Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 8

  • 45 834
  • 744
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 337
Какво е "момичешки сутиен"?
Моята носи нормални сутиени, като моите. Едва я накарах да купим, само къси потничета носеше до това лято, но в крайна сметка се съгласи, че вече няма за къде да отлага това със сутиените. Особено след като се притеснява от ефекта "студено време". 😬
Заедно купихме 2-3 и мисля, че от тук нататък изобщо няма да ме допуска в избора им. На 13 е, взехме просто най-малката подгръдна обиколка, защото е слабичка и само чашките на практика преценявахме кой размер да са.
Момичешките са по-малки ли? Или и кройките им са различни?

Съвсем леко подплътени меки чашки и много нежни ластици
От къде е закупен този сутиен?
Този е модел на Скини

# 376
  • Мнения: 337
Разбирам, благодаря.
Просто моята прескочи момента за такъв сутиен. Някак изведнъж стана.
Такъв модел даже и бански не иска да носи. Нищо не покривал. Още си е детенце в някои отношения и се смущава.
И моята ги носеше до преди година, сега вече не, носи дамски с подходящ размер. Но понеже стана въпрос за момичешки, затова...
Тези и сега може да ги носи, даже идеално й стоят, всичко си покриват и са й удобни, но просто вече иска да е с дамски 😁 Напълно нормално, всичките й приятелки били така...

# 377
  • FRANCE
  • Мнения: 2 222
Mоята девойка носи подобни модели но на Етам. Не иска картинки, така , че са бели, черни или сини.  Иначе са много мекички.

# 378
  • Мнения: 4 304
Kaisia,може и да иска вие да мислите,че все още вярва в Добрите старци.До миналата година с удоволствие играхме какви ли не театри/май по-скоро,заради нас Simple Smile/за Синтер,а тя сподели,че отдавна знае,че не съществуват,но не е искала да ни разваля удоволствието Simple Smile
Дъщеря ми е презадоволена/казвам го в лошия смисъл/,няма нужда от нищо.Аз показах какво и взех вече за ИД,за Синтер ще получи само шоколадова буква/поредната,де,ама нищо/За Коледа още не знам,а и тя казва,че след като и взехме коте отново,друго не и трябва.
Четох отгоре-отгоре за косите..Нейната е като моята.Мие си я сама.В началото не изплакваше добре,но се научи.Два пъти си я изправя,не я харесва къдрава.И аз минах през това,намирам го за нормално.Не разрешавам,все още,изправянето да е често.
Дори и да и помагах за миенето на косата сега,слабо бих се вълнувала от забележките на познати.А никак от тези на непознати.Хората обичат да си пъхат носовете там,където не им е мястото.
Паста за зъби ползва каквато и ние-осн,с активен въглен или кокосово масло.
Имаше зъбче като това на дъщерята на Тарталета.Носи шини на горна челюст по-малко от година,вече не е с тях.За сега нещата са добри
Скрит текст:
Скрит текст:

тук е на 7,но не намерих друга снимка без лице.Дърпа си сама косата и я докарва до това положение
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 29 ное 2020, 13:38 от red soul

# 379
  • Мнения: X
Бихте ли ми препоръчали от къде да купя преса за дъщерята ми. Тя до сега не е използвала, но иска. Иначе засега ползва само бюстиета от hm и лидл.

# 380
  • Мнения: 2
Бихте ли ми препоръчали от къде да купя преса за дъщерята ми. Тя до сега не е използвала, но иска. Иначе засега ползва само бюстиета от hm и лидл.
.

За хубава преса препоръчвам на ремингтон, а конкретно Pro sleek and curl, щадяща, има много степени и върши чудесна работа, от емаг има доста намаления и можеш да вземеш много изгодни☺️

# 381
  • София
  • Мнения: 491
Аз и купих това лято ето такива памучни и без банели. Много са удобни и на добра цена. Има размер 65В, който са слаба девойка е чуден като размер. Поне за нас. https://bulbel.bg/Product/Bonatti-Sutien-Eleonora/93577

# 382
  • София
  • Мнения: 12 228
Моите отказват сутиени. А са на 14,5 г, вече  си имат прилични по размер гърди, но си носят само бюстиета. Няколко пъти специално питам или като сме в магазин им предлагам да разгледаме, но продължават да отказват.
Има ли някъде в София реален магазин, където има от сутиените на скини? Тъй като досега не са носили, не мога да рискувам да поръчам по интернет.

# 383
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
И моята дъщеря отказва сутиени все още. Взех и 2 бр. от лидълските/юношески/ за проба, но си иска бюстиета. С голям зор ги премери и така си седят.

# 384
  • Пловдив
  • Мнения: 5 933
И при нас е същото. Бюстиетата са й най-удобни и изобщо не иска да мери дори сутиен.

# 385
  • Мнения: 9 353
Малко лирично отклонение: Мразя сутиени, сигурно защото гърдите ми винаги са били среден размер и не съм изпитвала желание да ги слагам в нещо. До първата си  бременност, на 28 г., носех сутиен, само ако се налага, т.е. почти никога. Нито под тениска, нито под блуза, освен ако не е прозрачна. Сега след 2 бременности, трябва да нося. Липсва ми чувството за свобода. Направо не разбирам дъщеря ми, която с 2 пъпки иска да носи бюстиета, но щом иска, купувам.
Та разбирам напълно децата, които не искат сутиени или бюстиета.

# 386
  • Мнения: 337
Щом си искат бюстиетата, не виждам защо да не си ги носят Heart
Аз съм дала пълна свобода за това, да носи каквото й е удобно, бельо е все пак. А и сега има такива красиви бюстиета-с интересни презрамки и в различни цветове, които са много красиви, дори ако се виждат от деколтето. Моята дъщеря харесва едни такива размъкнати блузи и тениски, на които отиват точно бюстиета сякаш...

# 387
  • Мнения: 9 353
Дъщеря ми е на фаза черно и бяло. Никакви шарени бюстиета вече. Само бели и телесен цвят.  Има един костюм за танци едва намерихме бюстие, което да не прозира под костюма миналата година. Много беше доволна, иначе трябваше да го носи без нищо.

# 388
  • Мнения: 8 891
Дъщеря ми много си харесва бюстиетата. Те са съвсем детски още, но казва, че с тях ѝ е по-комфортно. Расте ми бебето, колко и да ѝ е мъчно и да не иска да признае, расте.

Преди седмица се съгласи да скъси косата с 10-12 см. Доволна е, харесва се.

# 389
  • Мнения: 6 443
Освен на Скини (които са чудесни!) съм купувала удобни тийн-сутиени от Некст. Най-удобни са на Ernstigs Family и са на разумни цени, обаче тях ги има май само в Германия.
Бюстиета носи под плътни блузи, но лятото предпочита сутиени.
Такива сутиено-бюстиета предпочита в ежедневието. Спортен сутиен пак като бюстие - когато е на тренировка.

Последна редакция: пн, 30 ное 2020, 20:09 от Mößbauer-Effekt

Общи условия

Активация на акаунт