Дълга връзка без развитие и промяна в отношенията

  • 10 286
  • 236
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 478
Дракарис, питай нещастливите мами, седящи в удобен брак. Wink
А аз съм на мнение, че мама и тати, ако не се обичат, и ако всичко не им е ок, се разделят. Солидарна е отговорността за децата.
Но всеки е и отделен човек и иска, и има нужда и от лично щастие.

# 196
  • Мнения: 6 163
Тук често се случва да се обяснява на жена, която иска брак, че такъв не ѝ е нужен.
А обратното не важи сякаш, а?

Фраги, аз те харесвам всъщност, нищо че те подкачам. Само чакам някоя жена да ти стъпи на вратлето, че да замъркаш.

# 197
  • Мнения: 17 407
Професиите нямат общо с потребностите, отношенията и партньорството. Това, дето описваш, хората сами си го правят. Щото единият бил или станал много извисен, видиш ли. На средата на семейния живот.

# 198
  • Мнения: 845
ФФ, спирането на кранчето на секса
не се връзва много с преследването на личното щастие.
Приключването на съжителството преди децата е лесно, а след децата е трудно.
Не ми се струва разумно заради липсата на секса веднага да скачаш да събираш куфарчета.
Няма ли стремеж да се решават проблемите?

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 12:26 от Дракарис

# 199
  • Мнения: 2 638
Професиите нямат общо с потребностите, отношенията и партньорството. Това, дето описваш, хората сами си го правят. Щото единият бил или станал много извисен, видиш ли. На средата на семейния живот.
Много правилно. Моя е механик, с афенитет към изкуството. Имам картини от него- за мен са правени. Да, има случаи да е с мръсни ръце, но пък изкарва повече от мен, с моите “ бизнес срещи”. Бих казала, че е по- умен от мен, той би го отрекъл. Какво общо да имат работните среди за отношенията между двама?

# 200
  • Мнения: 6 930
Buttercake се изказа леко агресивно,но всъщност е права.
Съвсем естествено е ,ако мъжа си тръгне,жилището да остане за майката с децата и колата също.
А в някои европейски държави, майката ще получава и достатъчно голяма издръжка .....

Изобщо не е въпроса права ли е за апартаменти и коли, или не (разбира се, че е) . А че в началото твърдеше как материалните сметки не са важни за брака и само безкоростната любов  и разбирането са важни, щото нали и в другия живот ще са заедно. Пък после стана....съвсем друго. Нов мъж след 3 часа и емоционално/финансови условия с ясното съзнание, че това ще го спре. Защото, ако знаеш, че на даден човек не му пука за тия неща, знаеш и че няма да имат ефект, като му ги хвърлиш в лицето..

# 201
  • Мнения: 3 505
Тук често се случва да се обяснява на жена, която иска брак, че такъв не ѝ е нужен.
А обратното не важи сякаш, а?
Не съм засичала жена да сподели, че е решила да живее без брак и/или да роди неомъжена и някой да тръгне да я убеждава колко необходим е бракът.

# 202
  • Мнения: 2 478
Хахах, Еве, много точно, не отричам. Simple Smile
Една ми беше стъпила години, добре ни беше.
Не съм хойкаджия, но в задушаваща неудовлетворяваща връзка, не бих седял, колкото и да съм домошар, и да си обичам гнездото и всичките облаги и приятни неща на връзката, семейството, като цяло.
Идилия си е. Simple Smile
След това съм общувал с всякакви жени в огромен интервал от възраст.

Само една потребителка така ме е наричала - Чакалката.
Ма нещо не списва вече, няма време и нормално.
Какво да прави в чата с дете, мъж, задачки.

Чакалеста, ако четеш, поздрави. Simple Smile


Дракарис, ама разбира се.
Куфарчето е крайната мярка.
Преди това са диалозите и разговорите.
И аз, ако нещо не й отървам, очаквам същото - да си казва.
Дракарис, аз не изневерявам. Влезнал съм във връзката, за да имам удовлетворяващия секс с конкретната жена.
Ако не върви, се разделяме.
Сексът е пример, това би важало и за други важни въпроси в една връзка.

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 12:41 от FragranceFanatic

# 203
  • Мнения: 1 000
Krist1989, професиите бяха само пример за евентуални разминавания. Шом ги нямате - чудесно!

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 12:52 от Monet

# 204
  • Мнения: 2 638
Разбирам примера, не съм дочела всичко. Вярвам, че реално при никоя двойка различията в проф. среда не са проблем, егото е проблем.

# 205
  • Мнения: 845
ФФ, аз съм останала с впечатлението, че събирането на куфарчета ти е първата мярка.

# 206
  • Мнения: 3 505
ПП. Проблемът на днешното време е, че още преди да се е стигнало до брак, почва да се мисли какво ще стане като се разведат.
С такава настройка, подписът е безсмислен
Четвъртото е, че поради ниска, с поколения, раждаемост голяма част от имотния ни капитал е придобит от баби, дядовци, майки и бащи, които не биха искали купеното от тях да се превърне в наследство за чужд човек ако детето им умре 

Много хора предпочитат да ги наследят само децата им, а не придатък, наречен съпруг. Дори и да е родител на децата, когато той наследи се плаща данък и когато умре и децата го наследят се плаща данък отново. Е, има вратички с фирмено имущество на офшорки, но не на всеки му се занимава.
Тукашното законодателство е различно.

# 207
  • Paris, France
  • Мнения: 14 071
ФФ, аз съм останала с впечатлението, че събирането на куфарчета ти е първата мярка.

ФФ е млад бекяр и си разсъждава като бекяр. Докато стигнат до деца, че и повече от едно, има гаджалък, живот заедно и повечето двойки се разпадат на етапа живот заедно. След децата вече е друго, но когато мъж заиска деца, той обикновено е готов да намали темпото.

++123,   кое е тукашното законодателство и какво му е различното?

# 208
  • Мнения: 3 505
Невена, първо да ти благодаря за инфото за кравите в района на Драма!
Тук преживелите съпрузи наследстват заедно с възходящи, ако няма деца от брака и делът им зависи от продължителността на брака. Няма наследяване по закон от зет/снаха, ако дъщерята/синът са починали преди родителите си, няма и данък върху наследството за близки роднини.

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 16:27 от +-123

# 209
  • Мнения: 2 478
ФФ, аз съм останала с впечатлението, че събирането на куфарчета ти е първата мярка.
Грешно ти е било впечатлението, защото ако си съдела от някакви мои конкретни отговори, то е било в контескт.
Оттук идват много грешни представи, дори аз да обяснявам много ясно, както и кака (леля) ти Невена, и други потребители. Форум е.
Естествено, че и аз съдя по това каквото чета, но както леля ти Wing казва - "нищо не е, каквото изглежда, вие не знаете цялата история". Wink
Винаги съм казвал, че диалогът е в основата, и ако няма разбирателство, следва раздяла.
Скандали, драми и крайности не допускам.

ФФ е млад бекяр и си разсъждава като бекяр. Докато стигнат до деца, че и повече от едно, има гаджалък, живот заедно и повечето двойки се разпадат на етапа живот заедно. След децата вече е друго, но когато мъж заиска деца, той обикновено е готов да намали темпото.
Да. Simple Smile

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 16:28 от FragranceFanatic

Общи условия

Активация на акаунт