СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 3

  • 9 830
  • 306
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 556
Ох, ние нали сме с 2 гърнета, та на едното седи Сияна, а на другото Мечо😂
Моята щерка е луда фенка на плюшени те играчки, а въпросният Мечо е любим.
Сега за Коледа ще получи един огромен мечок, дано ѝ хареса.

# 166
  • MT
  • Мнения: 538
Нямам идея как опитвате дори с тези гърнета, моята дъщеря ако се заседи за 2 минути на едно място, ще си сипя едно вино. Grinning
Купих едно просто гърне за 5 Евро и съм го сложила до тоалетната, засяда се за 5 секунди и после си го слага на главата. Ще чакам още аз, няма и да пробвам да я слагам още и е рано. Grinning

# 167
  • Мнения: 556
Момичета, вашите разбойници измениха ли си часа на нощното заспиване?
Моята от седмица някъде заспива с 1-1:30 часа по-късно.
Сега пак трябва да се пренастройвам.

# 168
  • София
  • Мнения: 1 538
Да, от доста време постепенно го измести, сега заспива в 10:30. Измести го от 8 в продължение на няколко месеца. Опитвам да го приспивам по-рано, но не става. Приспивам го в спалнята на загасени лампи, ми не ще и това е, играе му се. За сукането и другите неща с млякото писах по-горе - бонус към заспиването. Явно и той като кака си ще иска да ляга късно.

И ние имаме две гърнета, може да опитам с някоя плюшена играчка и аз Grinning

# 169
  • Мнения: 3 950
При нас вечерното лягане зависи от това кога е станала от следобедния сън. Днес спа до 15:00 и към 20:00 я изкъпах и 21:00 заспа. Сутрин става в 07:30 - 08:00. Все още спи по два пъти дневно.

С гърнето сме до никъде. Слагам я и веднага започва да става, обикаля, слага си го по главата. Явно й е рано.

За ясла може би ще се пробваме от септември да започне, но ми е много притеснено от сега. На 2 години са толкова малки.. Някой ако има по-голямо детенце, което е било на ясла, ако може да сподели как го е приело и бързо ли се е настроило към новото ежедневие?

Вашите деца как са с храненето? Моята иска да яде постоянно, няма спирка. Притеснявам се вече да не би да й е малко храната и да е гладна. И няма нещо, което да отказва. А види ли мандарините започва да ми ги сочи и да пищи, докто не й дам. По 2-3 на ден изяжда.

Някой пита за тренировки - през лятото правех тренировките на Vanko Pumprun в Инстаграм. Всеки ден от 19:00 прави лайф с тренировки за различна част на тялото, доволна съм, за два месеца свалих 7-8 кг. От храна не съм се ограничавала, просто не мога. Внимавах да не прекалявам с тестото и толкова. Тренировките са леки, но освежаващи и подходящи за начинаещи.

