продават с басейн и Акт 16 за 450 евро - градът тотално тръгва надолу.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2020, 12:56 от rumka833

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 6 086
Какъв гараж, на 13-я последен етаж:) В "Меден рудник". Още като видях 500 евро на квадрат, веднага си казах, че става дума за "Меден рудник" и то за не най-добрите му части. И тези 29 квадрата са с общите части. Да не говорим, че ще има и такса поддръжка. 586 излиза цената за 23 кв м, колкото е без общи части, на квадрат. Което за този район е нормална, а не ниска цена.
"Меден рудник" не е Бургас. Живяла съм тук повече от 20 г., имам и имоти в комплекса - не, благодаря.

Румке, моля те, не сравнявай комплекса с центъра - това е все едно да сравняваш "Витошка" с "Обеля".

# 683
  • Мнения: 1 717
gerrynikolova, покажи ми, моля, много държа, апартамента в Бургас за 13 000 евро!
И също така този във Възраждане, който е възможно най-идиотския квартал на града с претенциите за супер център - влага, презастрояване, никакъв въздух между сградите, разбити улици, никакви места за паркиране, никаква връзка с никакъв градски транспорт, никакви училища и ДГ. Там и без пари да ми дават, не отивам.
В този квартал има единични сгради, в които можеш да живееш, останалото е гето. Един път да се разходиш, ще се депресираш задълго.
Сравняват се имоти и квартали с близки характеристики и се гледат масови имоти, а не единични случаи на компромисно строителство и щото някой закъсал да продава.

Държа на думата си. Simple Smile

Ще ви дам връзка към страница на етаж (не става директно към самия апартамент) - на страницата трябва да кликнете върху малкия оранжев правоъгълник на горния ред. Цената е 13 500 евро, както ще видите: https://www.skybuilding.eu/et13/index.html
Това по кой критерий се вписва като апартамент по-точно? Това е една стаичка. Ако не беше на висок етаж щях да си помисля, че е преправян гараж...

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 3 594
Това нещо в близките години няма да види акт 16, ако изобщо види подобно на небостъргача....

Кажете сега вие за цените във Варна. Simple Smile
Само от една бърза справка в имот.бг за цена на кв м. примерно двустаен /за центъра и на двата града, защото при кварталите има субективности много/, става ясно къде е по-скъпо.
Атлантис западна,  има и висока такса подръжка. Всеки се опитва да се отърве.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2020, 13:21 от rosi81

# 685
  • Мнения: X
gerrynikolova, покажи ми, моля, много държа, апартамента в Бургас за 13 000 евро!
И също така този във Възраждане, който е възможно най-идиотския квартал на града с претенциите за супер център - влага, презастрояване, никакъв въздух между сградите, разбити улици, никакви места за паркиране, никаква връзка с никакъв градски транспорт, никакви училища и ДГ. Там и без пари да ми дават, не отивам.
В този квартал има единични сгради, в които можеш да живееш, останалото е гето. Един път да се разходиш, ще се депресираш задълго.
Сравняват се имоти и квартали с близки характеристики и се гледат масови имоти, а не единични случаи на компромисно строителство и щото някой закъсал да продава.

Държа на думата си. Simple Smile

Ще ви дам връзка към страница на етаж (не става директно към самия апартамент) - на страницата трябва да кликнете върху малкия оранжев правоъгълник на горния ред. Цената е 13 500 евро, както ще видите: https://www.skybuilding.eu/et13/index.html
Това по кой критерий се вписва като апартамент по-точно? Това е една стаичка. Ако не беше на висок етаж щях да си помисля, че е преправян гараж...

Аз само казах, че в строяща се сграда в Бургас има апартамент за около 13 хил евро. Понеже няколко души казаха, че цените на имотите в Бурас били по-високи от Варна. Във Варна мисля, че няма апартаменти на цени между 13 и 25 хил евро, при цена на кв.м. 450-550 евро - а в Бургас има. Да, разбира се, че в Меден рудник. Обаче има. Simple Smile

Мисля, че съществуват специални текстове в закони и наредби, които изрично определят кои са критериите, за да може един обект да се води "жилище" и каква е разликата между жилище и ателие, например.

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 3 594
при цена на кв.м. 450-550 евро - а в Бургас има. Да, разбира се, че в Меден рудник. Обаче има. Simple Smile
И във Варна има - във Виница, Аспарухово, Владислав Варненчик...

# 687
  • Мнения: X
при цена на кв.м. 450-550 евро - а в Бургас има. Да, разбира се, че в Меден рудник. Обаче има. Simple Smile
И във Варна има - във Виница, Аспарухово, Владислав Варненчик...

Добре, ама нали трябва да гледаме подробностите и да сравняваме съпоставими характеристики - от центъра на Бургас до зона А в Меден рудник са около 5-6 км. Колко е от центъра на Варна до Аспарухово, Варненчик и пр?

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 3 594
при цена на кв.м. 450-550 евро - а в Бургас има. Да, разбира се, че в Меден рудник. Обаче има. Simple Smile
И във Варна има - във Виница, Аспарухово, Владислав Варненчик...
Добре, ама нали трябва да гледаме подробностите и да сравняваме съпоставими характеристики - от центъра на Бургас до зона А в Меден рудник са около 5-6 км.
Всъщност доста повече. Затова сравни кв.м център, както писах ...

# 689
  • Мнения: 18 602
От центъра на града до Аспарухово са макс. 4 км. и два светофара Simple Smile Но се съмнявам там да се предлагат жилища с размерите на малък гараж Simple Smile Във Владиславово също, което мисля, че по-скоро повишава качеството на живот.

Общи условия

Активация на акаунт