Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 35

  • 22 207
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 624
Wild_rabbit, стискам палци!

Bar B Q, ще се радвам да споделиш още снимки от вашия процес на работа по ВиК-то.

На тези снимки, които си показала помещението ще е само за тоалетна и мивка ли? Не видях изводи за канализацията на банята.

Аз също редовно пазарувам от Амазон. За къщата още нищо не съм купувала, но явно ще се ориентирам на там. Цените са доста по-ниски. Бяхме се замислили с мъжът ми как ще се направи отвеждането от аспиратора навън от къщата и в Амазон попаднах на това - https://www.amazon.de/NABER-Mauerkasten-THERMOBOX-W%C3%A4rmer%C3 … 518084&sr=8-1

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 559
Wild_rabbit, стискам силно, дано приключите успешно!

...
Вградената структура е купувана от амазон Германия. За нея да споделя, че е необходимо някакви шпилки, ако се казва така и съответно и те са купени от там. Това е нещо случайно, не сме го знаели. Но при он-лайн търговията излизат едни предложения. Други клиенти купиха и това. И решил и взел. После като дал на майстора да ги слага му казал - Ааа добре, че си взел. И още едно допълнение , взел ги за 8 евро, а тук са 55 лв.
...

Ей това ме плаши в онлайн покупките по къщата, че ще я свърша половинчата поради незнание. Иначе наистина има изгодни варианти за много неща.

Bar B Q и мен силно ме вълнува системата за омекотяване на водата, ще е полезно да споделиш. Изпълнителя , който ни препоръчаха(за сега сме доволни) ме успокои, че ще се справим с варовитата вода, но нямахме време на тази среща да разпитвам зза подробности. А пък като ми кажат, че няма проблем, обикновено съм подготвена да има проблем Rolling Eyes Simple Smile

Ние скоро ще излезем от дупката, надявам се. За три седмици я свършихме толкова(моля, не цитирайте, ще я махна по-късно):

Скрит текст:

Колко да е скоро, ще се чуе, обратен насип ще правим, и ще пълним фундамента с баластра. Всеки се възмущава на решението ни да не правим сутерен, колко е било правилно ще остане въпрос без отговор. Шегувахме се с надзора, че поне ще се хвалим във времето, че имаме много красиви основи, наистина за сега нямаме забележки към отлетия бетон. Е, има минимални пропуски на едно две места, но като цяло се стараят.
Обаче много цапат тези майстори, всяка вечер правя оборки след тях, миналата седмица намерихме бележка от някой съсед с молба да пазим природата. На другия ден строителите ми обясняваха, как не била за тях, е за кого да е на нашата ограда?!

Последна редакция: пт, 28 авг 2020, 10:14 от Di.Gi

# 62
  • София
  • Мнения: 8 570
Ехеее, DiGi, супер сте я свършили за 3 седмици! За сутерена според мен си е изцяло ваше решение и след като вие ще си сърбате евентуална попара от него, не виждам как някой друг може да ви дава мнения Simple Smile Може да е най-практичното нещо на света, но като не го искаш (или като нас, които нямахме финансовата възможност), все някак ще се справиш да живееш без него. Според мен, де.  
Цапането от майстори май е неизбежно, що боклук сме изнесли след тях...и още има! Всеки хвърлял където му падне, вятърът хубаво разнесъл всичко из парцелите под нас, парчета картони заровени с пръст, та ги намирам сега като работя нещо из двора... и фасовете! Фасовете направо ми скъсяват живота, имам чувството, че колкото и да събирам, пак извират отвсякъде.
Една оборка с лазене вече си спретнахме из храсталаците, събрахме по-едри и леки неща, но още има Sad ММ ми е обещал, че като направи оградата ще викнем бригада просто да обере всичко и да го изнесе. Сега само събирам новогенерирани боклуци и скупчвам чувалите на едно място в двора.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 920
nellytan,почти съм сигурна,че в Атаро Клима може да ти направят по поръчка колкото искаш дълга тръба,с клапи и каквато искаш външна решетка за половината от посочената сума.Дори правят решетките праховобоядисани в цвят по РАЛ.Изпълняваха ни каквото пожелаем за максимален срок от една седмица.

