Щастливи ли сте? Ама честно.

  • 29 318
  • 564
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 233
Щастието идва тогава когато пребориш куб проблеми, когато надраснеш себе си. Няма как да си щастлив ей така, ако всичко ти е наред просто си доволен, щастието се изстрадва обикновено. То трябва да се заслужи,  не е постоянно.

Именно. Предполагам имам доста неща за осъзнаване и надрастване и силно си го пожелавам.

# 31
  • Мнения: 40 800
Ако някой се надъхва как не е щастлив, а е здрав, има семейство, деца, работа и покрив над главата си, нека погледне разни теми за болести, нещастия, семейни насилия, деца наркомани и какво ли не и бързо бързо ще осъзнае, че даже е много щастлив.

# 32
  • Мнения: 4 734
Ако някой се надъхва как не е щастлив, а е здрав, има семейство, деца, работа и покрив над главата си, нека погледне разни теми за болести, нещастия, семейни насилия, деца наркомани и какво ли не и бързо бързо ще осъзнае, че даже е много щастлив.
Това е така ,но за съжаление щастието е функция от много фактори.вкл биохимични ,наследствени ,възпитание,детство и т.н. -човек може да е благодарен за всичко ,което има или няма ,но състоянието на щастие е нещо много по лично и дълбоко.

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И щастието се внушава от семейството- нашите винаги са били щастливи инфантилни идиоти и ние за щастие сме така Simple Smile

Нали имаше смехотерапия- не зная дали действа, но идеята беше, когато си тъжен да започнеш да се смееш  насила, в следсвие на което мозъка започва да отделя ендорфини и изведнъж ставаш по- щастлив...

Вероятно ако все си се държиш така, като щастлив човек, захранваш щастието в себе си...

# 34
  • Мнения: 1 271
Да. Имаме всичко от което се нуждаем и сме здрави. Има хора, които нямат какво да ядът или са болни. Винаги трябва да ценим това, което имаме.

# 35
  • Мнения: 96
Не съм сигурна в какъв смисл питаш - в момента, като цяло за живота, за дадена сфера от живота?
За мен важи правилото "винаги може и по-добре". Но дали оценявам това, което имам, и дали ми носи позитивизъм, и дали ме изпълва с удоволствие? - Да, доволна съм.
Важно е в кофти периоди да си дадеш сметка дали е просто период, просто необходима и нормална стъпка към нещо добро, или е резултат от кофти решение и трябва да промениш нещо за да се подобрят нещата.

Когато Ви зададат въпроса, кое е първото нещо, което Ви изниква като отговор. Първосигнално. Това имам предвид.

Първосигнално ще означава, че днес нещо те е зарадвало и си успял да го отбележиш.
Лично, щастлива съм. Защото аз съм решила да съм щастлива и да не позволявам на пречките по пътя на живота ми да ме съборят. Това не означава, че нямам тежки и трудни моменти. Означава, че ги преодолявам и продължавам с усмивка и осъзнаване, че съм станала по силна личност.

# 36
  • Мнения: 3 732
Не, не съм, но се правя на такава.

Идва 35 ми рд и съм без дете. Ами ...

Доста счупена съм, имам проблем с доверието, ползвам мъжете за играчки. Всичко е точно!

# 37
  • Мнения: 760
Ами, не много. До момента, нищо от това, което съм си мечтал, не се е сбъднало, как да съм щастлив ?

# 38
  • Мнения: 144
Мда. Системата сдъвква и изплюва. Единственият начин е приспособяване. Simple Smile Искам да има тема за уроците, които сме научили в живта, но няма.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 839
Не, не съм, но се правя на такава.

Идва 35 ми рд и съм без дете. Ами ...

Доста счупена съм, имам проблем с доверието, ползвам мъжете за играчки. Всичко е точно!

Трябва да го преодолееш. Ако ползваш мъжете за играчки, получаваш ответна реакция и така влизаш в омагьосан кръг. Ако искаш семейство и дете, трябва да промениш поведението си, да дадаш съответните сигнали и да формулираш ясно за себе си какво точно искаш от живота. Ще помогне, сигурна съм.

