Седмокласници 2020/2021 - Тема 2

  • 32 909
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 228
Dive, абсолютната простотия са повечето клипове на Мъци и според мен... Обаче има 285 000 абонати... (което означава, че той се издържа съвсем прилично само от този канал).
И когато в класа почти всички го гледат и коментират, някак си не върви да им забраним Sad поне аз не забранявам. Самият той осъзнава, че са глупости, но е един от 285 000 - те. Все пак си чете книгите, чете художествена литература (е, Стивън Кинг не ме радва много, но...), чете много биографии на музиканти, исторически книги. Гледа и стойностни филми. Мъци (а и други подобни простотии има, много) го пиша за разтуха.
Понеже му следя какво гледа в ютюб, все пак има 90% клипове с класическа музика, 6% рок и метал и останалите 4% са такива глупости...

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 327
O, не, не, не казвам да им забраняваме! Просто аз не знаех за съществуването на тези ютубъри и по-скоро на това какво точно постват, затова реагирах така негативно. Всеки има глава на раменете и никой не може да бъде накаран насила да гледа тези видеа - явно си имат публика и не всичко е така, както съм го видяла аз в едно клипче...

# 47
  • Мнения: 1 402
Като кажете така значи...простотия, ами чиста простотия са си клиповете и именно за това ги гледат Simple Smile да не мислите, че децата ги имат за сериозни? Моят пък, ако проверя, сигурно 100% ще е гледал простотии...залива се от смях...чувам го от другата стая. И какво от това? Учи много, тренира повече от сериозно, предпочита да играе навън или да кара колело, отколкото да играе игри на компютъра, слуша ме много...ами не искам повече. Щом го забавляват - да гледа простотиите на тези "ютубъри".

# 48
  • Мнения: 1 979
Този Мъци няма да си го причиня. Сигурна съм, че не е природно прост и глупав, щом е успял да събере толкова последователи. Просто е яхнал вълната на популярността и цената е ролята му на шут.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 768
Аз успях да изгледам само 1-2 минути от този клип... и установих, че сигурно съм древен динозавър в очите на подрастващите, защото никак, ама никак не  ми станаха смешни простотиите на тези.
Но то навремето и баба ми не беше съгласна аз как се обличам😂

# 50
  • София
  • Мнения: 4 899
(е, Стивън Кинг не ме радва много, но...)
Защо? Питам искрено, не се заяждам, просто ми е интересна друга гледна точка.
Моята първа прочетена книга на Кинг беше точно във възраст 13 години и така ми стана един от най-любимите автори в последствие. И хич не се посвених точно това лято да тикна в ръцете на сина точно книга на Кинг, която засега бележи страхотен успех. Да, не всички негови книги са за тази възраст, но ако искаш да се консултираш кои са подходящите - насреща съм Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 1 228
Kally May, просто на мен не ми е любимият писател, а и има много страхотии. Но пък имаме всичките му издадени книги, защото татко му и брат му са му върли фенове, та нямам много думата Simple Smile Брат му му избира. Аз съм чела само 2 книги така или иначе.
Не го написах, защото считам четенето на Стивън Кинг за нещо лошо, просто не ме радва Wink
Но пък го приемам Simple Smile

# 52
  • Мнения: 19 296
И мен ми стана интересно за СК.
Моята чете сега Pet Sematary.
Мен също ме беше много страх навремето. Затова доста време й отказвах да чете негови романи.

Да ви питам един въпрос за курсовете. Особено тези, които вече са минавали седми клас. Вярно ли е,че се взема предварително материалът?
И по двата предмета ли се процедира така?
Казаха ми, че ако се кара както е по програма, не остава много време за решаване на пробни накрая.
Предварителното вземане на материала ми се струва ужасна глупост. Най-малкото е загуба на време да слуша един и същ материал два пъти вместо да го упражнява.
Обаче аз не съм я записала никъде и се чудя дали пък не е грешка. Не знам в училище ще карат ли по програмата на МОН или ще минават по-бързо. Ако е първото, то няма да имаме време за упражнения, което е доста притеснително.

# 53
  • София
  • Мнения: 12 004
Има много време за упражняване във вашето училище, спокойно. Wink До към април ще са взели материала и после ще преговарят, упражняват, че и по 10-тина пробни ще направят. Само ДО да не пообърка нещата.

# 54
  • Мнения: 1 402
При нашите са се случвали и двата варианта -в школата да вземат материала преди училище и съответно обратно, в школата да изостанат. Няма как да се синхронизират напълно, тъй като децата са от различни училища в школата и съответно всеки е на различен урок. Проблеми не е имало. И в двата случая си е допълнително упражняване.

# 55
  • Мнения: 1 231
Този Мъци ме изгуби на 2та минута, не намерих нещо смешно. Моите пък ми се пулиха на компота. Викам как да не знаете, това е горям лаф. И те - сигурно от твоето детство. Ама те гледат предимно на английски клипове, които сигурно също са яко простотии, ама майка им като не разбира. Момичетата са ми по-страшни с този Тик-Ток. Такива клипчета пускат, свят ми се завива.

# 56
  • Мнения: 19 296
Санака, благодаря много!
Дано и в ДО да вървят със същото темпо.

Моли, да и това го има, но разговорът беше с учител от школа, която започва 1-2 седмици по-рано. Така че няма как да не вървят по-бързо.

# 57
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Пробвах ги и двамата с компота. Знаеха го. Коментарът на набора: “Оф, това на оня Мъци”. Явно не му е фен.
Ние акостирахме в София. След като едва го прибрах от “Цариградско” по тъмна доба (“Ама знаеш ли как яко се кара”), реши да го играе съвестен и да чете. И? “Ей, “По жътва” много ми хареса”. Ти да видиш!

# 58
  • Мнения: 174
Информация от училище нямаме никаква, единствено от детето разбрах, че учителката им по математика е напуснала и сега търсят нов учител, който да я замества. Голям късмет в 7 клас, няма що! Затова побързах да я запиша поне на курсове. Цяло лято не е погледнала нищо,компенсира липсата на социализация по време на ДО, изслушала е аудио книгите казва Wink

# 59
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
хвърли христоматията и заяви, че няма да чете задължителната литература повече никога.
всъщност беше "никога" с макс. патос и поне няколко възклицателни. Wink
нарочно са избрали само тъжни произведения, хъшовете умират, Пенка умира, бунтовникът умира... всичко живо умира, умряло било и желанието му да чете.
и Елин Пелин е виновен, той лично убил Пенка, защото тя е образ, създаден от него.
та тъй.
сега чакам да видя какво ще стане  с "По жицата". най-вероятно всемирна скръб и още една декларация, че няма да пипне христоматията повече.
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт