Проблем със свекърви

  • 13 695
  • 197
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 12 790
Ами, те не са прави. Може да си гледа бурени в своята собственост.
Виж, ако гледа плъхове и хлебарки в своята част на къщата, няма да е толкова прав. Simple Smile

# 151
  • Мнения: 18 555
Едва ли гледа домати с криви колове.
Косачките са  достъпни, всеки може два - три пъти месечно да мине.Пролет ,после тревата прегаря.И раундъп има.
Паша, защото имам проблем с брат си, маминото дете, вече дърто, но научено да не пипа.Съседите му ми се оплакват и  не  е за бурени, доста цапа района и не знам как го търпят.

И тези жеги и пожари, бера страх тук, от празни буренясали дворове какво може да произлезе.
Колкото да си  шитнат,  едно  приемливо ниво си трябва да поддържаш.
И накрая, като не пипа, да остави хората да оправят, може и да им плати ,какво толкова.Да не е счетоводител, зло куче под кисела джанка.

# 152
  • Мнения: 14 862
Зависи. Моя приятелка живее на първи етаж, всяка седмица чисти под терасата си хвърлени боклуци. Не й е собственост.
На колегата бих казала да вземе да почисти. Или да си прегради частта от двора. Съседите може да не са прави, но не са и длъжни да търпят мурдарщина, само защото било къща с двор, а не блок. Пък този, ако толкова му е зор поддръжката, слага райграс и не се занимава повече.

# 153
  • София
  • Мнения: 12 006
Зависи. Моя приятелка живее на първи етаж, всяка седмица чисти под терасата си хвърлени боклуци. Не й е собственост.
На колегата бих казала да вземе да почисти. Или да си прегради частта от двора. Съседите може да не са прави, но не са и длъжни да търпят мурдарщина, само защото било къща с двор, а не блок. Пък този, ако толкова му е зор поддръжката, слага райграс и не се занимава повече.
Все едно да ти кажа, да вземеш да си подредиш красиво терасата, че ми е грозно да я гледам Laughing Всеки има право да си прави каквото иска в своята собственост, вкл. и да не я поддържа. На когото не му е красиво - да си купи къща с красива гледака. По тази логика и съседите да си поддържат имототе в красив вид, че да не развалят гледаката на височайшите, които пък си купили половин къща, ама имат претенции все едно цялата е тяхна.

# 154
  • Мнения: 14 862
Ами като е негова собствеността, да я прегради с една ограда и да си знае, че е кочина. Не може на всяка мърлящина да се отговаря с ти па си мноо височайша или ти ли ша ми каеш. Ако следваме такива индивидуалистични логики, можем да не чистим лайната на кучето си и да си хвърляме фаса на улицата, общината може да не коси тревните площи и да не пръска срещу кърлежи и т.н., и т.н., щот така. Сакън да не развалиш рахата на принца/есата-индивидуалист, щото не може да си пребори мързела.

# 155
  • София
  • Мнения: 13 687
Нарциса, за общите площи си права, но в собствения си двор, освен ако не застрашава здравето на някой, може да си прави каквото си иска.
Едни познати имат къща в подбалканско градче. Точно до оградата им е кочината на съседите. Няма да ти казвам как ухае, но не е забранено и нищо не може да се направи. Другите им съседи имат крава и кози.
Единствения плюс е, че ядат козе сирене и им дават сланина 😁.

# 156
  • Мнения: 14 862
О, сланина Heart Eyes
общите площи ... собствения си двор
Затова писах да го прегради и да е спокоен. За да се хванат съседите да го оправят - първо имат достъп, второ не е просто два бурена, дето се виждали от новата дограма на спалнята.

# 157
  • София
  • Мнения: 13 687
Е, ако го огради, достъп няма да имат, но пак ще виждат.
Аз, ако съм на негово място, ще ги оставя да се вихрят. Как искам друг да окоси у нас, ама на съседите не им пука 🤣

# 158
  • Мнения: 14 862
Дворът ти е ок, затова Sunglasses
Шегата настрана, тая история как хората са се хванали да чистят чуждия двор, само защото не им харесвала панорамата, не ми звучи реалистична. Добре, и аз като видя зарязани бутилки бира по спирките на ГТ, ги хвърлям в кошчето. Но това се случва веднъж в месеца. Нищо общо с чистене на трайно запуснат двор.

# 159
  • София
  • Мнения: 13 687
Уф, нашият не е трайно запуснат, ама оставяме тревата понякога 😄
Аз под запуснат разбирам натрупан с боклуци.

# 160
  • Мнения: 18 555
Може просто да е разхвърлян и да се хванат да поприберат на една страна, все пак вървят от там или гледат поне.Като се минава, може да изглежда тяхно  и да ги е срам.Някои хора обичат да е подредено.Други - не. Но като мине над артистичен безпорядък си дразни.

# 161
  • София
  • Мнения: 12 006
Ами като е негова собствеността, да я прегради с една ограда и да си знае, че е кочина. Не може на всяка мърлящина да се отговаря с ти па си мноо височайша или ти ли ша ми каеш. Ако следваме такива индивидуалистични логики, можем да не чистим лайната на кучето си и да си хвърляме фаса на улицата, общината може да не коси тревните площи и да не пръска срещу кърлежи и т.н., и т.н., щот така. Сакън да не развалиш рахата на принца/есата-индивидуалист, щото не може да си пребори мързела.
Смесваш понятията, едното е собствения двор, другото е обществени площи. На обществено място е редно да спазваш някои правила и етични норми на поведение, вкл. и общината следва да поддържа тревните площи в изряден вид. В собствения ти двор обаче, не си длъжен да косиш. На вън ходиш облечена, нали? У вас обаче ако искаш може да си ходиш и без гащи  - защо ли?

# 162
  • Мнения: 14 862
Всяка свинщина можем да оправдаем с вкъщи съм си, тъй ли?
У нас наистина ходя без гащи, защото така ми е удобно и не преча на никого. Навън ходя облечена, защото така ми е удобно и защото ще се наложи някои хора (може би и ти) да си обясняват на децата защо тази леличка е гола.
Прасетата у тях си, ако щат, може да си вършат важната работа по средновековен начин в нощно гърне - няма да осмърдят на съседите, а само на себе си.
А като започнат да си отглеждат бълхи, хлебарки и плъхове, понеже са си вкъщи и може да не чистят, и домашните им любимци плъзнат по етажите - пак ли на никого няма да пречат?
Повтарям се, но много силно се съмнявам, че новоизлюпени естети са тръгнали да чистят чужд двор заради два бурена.

Почти сигурна съм, че и за гащите, и за бурените може да се намери правилният ред в законовата уредба.

# 163
  • София
  • Мнения: 12 006
Всяка свинщина можем да оправдаем с вкъщи съм си, тъй ли?
У нас наистина ходя без гащи, защото така ми е удобно и не преча на никого. Навън ходя облечена
Скрит текст:
, защото така ми е удобно и защото ще се наложи някои хора (може би и ти) да си обясняват на децата защо тази леличка е гола.
Прасетата у тях си, ако щат, може да си вършат важната работа по средновековен начин в нощно гърне - няма да осмърдят на съседите, а само на себе си.
А като започнат да си отглеждат бълхи, хлебарки и плъхове, понеже са си вкъщи и може да не чистят, и домашните им любимци плъзнат по етажите - пак ли на никого няма да пречат?
Повтарям се, но много силно се съмнявам, че новоизлюпени естети са тръгнали да чистят чужд двор заради два бурена.

Почти сигурна съм, че и за гащите, и за бурените може да се намери правилният ред в законовата уредба.
Ами ето - и ти у вас си правиш неща, които не би правила навън.

# 164
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 018
Направи ми впечатление, че се продават такива етажи от 2-3-4-етажни къщи. В сравнение с многоетажните блокове имат куп предимства, плюс идеална част от двора.
Какви са недостатъците обаче? Да, евентуални проблеми със съседите, ама то и в панелен блок имаш съседи и проблеми.
Любопитно ми стана – с какво купеният от страничен човек етаж от семейна кооперация/къща е по-лош избор от апартамент в многолюден блок?
Мой познат живее на такова място, къща на два етажа, голяма, с два отделни входа, санитарни възли, отделни водомери, електромери... Той е под наем, пуснат е като наемател от едниния брат наследник. Ходили сме два, три пъти на гости, бяхме детайлно огледани като влизахме в "нашата" половина на двора, а техния глава на семейство се разходи отпред, на улицата, вероятно да се провери и колата ни Grinning

Общи условия

Активация на акаунт