# 40
  • София
  • Мнения: 38 472
Мда. Системата сдъвква и изплюва. Единственият начин е приспособяване. Simple Smile Искам да има тема за уроците, които сме научили в живта, но няма.
Имаше по едно време.
Един от уроците, който съм научила е, да поемам отговорност за решенията си и дори да доведат до неудобства, да се радвам, че това е моят път.
Like Frankie said, I did it my way!

# 41
  • Мнения: 4 403
Трябва да го преодолееш. Ако ползваш мъжете за играчки, получаваш ответна реакция и така влизаш в омагьосан кръг. Ако искаш семейство и дете, трябва да промениш поведението си, да дадаш съответните сигнали и да формулираш ясно за себе си какво точно искаш от живота. Ще помогне, сигурна съм.
Това ми звучи малко идеализирано. Мисля, че има достатъчно жени  тип ''добри момичета'', които доста мръсници използват за играчки и после ги захвърлят.
Според мен Зуки си действа добре. По-добре да си играе тя, отколкото да си играят с нея.
Да не говорим, че много мъже се плашат от семейно ориентирана жена, която го заявява ясно още от началото. По-скоро това, което изглежда небрежно привлича, свалят гарда, и в един момент - те натискат даже повече от жената.


По темата - не, не съм щастлива. Има дни, в които съм доволна от живота си и такива, в които мисля, че не съм постигнала нищо.

# 42
  • Мнения: 233
Ако някой се надъхва как не е щастлив, а е здрав, има семейство, деца, работа и покрив над главата си, нека погледне разни теми за болести, нещастия, семейни насилия, деца наркомани и какво ли не и бързо бързо ще осъзнае, че даже е много щастлив.
За съжаление е с временен ефект.

Мда. Системата сдъвква и изплюва. Единственият начин е приспособяване. Simple Smile Искам да има тема за уроците, които сме научили в живта, но няма.
Винаги може да се създаде такава.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2020, 12:22 от Не се сърди, човече

# 43
  • Мнения: 10 993
Аз за това ви казвам, че щастието трябва да се изстрада. Само, когато си бил истински нещастен, знаеш че през останалото време си щастлив.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 839
Скрит текст:
Трябва да го преодолееш. Ако ползваш мъжете за играчки, получаваш ответна реакция и така влизаш в омагьосан кръг. Ако искаш семейство и дете, трябва да промениш поведението си, да дадаш съответните сигнали и да формулираш ясно за себе си какво точно искаш от живота. Ще помогне, сигурна съм.
Това ми звучи малко идеализирано. Мисля, че има достатъчно жени  тип ''добри момичета'', които доста мръсници използват за играчки и после ги захвърлят.
Според мен Зуки си действа добре. По-добре да си играе тя, отколкото да си играят с нея.
Да не говорим, че много мъже се плашат от семейно ориентирана жена, която го заявява ясно още от началото. По-скоро това, което изглежда небрежно привлича, свалят гарда, и в един момент - те натискат даже повече от жената.


По темата - не, не съм щастлива. Има дни, в които съм доволна от живота си и такива, в които мисля, че не съм постигнала нищо.

Съветът ми няма нищо общо с определението "добро момиче" в смисъл на "смотано". Една жена може да се държи нормално и с достойнство и без да е мъжемелачка. Честно казано моите наблюдения са, че жените, които твърдят, че си играят с мъжете са точно жертва на мъжете. Пука им на мъжете, дали една жена си играе с тях, ако си удовлетворяват сексуалните желания с нея. Още по-добре. Те и без това предпочитат секс без ангажименти.

Ако това прави някого щастлив, ок. Само че в поста, който коментираме, прозира горчивина и неудовлетвореност. Т.е. този тип поведение не осигурява на конкретната жена щастие. Тя копнее за семейство и дете. Е няма как да го получи, ако не промени поведението си, таргета си за мъже и т.н. Защото мъжете, които са ни играчки, не са тези, за които бихме се оженили, нали?

Общи условия

Активация на акаунт