Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 35

  • 22 127
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 1 446
.     споделям ви как направихме вградена структура за мивка, за да се изравнят с гипсокартона, който ще скрие щранговете и да се изравни с тоалетната.

# 46
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Някой с мнения и съвети за щампован бетон?

# 47
  • Мнения: 18
Благодаря за новата тема!
Аз да си задам въпроса и тук. За покрива кой дървен материал е по-добър - бял бор или смърч?

Бяла мура обезателно ако става въпрос за гредите. Иначе бях бор- колкото се може по лек материал!

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Някой с мнения и съвети за щампован бетон?
Присъединявам се към питането.Погледнах пак цените на Земерлок на градински плочки.Сериозно увеличение от миналата  година на някои от  продуктите,а имаме поне 30м2 настилка в глух ъгъл зад къщата и клоня към  нещо по-бюджетно.
Bar B Q,инсталация като за списание,дори колената на ППР са изолирали.Отличници!

# 49
  • Мнения: 2 259
Някой с мнения и съвети за щампован бетон?
За мен е неприятен фейк материал, който не се държи добре във времето. За няколко години "щампите" му започват да се ронят, боята пада и става грозна гледка. Типичен пример беше"София ленд" , където почти всички настики бяха такива много бързо се съсипаха.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Благодаря,Pepsi!Аз си мислех просто за бетон и калъп отгоре без цветове,покрития и т.н.Колкото да не е гладко бетонирано,а да изглежда като павета например,но изобщо не съм разглеждала технологията.ММ не иска дребен чакъл на мястото,а това бе идеята ми.Още повече, че на въпросното място е заземяването на мълниезащитата и след  известен брой години може да се наложи ревизиране....знам ли...уж шините са неръждавейка.

# 51
  • Мнения: 2 259

nelina_london, в случай че може да се налага ревизия, най - добре павета на пясъчно легло, или голямоформатни плочи на тревна фуга. Демонтажа и възстановяването са лесни, с минимални поражения по основата и почти никакви отпадъци.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Да,точно към павета върху пясък сме се насочили навсякъде,а на конкретното място исках ситен бял,чакъл,защото ще е затворен от 3 страни и няма да се пилее,но ММ щял да "буксува върху камъчетата".И пак се връщаме на паветата.Харесвам и плочите с тревна фуга но искат малко повече поддръжка и ми се е запечатал споменът от Англия с разджвакването на тревата помежду им.

# 53
  • Мнения: 1 621
Bar B Q много добре изглежда! Вашият майстор свободен ли е?
А тези елементи за вградената мивка от къде ги взехте?

Какви тръби  ползвате за водопровода и канализацията? Всеки ли магазин продават изолация за водопроводните тръби?

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Тръбите за канализация са различни видове.Специално оранжевите биват тънкостенни и дебелостенни.Естествено вторите са за предпочитане,но на няколко пъти ни се наложи да купим и от местния магазин,а там такива няма.За канализационните извън къщата ползвахме черни гофрирани  на местата,подложени на голямо натоварване,на останалите места ( водата от улуците)отново оранжеви.
ППР също са с различно качество.Ние купуваме някакви чешки от специализиран само ВИК магазин, по съвет на няколко изпълнителя.Изолацията също  е два вида-сива и черна.Само черната е хубава,но  и  тя е с различни дебелини. На тръбите на слънчевия колектор използваха много дебела-двусантиметрова,на ВИК по-тънка.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 1 446
Bar B Q много добре изглежда! Вашият майстор свободен ли е?
А тези елементи за вградената мивка от къде ги взехте?

Какви тръби  ползвате за водопровода и канализацията? Всеки ли магазин продават изолация за водопроводните тръби?

Нелина ти е отговорила много изчерпателно. Аз нищо не разбирам от тръби. ММ се занимава. Нашият майстор ВиК в действителност е много добър, защото трудно му влизаме в графика. Те са братя и в действителност работят много хубаво.  Вградената структура е купувана от амазон Германия. За нея да споделя, че е необходимо някакви шпилки, ако се казва така и съответно и те са купени от там. Това е нещо случайно, не сме го знаели. Но при он-лайн търговията излизат едни предложения. Други клиенти купиха и това. И решил и взел. После като дал на майстора да ги слага му казал - Ааа добре, че си взел. И още едно допълнение , взел ги за 8 евро, а тук са 55 лв. Е как да дадеш тези пари за двете "пирончета".

Изобщо с майсторите е географско разтегливо понятие. Бригадата, която ни прави замазката са от Русе. Дойдоха при нас в Бургас. След нас отиваха във Враца. Но как работят - всеки знае какво да прави, без мотаене, без излишни движения. За тях ни беше необходимо трифазен ток. Затова, който иска ток за строеж - наречени времянки, задължително. Сега ще правят вътрешните мазилки , и те искат трифазен за техните си машини.

# 56
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Божеее, доживяхме! Нашия общински съвет ще се събира утре! От м. Май, та....чак сега. То Корони, то отпуски...чудо! Докопах се до дневния ред - вътре сме - за ПУП-а. А дано! Стиснете по едни палци, че станахме исторически.....

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 1 446
Стискам ти палци, дано всичко ти се нареди. Знам какво е да чакаш. И ние чакахме.

Аз забравих да допиша, че нашата инсталация има повече тръби, защото е на 2 кръга. Ще пиша допълнително, ако някой иска. Също така ще имаме в началото влизащата вода съд за омекотяване на водата. Този пуст варовик не го искам.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Стискам ти палци, дано всичко ти се нареди. Знам какво е да чакаш. И ние чакахме.

Аз забравих да допиша, че нашата инсталация има повече тръби, защото е на 2 кръга. Ще пиша допълнително, ако някой иска. Също така ще имаме в началото влизащата вода съд за омекотяване на водата. Този пуст варовик не го искам.
Може ли повече инфо за този съд?
И аз стискам палци! Успех!

# 59
  • София
  • Мнения: 8 553
Божеее, доживяхме! Нашия общински съвет ще се събира утре! От м. Май, та....чак сега. То Корони, то отпуски...чудо! Докопах се до дневния ред - вътре сме - за ПУП-а. А дано! Стиснете по едни палци, че станахме исторически.....
Няма майтап, сега прочетох и стиснах палци наистина. Чакаме добра новина!

Общи условия

Активация на акаунт