# 170
  • София
  • Мнения: 1 538
Моите деца тръгнаха едновремвнно на градина и ясла - каката директно в 1 група, а баткото мина през яслата. Беше точно на 2 като тръгна, той също е септемврийче. Като цяло нямаше много драми - поплакваше си малко сутрин като го оставях, около 2-3 седмици. Това със седмиците всъщност е много относително, защото като тръгнаха и след 4 дни се разболяха, после 2 седмици вкъщи, после пак ходеха 4 дни и пак се разболяха и 2 сесмици си бяха вкъщи и после май направиха 2 пълни седмици писъствие ... та тия 2-3 седмици, в които е поревал всъщност са разхвърляни в период от месец-два Grinning. В началото тези отсъствия заради разболяване много връщаха назад периода на адаптация, но като се събере малко повече време да ходят и се получиха нещата.
Той не е правел драми, ревеше си тихичко като го оставях, в повечето случаи даже само виждах как му се пълнят очичките със сълзи и това беше, кротичко си влизаше без излишни сцени. И това обаче си е до характер, накои деца изобщо не се натъжават, други пък го приемат много драматично. Оказва се вярно и това, че ако майката се страхува от яслата и не е позитивно настроена, децата го усещат. На мен ми беше малко тъжно, но от друга страна и се вълнувах. Гледах да ги изпращам с усмивка, а не със сълзи, вечер ги питах какво са правили, дали е било интересно, такива неща.
Ако детето плаче, това обикновено е само при раздялата сутрин. Влязат ли вътре, нещата се успокояваха и децата после си играят и се занимават с други неща. Първите дни трябваше да е на половин ден и да си го взимам на обяд, после да мине на цял и да спи там следобед. Мисля, че още след първото боледуване ги минах и двамата на цял дед, тоест 4 дни съм ги взимала на обяд само и беше достаръчно. Някои градини практикуват така, други предпочитат още от началото детето да остава цял ден, за да не се обърква, защото понякога става така, че тъкмо свикне на някакъв рвжим - водене, закуска, игри, обяд и чака мама да си го вземе като се наобядва и в един момент се оказва, че мама не идва да си го вземе, а детето го очаква. Аз лично реших, че ще ги оставям за целия ден и заради каката - тя пък от първия ден така си хареса градината, че не искаше да си ходи. С нея не е имало дори ревове или да е била тъжна, че я оставям, а вечер съм чакала да се наиграе и не искаше да си тръгва Grinning Но тя беше и по-голяма - на 3г и 8 месеца. Та не вървеше единия да го взимам на обяд, пък другия вечерта и да се разкарвам два пъти, още повече че градината не ни е в квартала и пътувам до там с кола. И така, при нас адаптацията не беше изобщо трудна, дори в яслата при него, само му отне малко повече време. После си ходеше и той а желание, когато не е болен ... а това с боледуванети се случваше много често първата година и като цяло нямаше тогава един пълен месец на ясла да е ходил, както и кака му на градина (не боледуваха сериозно, просто все на някой му течеше носа и започваше да кашля след това).
Той не носеше памперс когато тръгна и го бяхме махнали още от лятото, около 3 месеца преди това, но първоначално имаше доста често "инциденти" да се е напишкал. Преди това вкъщи нямаше такива случаи и аз си мислех, че в това отношение ще е супер, обаче явно детето докато се адаптира и започнат да го разбират и да го сложат на гърне, си се изпускаше. Според мен в началото може и да го е било срам да си каже и докато се престраши да не е устискал. Това също отмина бързо и този проблем се реши от самосебе си. Много се надявам и малкия сега да го пусна без памперс, но и да не стане, не е голям проблем. Децата в яслата и градината гледат едно от друго и напредват бързо с много неща, особено когато имат и добри госпожи. В нашата са страхотни, имахме късмет.
За храненето - той ядеше сам (къде с повече омазване, къде с по-малко Wink ), но като цяло персонала там им помага на мъниците, защото знаят, че са малки. Бяха ни обяснили, че двете смени се засичат на обяд и така има точно тогава повече хора, които да помогнат на децата да се нахранят. Той си хапваше и вкъщи като бебе, и в яслата, сега и в градината си яде нещата, че даже не му стигат Grinning За злоядите - доста често става така, че като теъгнат на ясла и градина и запопват да ядат, имам от първо лице такъв познат случай. Понякога пък се получава друго - ако някой не яде нещо, други деца също може да го откажат. В яслата не, но в градината с него имаше един такъв период - спря да яде "това зеленото" от манджите ми (зелени чушки, магданоз или някакви други подправки). Оказа се, че в градината "това зеленото" и други деца не го ядат и съответно за крарък период му го махах и аз. После пак го прояде обаче Grinning.
На 2 наистина са малки, обаче са много по-самостоятелни, отколкото са сега. Децата и през втората си година всеки месец добиват все повече умения с невероятна скорост - ще могат да се хранят сами, без половината храна да е около тях, да пият сами от чашка, стават по-силни, по-стабилни, походката им постоянно се променя до 2 годинки (минава през стъпване на различна част от ходилото - пръсти, външна страна, докато се изчисти походката и станат напълно стабилни). До 2 много деца могат доста добре да слизат и по стълби (дъщеря ми обаче не беше от тях Joy). След 2 рядко вече слагат играчки в устата. Също рабират много повече и се вслушват повече, може вече да разберат защо нещо се прави или не. Колкото и неподготвени за ясла да изглеждат сега, след няколко месеца ще са много по-различни и някои промени идват изведнъж, продължават да имат скокове в развитието. Така изведнъж понякога запопват да спят по цяла нощ, да не правят толкова разрушителни бели или пък решават да започнат да ползват гърне и да си казват като искат да го ползват Simple Smile
Пак изписах цял ферман, извинявам се Simple Smile Нахлуха много спомени.

Относно храненето - и Павел иска постоянно да яде, взимам му детска кухня, изяжда всичко (понякога не иска десертът но аз му давам друго). Но като цяло между храненията все търси да яде, особено ако си докопа от масата някоя филия хляб. Хлябът им е любим. Забелязах и че се изнервя ако не е хапнал добре. Иначе му давам основното на обяд, супата на вечеря, а десертът за следобедна закуска. Със упата хапва хляб, даваме му и от нашата вечеря да хапва. Понякога (но рядко) изяжда и двете неща - супата и осбовното за обяд. Обикновено едното го отказва, но си търси хляба. И аз се чудя дали не го оставям гладен. Само пищи и той и сочи рани неща по масата. Между храненията хапва плодове.

Последна редакция: пт, 18 дек 2020, 01:11 от katya_pk

# 171
  • Мнения: 556
Мами, препоръчайте ми възглавница за детето, моля!
Виждам я, че търси по-високи места, на които да си подпре главата и мисля, че вече е време да ѝ купим възглавница.
Весело посрещане на Новата година!