Di.Gi, бетона,включително рандабалките изглеждат чудесно.Движите се със завидна скорост.Пожелавам същия устрем до финала!
При нас дворът се превърна в сметище  когато стартираха втори етаж.Беше им много лесно да се хранят в къщата и да хвърлят всичко из двора.Над 50 шишета бях събрала,дори и скъсани работни дрехи си бяха захвърли и понеже тревата бе станала метър,част от съкровищата бяха невидими за известен период.
Днес рискуваме с второ качество италиански гранитогрес за последната баня,но цена от 45лв/м2 за второ качество спрямо 130лв/м2 за първо,изглеждаше прекалено примамлива.Идната седмица ще разберем грешка  ли е бил спестовния ни подход.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 64
  • Мнения: 1 624
nellytan,почти съм сигурна,че в Атаро Клима може да ти направят по поръчка колкото искаш дълга тръба,с клапи и каквато искаш външна решетка за половината от посочената сума.Дори правят решетките праховобоядисани в цвят по РАЛ.Изпълняваха ни каквото пожелаем за максимален срок от една седмица.


Имат термоизолиращи клапи, които се отварят както на посочения продукт?
Все пак една фирма за да разработят един продукт правят доста тестове. И предполагам, че все пак гарантират за изпълнението на нещата си.
Зет ми изработва мебели и каза, че въпросната марка има доста добри продукти и той ги ползва често.

Di.Gi много добре изглежда и много бързо се движите! Имате ли канализация до вашето място? Ако нямате как ще направите дренажа около къщата? При нас всеки ни казва, че щом нямаме канализация към, която да го свържем дренажа няма да работи добре. А ако го вържем към пречиствателната станция, ще се пълни много бързо.

# 65
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 709
Моля за съвет и мнение, някой да е виждал подобни стълби на живо? И същи така тези "парапети" според вас от метални въжета ли са?

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 559
Благодаря за похвалите момичета, и ние сме доволни за сега, надявам се да избутаме грубия строеж без проблеми.

Тони, точно за фасовете дуднах тези дни, че сигурно ще имам да правя оборки години наред... Права съм значи. А иначе ММ всъщност е по-големият цербер по отношение на такива неща, от къде сега тази толерантност не знам.

Нелина, ще чакам да споделиш, въпреки че май специално за второто качество на гранитогреса си е на късмет. Аз имам добър опит с къща номер 1 и около 200м2 испански налепен без никакви сериозни забелжки. Тогава прецних, че на тази квадратура ще си струва разликата в цената и рискувахме. Имаше няколко ъгълчета, които не бяха идеално прави и при много внимателно вглеждане (всъщност само от мен) се виждаше едно разминаване от милиметър може би между две плочки. Скоро коментирахме с наш близък, който работи в тази сфера и според него с 2ро качество не трябва да се рискува, аз обаче пак на там клоня, защото сега с това подово навсякъде квадратурата е още по-голяма.

skk007 наши близки са с такива в къщата си, даже мъжа си ги преоктира и монтира сам, но той е в тази сфера и има знанията/уменията. При тях не е облечено с дърво, а с едно напукано стъкло, изглежда доста ефектно. Знам, че за този тип стълби обикновено казват, че има повече вибрации, заради конзолния монтаж, но това сигурно зависи и от ширината на самите стълби. Парапета ми изглежда като нещо по-стабилно от метално въже, загледах закрепянето в горния край на "въжетата" където е площадката...

nellytan1, нямаме канализация, за съжаление. Имаме денивелация от около 5% или около метър по цялата дължина на парцела, която се надявам да е от помощ. Уж нямаме и високи подпочвени води. Иначе дължината на дренажа е доста по-голяма и свършава на по 6/8 метра след къщата, това предполагам помага да отведе водите досатъчно далеч от основите. Ще поразпитам ВиК проектантката, която наистина е много добра, не ни е предупреждавала за подобни проблеми. Допълвам, и нашият не е свързан към пречиствателната.

Стана дълго, извинявам се, но и аз с един въпрос, някакви съвети за хидроизолацията на основите?

