Образователен Говорилник - какво ли ще се случи в тема 8?

  • 16 341
  • 771
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 276
С любезното съдействие на Татко Мецан (който между другото е един много добър математик и мил приятел):

До скоро вярвахме с надежда,
че лошото е веч назад,
но ето, че сега изглежда
отново че ще стане ад!
Пак кривата е много стръмна
и вече искам да се гръмна -
ще стане истинско мъчение -
пак дистанционно обучение!
А всички знаем тоз режим,
и няма тук какво да крием,
че ако от обяд не пием,
то няма как да издържим!
И повод туй не е за радост,
настъпва пак голяма гадост.

Предишни запивки:

тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема 5
тема 6
тема 7

Скрит текст:
Ако не друго, поне оправихме bug-а Innocent

# 1
  • Мнения: 1 429
При нас има един клас под карантина. Класната ни каза,че чакат резултати от още два теста,но нямаме новини за повече карантинирани класове.
Успяхме да направим втора операция на детето тази седмица,точно преди да забранят плановите. Добре ни се получи.
Не смея да давам предположения на какво се дължи разрастването на броя случаи. По-скоро залагам на комплексни причини.
На нашето семейство седенето вкъщи повлия много благоприятно финансово. Психически, обаче,докато бяхме с децата в нас,аз се скапах. Още събирам сили и се подготвям за следващото домашно обучение. Вече поне си позволявам алкохол от време на време,тъй че има шанс да мине по-леко

# 2
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 287
Аш и Мецан, благодаря!

# 3
  • софия
  • Мнения: 4 965
Благодаря за темата Аш! И за одухотвореното и начало на Мецан Simple Smile

Аз съм на принципа-каквото такова. Хареса ми да си седим всички вкъщи, но го намирам за крайно неполезно за и без това не много социалното ми дете. На училище поне от немай къде е сред хора.

# 4
  • Мнения: 6 265
Аз си мислех, че ще събера доста негативи за новото творение поради мнението ми за Мангъров, на когото всички сте противници, но ме спасява това, че докато го пишех, темата свършила и то отиде накрая, където никой не го е видял 😃😀. Имам си късмет аз.😀

# 5
  • София
  • Мнения: 7 276
Аз тамън щях да питам кой е доцентът Атанас от стихотворението Simple Smile, но се сетих след тукашния пост на Мецан.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 756
Аз си мислех, че ще събера доста негативи за новото творение поради мнението ми за Мангъров, на когото всички сте противници, но ме спасява това, че докато го пишех, темата свършила и то отиде накрая, където никой не го е видял 😃😀. Имам си късмет аз.😀

Спаси те само това, че всички се надяваме да не се наложи ДО Joy

Иначе е супер. Особено в първата част съвсем като в оригинала Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз съм про-Мангъров😉 Но стиховете ти, Мецане, ми харесаха не заради това.
Някой спомена, че децата щели да пропуснат Хелоуин,... Няма, бре! При нас, например, ще го отбележат още на 29-ти, което ме подсеща, че още не съм заредила с бонбони. Аз планирах мини мъфини да направя, обаче децта казаха, че имало разпореждане само купени фабеично пакетирани неща

# 8
  • Мнения: 6 265
От друга тема, но много актуално:


# 9
  • София
  • Мнения: 1 748
Аш, благодаря много за темата!
Мецане, благодаря за невероятния дух и зареждаща поезия!!! (това, че смятам мангъра за гигантско социално зло не може да е причина да си споделя възхищението и благодарността, че внасяш толкова настроение).
Дано споделяме повече хубавини и да сме здрави!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 603
Аз си мислех, че ще събера доста негативи за новото творение поради мнението ми за Мангъров, на когото всички сте противници, но ме спасява това, че докато го пишех, темата свършила и то отиде накрая, където никой не го е видял 😃😀. Имам си късмет аз.😀
Мангърофоб съм, но творението ти е много добро, респект!

# 11
  • София
  • Мнения: 17 061
И аз няма как да не оценя високо стихотворението, независимо от мнението ми за М.
Благодаря на Аш!

# 12
  • Мнения: 6 265
Аз бях най-големият Мангърофоб през затварянето март-април. Писал го бях тогава, дори и в две стихотворения. Но душата има нужда от надежда и просто ми харесват неговите тези, защото искам да са верни и защото искам децата да учат присъствено и защото въпреки големия ми страх през юни пуснах детето на занималня и за цялото лято на занималнята нямаше нито едно болно дете и той не се зарази, и нас не зарази, и в училище досега болни съученици няма, та кой не иска точно това да е вярното, което говори Мангъров, та кой иска детето му да стои с маска в час?!
Разбира се, 1600 случая на ден е нещо ужасяващо и много плашещо, и че ме е страх - страх ме е. Разбира се. И точно много като се панирам, си пускам изказвания на Мангъров, за да се успокоя.
А за това, че с мерки не може тази гадост да се спре, той излезе прав.
Не разбирам от вирусология, но емоционално имам нуждата да му вярвам, а и рационално, той е дипломиран специалист, доцент освен това, така че вярвам, че няма как да говори глупости. Просто имам нужда да вярвам в това.

Последна редакция: сб, 24 окт 2020, 19:06 от Татко Мецан

# 13
  • София
  • Мнения: 16 064
Понеже последните два месеца прогресивно напредвам с диагноза "замръзнало рамо", което дължа на "грациозната" си извита шия (т.е. дископатия и деформирани прешлени на врата плюс шипове) и поради това, от личен опит знаеща какво е невропатия (което пък е масов пост-ефект при прекаралите КОВИД), смятам, че никой не заслужава подобна силна хронична болка. Не искам дори да си представям колко го боли някой цялото тяло колкото мен ме болят врата и ръката. В понеделник искрено се надявам здравият разум да вземе превес в МОН.

# 14
  • Мнения: 6 265
Шарки, искрено ти съчувствам и пожелавам да се оправиш, защото и аз имам същите проблеми.
Да ти кажа, като на човек, владеещ перфектно руски, направил съм грешка в предната тема като руски възпитаник, писал съм "исконно", а на български се пише със "з", разбира се, "изконно". Написал съм го на руски😀😃 без да искам и от бързане и щото много съм чел руска поезия. А темата е заключена и не мога да го редактирам. На български е неграмотно така.

Общи условия

Активация на акаунт