Отговори
# 60
  • Мнения: 191
Здравейте, ние прекарахме първата безсънна нощ. Заради жълтеницата, малчо спи повечко, после е доста гладен, яде повечкп, но поне наддава. За това понякога, както вчера стана страшно. През нощта се разсъни, не искаше да спи, а заспива предимно на гърда... Лъгах го с биба, с водичка... Накрая дадохме АМ Frowning1 Режим за сега не правим, защото трябва да яде колкото може повече. Ще трябва да го будя, а хич не ми се иска...

Честито бебе Константин, felan! Страхотно, че ражданрто е минало толкова бързо и леко! Дай боже всеки му Grinning
Бързо възстановяване!

Аз имам въпрос за родилите нормално. Ако са ви шили, кога отшумяха болките в мястото? Имам чувството, че при мен нещо се закучи оздравяването...
Аз родих на 26ти, но болките още си ги имам особено ако не съм си починала, а и конците не са ми паднали...

# 61
  • Мнения: 1 560
Фелан, честито бебе! Ето, че и момченца почнаха да се появяват, че напоследък повече момичетата преобладаваха😄Да ти е жив и здрав Константин и да расте щастлив!

Аз това кърмене имам чувството, че е космонавтика. Чета на Хедра книгата и ми се струва супер сложно. Аз ако съм секцио ще съм 1 ден в реанимация, бебчето чак на другия ден ще го видя май 😔. Как ще се случат нещата с кърмата, ще трябва ли първия ден да стимулирам гърдите.. абе хич не ми е ясно, но се успокоявам, че всичко ще се нареди.

# 62
  • Мнения: 153

Аз това кърмене имам чувството, че е космонавтика. Чета на Хедра книгата и ми се струва супер сложно. Аз ако съм секцио ще съм 1 ден в реанимация, бебчето чак на другия ден ще го видя май 😔. Как ще се случат нещата с кърмата, ще трябва ли първия ден да стимулирам гърдите.. абе хич не ми е ясно, но се успокоявам, че всичко ще се нареди.
Сигурна ли си, че ще си в реанимация толкова време? На мен в моята болница ми обясниха, че след операцията директно ще ме преместят в болничната стая. Също така ме посъветваха да не отказвам обезболяващи дори и да се търпи след това болката. Бебчето почти веднага ще го донесат Hands Pray, за да се опитаме да се кърмим.
Според това, което съм чела и слушала - за поризводството на коластра и после кърма няма значение начина, по който се е появило бебето.
Иска ми се да сме с положителна нагласа, макар и на мен да ми е най-притеснено от най-естествения процес покрай раждането. Видеата на Ася Демирева са ми много полезни и ценни, сигурно всичко съм й изгледала, много я харесвам. Flushed

# 63
  • Мнения: 1 167
Здравейте, ние прекарахме първата безсънна нощ. Заради жълтеницата, малчо спи повечко, после е доста гладен, яде повечкп, но поне наддава. За това понякога, както вчера стана страшно. През нощта се разсъни, не искаше да спи, а заспива предимно на гърда... Лъгах го с биба, с водичка... Накрая дадохме АМ Frowning1 Режим за сега не правим, защото трябва да яде колкото може повече. Ще трябва да го будя, а хич не ми се иска...

Честито бебе Константин, felan! Страхотно, че ражданрто е минало толкова бързо и леко! Дай боже всеки му Grinning
Бързо възстановяване!

Аз имам въпрос за родилите нормално. Ако са ви шили, кога отшумяха болките в мястото? Имам чувството, че при мен нещо се закучи оздравяването...
При мен много бавно паднаха конците. Около 20дни, към краят единият постоянно ме разраняваше. Бяха ми казали, че още в болницата ще паднат, но не. Слагах антисептичен прах на превръзката и се миех със смрадлика.
Сега ако имам епизиотомия ще отида да ми ги махнат.
Година след това имах чувството, че още ми е чувствително мястото. Дано при теб да се оправи по-бързо!

# 64
  • Мнения: 443
Честит ни малък господин, а на Фелан бързо възстановяване 🤗

Марая, мерси за темичката. 😍

В моята болница също се седи 24 часа в реанимация без бебчето след секцио. Аз за кърмене нищо не съм чела, представа си нямам. Ако ми е приятно ще кърмя, ако не - ще се откажа. Важно е майката да е спокойна, за да е спокойно и бебето. Ще ми се да стане, но не ми е фикс идея.
Момичетата с планови секциа,  кога ви приеха, същия ден, предния сутринта или вечерта 🤔 Аз днес бях в болницата да направя кръвните, за да постъпя привечер, деня преди операцията, а не да вися там от 8, и много се напрегнах. Такава неразбория и суматоха, че ми гръмна главата 🤕

# 65
  • Мнения: 1 355
Мен ме приеха на предния ден сутринта. Само дето висях цял ден ей така 😐😀

# 66
  • Мнения: 764
Днес в 10.10ч се роди и моето момче Арас. Секцио. 3.800кг, 51см, с бая дълга косичка и описани вежди. Чувството е неописуемо.
На всички чакащи мами пожелавам безпроблемно раждане!

Фелан, честита радост! Да ви е жив и здрав!

# 67
  • Мнения: 165
Днес в 10.10ч се роди и моето момче Арас. Секцио. 3.800кг, 51см, с бая дълга косичка и описани вежди. Чувството е неописуемо.
На всички чакащи мами пожелавам безпроблемно раждане!

Фелан, честита радост! Да ви е жив и здрав!

Честито и на теб! Simple Smile

Anichka, и мен повече от месец ме придърпваха конците и ми беше много неприятно, а със секса поне 4-5 месеца имах проблем. Но аз не бях с епизиотомия, а сама се разкъсах неравномерно и бая си ме шиха след това. Гадничко си беше, дано при теб да мине бързо.

# 68
  • Мнения: 1 560
Verchy, честито, да е жив, здрав и щастлив!
Blabada, ами така съм чувала за болницата в която ще съм.
За постъпването още не съм сигурна кога точно ще е, докторът ще ми каже другата седмица като се уточняваме.

# 69
  • Мнения: 190
Накратко Simple Smile дочакахме нашия доктор да се върне от отпуск. В Селена родих Пловдив. Ние сме инвитро и за мен беше много важно да сме си при лекаря, който реално ни прави ин витрото. Минах на преглед вчера, разкритие 2 см. Спряха ми едни от хапчетата за контракции. И бяхме планувани за 7.08. Нооооо Simple Smile прибрахме се от прегледа, леки контракции почнаха и аз си викам - тези ще са подготвителни. Така целия следобед. Стягане, без болка. Легнах си. Дремнах. Сготвих. И в 23 часа вече ще си лягам и лежа на дивана. Изведнъж яка болка, все едно шут. И така почна. Падна още от тапата. Текна околоплодна течност и айде към болницата. Приеха ме с 5,5 см разкритие.
От там упойка, напъни и бебето се появи.

# 70
  • Мнения: 91
Колко прекрасни новини,:heart_eyes:браво на родилите мами Flowers Hibiscus да са ви здрави и спокойни бебенцата Nature High Brightness.
Вълнуващо е като разказвате за това как е протекло раждането. И май все леки и хубави раждания имаме тук.
Марая, благодарности за новата тема:hugs:
И скоро да се похвалиш с едно позитивно и прекрасно раждане. Flowers Cherry Blossom

# 71
  • Мнения: 337
Накратко Simple Smile дочакахме нашия доктор да се върне от отпуск. В Селена родих Пловдив. Ние сме инвитро и за мен беше много важно да сме си при лекаря, който реално ни прави ин витрото. Минах на преглед вчера, разкритие 2 см. Спряха ми едни от хапчетата за контракции. И бяхме планувани за 7.08. Нооооо Simple Smile прибрахме се от прегледа, леки контракции почнаха и аз си викам - тези ще са подготвителни. Така целия следобед. Стягане, без болка. Легнах си. Дремнах. Сготвих. И в 23 часа вече ще си лягам и лежа на дивана. Изведнъж яка болка, все едно шут. И така почна. Падна още от тапата. Текна околоплодна течност и айде към болницата. Приеха ме с 5,5 см разкритие.
От там упойка, напъни и бебето се появи.

Супер! Честито бебенце, да ви е живо и здраво и същото бързо възстановяване, както е минало раждането 😊

# 72
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Честито на мамите родили на 06.08ми!
И аз влизам да се разпиша, че днес в 10:20 се роди нашият
момък Григор -  3 500кг, 51см нормално второ раждане.

Спах през цялата нощ чудесно, когато в 5 сутринта се започнаха контракциите. Станаах подготвих закуска за мъжете, пуснах пералната и през 10-15 мин контракция не по-дълга от 30сек. От 8 часа се засилиха. Тапа този път не разбрах падна ли или не, аз не видях. Към 9 влязох в банята и много време се обливах клекнала с душа. Много ме облекчаваше това. В 9:15 тръгнахме за болницата и при приемането ми изтекоха водите 9:45ч. Прегледаха ме за разкритие - 10см. Вкараха ме в родилна зала и след няколко трудни напъна, защото все грешно напъвам, в 10:20 проплака Гришата Simple Smile
Пожелавам на всички ви такова бързо и леко раждане. Без болка няма как, но да си гушкаме радостите на живота!

# 73
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Verchi и Tonito, честито , да са ви живи и здрави бебенцата! На вас бързо възстановяване! Flowers Hibiscus Nature Sun With Face
Страхотни новини , и прекрасни разкази , леле , много е вълнуващо!

# 74
  • Мнения: 1 560
Тони, честито и на теб!
Ето, че последните дни има поне по 2-3 бебенца!
Страхотни са ви разказите❤

Общи условия

Активация на акаунт