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 2 920
Имат термоизолиращи клапи, които се отварят както на посочения продукт?
Все пак една фирма за да разработят един продукт правят доста тестове. И предполагам, че все пак гарантират за изпълнението на нещата си.
Оо,неее, далеч не съм имала предвид същата вътрешна клапа.Но същата външна гравитачна решетка плюс вътрешна  клапа ,отново гравитачна, и още една на самия аспиратор (почти всички читави модели имат в характеристиките си).Цялата тази съвкупност едва ли ще допуска да вее през аспиратора,а и подозирам,че пътя на тръбата ще е кратък,щом ще излиза навън.
И все пак, посоченият продукт е спечелил награда за иновация,едва ли друг ще предлага същия.

Di.Gi,опитах се да прочета предварително,как точно определят второто качество според италианските стандарти и там видях,че разликата е много малка с първото качество.Споменаваха,че може да има лека разлика в размера.Както казваш, предполагам е на  късмет.И понеже имаме само 2 плочки на пода,а другите са на стени си казах какво пък..

За хидроизолацията нашия проектант нямаше предпочитания спрямо мазана или битумна,каза,че и двете имат силни и слаби страни и да се спрем на това,което работниците умеят по-добре И те си избраха мазана отвън,защото ги било страх,че ще скъсат бит умната по ръбовете на рандабалките.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 559
И при нас е сходна ситуацията, с мазана решихме. А с фибрана от къде до къде топлоизолирахте?

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 2 920
По спомен ,фибранът бе  от рандабалките нагоре, до края на видимия цокъл.всъщност го пуснахме малко по-високо и преди да се сложи  ЕПС,пуснахме лазерния нивелир и го прерязахме.
И да не забравя за дренажната мембрана,която покрива целия XPS.

# 70
  • Мнения: 6 297
Nelina и ние сме с второ качество италиански  гранитогрес.  Казаха, че нямал някакви натрапчиви дефекти. Сега сме поръчали тези и ще ги редим на рибена кост. Избрахме ги още преди 4 месеца и докато стигнем до лепенето ММ взе да се разколебава Joy
https://www.ceramicarondine.it/en/products/vintage/tiles/BZJ86581/

Преди сме купували сериозно намален от Керамо гранитогрес, ама според мен беше 3то качество и въпреки всичко се получи добре. Имаше шупли на места, някои плочки бяха успоредници вместо правоъгълници, леко разминаване в размерите имаше също, но пак станаха доста прилично.

# 71
  • София/Варна
  • Мнения: 1 430
skk007 виждала съм в офис сграда такива стъпала. Изглеждат много добре. "Парапета" може да се направи от стоманени въжета,които се опъват или от тънки стоманени тръби или плътно желязо, които се заваряват.
Съпалата не вибрират, тъй като в този край висят на парапета. Парапета по-скоро пази да не паднеш от сълбата, но няма как да се хващаш за него, просто е неудобно

# 72
  • София
  • Мнения: 321
Помагайте. Изпратих проекта(част Архитектура и Конструктивна) на една фирма за оферта за груб строеж. Те ми върнаха следния отговор:"Здравейте,

Във връзка с Ваше запитване за изготвяне оферта за груб строеж:

Не можем да Ви представим офертата поради липса на количества за - КОФРАЖ,ИЗКОПИ И НАСИПИ"

Какво ще рече това? Проекта ли не ми е като хората или...??

# 73
  • София/Варна
  • Мнения: 1 430
Че трябва да им изпратиш и количествената по част конструкции. Почти на 100% е сигурно,че я имаш.Трябва да е някаква таблица с количества кофраж,бетон,армировк и изкопи

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 2 920
Трябва да си погледнете дали имате подробна количествена сметка и в нея  пише  кубатура изкоп  без разбухване,колко насип,колко фракция и трябва да има колко кв.м.кофраж.Ако тези части липсват се обаждане отново на архитекта и инженера да ви ги изготвят.Едва ли някоя фирма ще тръгне да изчислява само по чертеж.
Ние имахме и конструктивна и архитектурна количествена сметка.

Общи условия

Активация на акаунт