# 172
  • София
  • Мнения: 626
Аз взех от един варненски магазин, който има страница във Фейсбук Сладък сън. Друг е въпросът, че той тотално отказа да спи в кошарата си. За съжаление предпочита нашето легло и възглавници.

# 173
  • Мнения: 149
Да много години момичета, бъдете живи и здрави и много щастливи! Ние по срещнахме новата година в къщи, но от тогава всички зъби решиха да излизат. Даже горните кучешки са пробили, а аз си мислех че те последни ще се покажат. Нощем хич не спи спокойно, много се върти и се буди по 100 пъти с рев. Но, поне си яде като хората, че и това ако беше спряла щях да се гръмна.

# 174
  • София
  • Мнения: 1 538
Честита Нова Година. Желая на всички здраве, щастие и успехи.

И Павел все още спи неспокойно, въпреки че доста време е с 16 зъба и се надявах вече да се успокои. При него всичките кучешки пробиха едновременно, а няколко дни след тях долните 2 кътника и с това станаха 16. Сега още си растят, но послесните 4 кътника няма да се появяват скоро според мен. Още търси да суче нощем, но поне през деня не го кърмя вече. Ако някой друг го приспи или сме навън, няма проблем. Вечер и нощно време обаче си продължаваме както преди. Пробвах малко да го сложа отделно да спи, обаче ставането през нощта не ми се отразяеа добре и пак е с долепено до нас легло.
Вие украсявахте ли елха за Коледа? Аз реших, че ще украсим, децата също много се радваха. Обаче всеки ден се махат играчки от нея все още и обмислям вече да махам и елхата, и украсата на други места. Други години изчаквам да мине средата на януари, но сега май няма да стане. Мислех, че след първите ден - два ще му омръзне и няма да обръща внимание, но не стана така.

# 175
  • София
  • Мнения: 626
За много години! Много здраве, спокойствие и повече сън за всички Simple Smile
Празниците изкарахме със седмица на скок в растежа и сънят беше мираж, но пък през деня беше доста весел и игрив.
Зъбите за момента са само 5 и като се замисля с колко зор излязоха направо ми става зле как ще излязат другите.

# 176
  • Мнения: 3 950
Леле, 16 зъба. Ние имаме само един, което не й пречи да хапва всичко, до което се докосне.

Сега малко съм се притеснила, защото повърна, докато си пиеше млякото и измерих температура 37.8. Цял ден беше игрива, само като спа проплакваше и си търсеше нервно бибата. Дано е спокойна през нощта, дадох й малко Панадол и заспа за 2 минути. С този Ковид така се паникьосвам всеки път като вдигне температура.

# 177
  • Мнения: 799
Леле, 16 зъба. Ние имаме само един, което не й пречи да хапва всичко, до което се докосне.

Сега малко съм се притеснила, защото повърна, докато си пиеше млякото и измерих температура 37.8. Цял ден беше игрива, само като спа проплакваше и си търсеше нервно бибата. Дано е спокойна през нощта, дадох й малко Панадол и заспа за 2 минути. С този Ковид така се паникьосвам всеки път като вдигне температура.
Привет, извинявам се, че се намесвам, аз съм от октомврийките, но следя и вашата тема 😊
Моето  момиченце така изкара вируса, вдигна температура 38,5 само 1 път през нощта. Баща й беше болен, но тогава не се знаеше още от какво. В крайна сметка аз и тя изкарахме вируса без симптоми.
Личната ми предписа сироп Авирон - 1 седмица в тройна доза - 3 × 5 мл. на ден. Разбира се, консултирайте се с Вашия педиатър, но просто реших да споделя моя опит.

# 178
  • Мнения: 3 950
Благодаря за споделеното, ще го имам предвид.

При нас няма болни, нямаме дори и леки симптоми, така че го отчитам на зъбите или на това, че мерих температурата след баня и след хапване, може затова да се е повишила, но се притесних понеже повърна млякото, досега никога не го е правила. Спа си спокойно през нощта.

Ще я следя през деня, но много се ядосвам, защото и двата ми термометъра (електронен и безконтактен) показват постоянно различни градуси. Вие какъв ползвате и доволни ли сте?

# 179
  • MT
  • Мнения: 538
Здравейте, на Але и избиват 2-3 зъба едновременно. Има два подути венеца и левия горен кътник (първи) се показва лекичко вече. В дясно има двата кътника (и от преди си има 8-те резци). Станаха общо 10 зъба, един тъкмо пробиващ и два супер надути. Grinning Съня, който така обичам е мираж последните 2 седмици. Бях отпуска, защото не беше на ясла и режима и отиде на вятъра.
Вече сме обратно на работа и ясла и съм супер щастлива.


Весела Коледа и ЧНГ на всички! Дано новата година мине по-леко за всички ни, пожелавам ви и много здраве.

Общи условия

Активация на акаунт