The Mandalorian - This is the Way!

  • 16 513
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 27 225
Страхотно видео в Тубето за Асока
Ahsoka Tano Tribute || I Am No Jedi


Ще видим ли Асока Тано в предстоящата глава 13, ''Джедаят''?
Епизодът ще е 45 минути Simple Smile




Бебе Йода превзе 'истинския Космос'
Ето защо астронавтите на Крю Драгън взеха със себе си бебе Йода


бебе Йода вече е в коледно настроение Simple Smile





Глава 12 в снимкова ретроспекция

Скрит текст:


































# 16
  • Мнения: 9 206
Бебе Йода може да използва силата,за да открадне сладките на детето,но не можеше когато се биеха с пясъчния червей. Примерно. Flushed  Не си бил развил способностите,но ако не се лъжа в сезон 1 помогна в ситуация,но не се сещам точно каква.


Епизода беше важен,защото стана ясно за какво им е бебето и какви експерименти правят.

# 17
  • Мнения: 36 529
И аз вече забравих подробностите от първи сезон, но май помогна, когато Мандо се боеше с едно подобно на носорог същество.
Може би използва силата интуитивно, а не волево и затова не може да помага винаги.

# 18
  • Мнения: 9 206
Аааа,абсолютно целенасочано взе френските макарони на детето.
Мандо да почне да го храни.

# 19
  • Мнения: 36 529
Това с макароните беше продуктово позициониране. Забелязах в картинките накрая, че първоначалният вариант е бил обикновени бисквити.

# 20
  • Мнения: 11 319
Аз на макроните се заливах от смях. Точно детинска работа. Но явно искат и новото поколение хлапета да зарибят, не само старите върли фенове.
Ама що са толкова кратки тия епизоди, бе мамка му!

# 21
  • София
  • Мнения: 27 225
Щот са доста скъпички. И мен ме е яд. Хем малко епизоди, хем кратки. Поне да излизаха накуп, а сега по 30 минути на седмица си е истинска мъка.

Петя е права, че способностите на детето се проявяват интуитивно. Но пък както казва и Туон в последния епизод съвсем целенасочено си ги използва за собствени цели. Дали това означава, че вече придобива самооценка, пораснало е, хм???
Ние не знаем за тази раса почти нищо. На 50 години бе когато Мандо го намери в края на глава 1. Може да расте и да се развива по-бързо или просто пропуск на Дисни. Направили са тази сцена за да се изкефят феновете, без да мислят за минали епизоди или концепции. :о

# 22
  • София
  • Мнения: 5 828
Да се развива по-бързо?!?
На 50 години не може да говори, по-скоро е бавноразвиващо се май...

# 23
  • Мнения: 36 529
Йода не беше ли около 300 годишен? И в края на живота си. Значи детето трябва в един момент да се развие светкавично, след като 50 години е било в бебешка възраст. И след това дълго време ще остане зрял индивид.

# 24
  • Мнения: 6 142
Йода умря на 900г. Ако приемем приблизително да се равнява на 90 човешки години се пада детето да е около 3-5 човешки години. Горе долу поведението му е там някъде. Вече говоренето може би зависи от неговото желание, защото пък всичко което му се казва го разбира.
Детето се рови за трейлъри и теории и твърди, че една от най-подкрепяните теории е, че тозо 50г мъник е дете на Йода и неговата любима, която е показана в анимационните сериали. И другата теория е, че кръвта на бебето по някакъв начин е свързана с оживяването на Палпатин

# 25
  • Мнения: 36 529
Не знам защо съм се заблудила, че е на 300. 

Аз пък гледах в Ю туб една теория, според която сериалът ще изтрие новите филми, но за съжаление не помня подробности. Обясняваха как щяло да стане, но не можах да го запомня, защото от новите филми гледах само първия и част от втория и не съм идеално запозната с тях (прочетох какво е станало в общи линии).

Та, според тази теория, действието ще се развие по такъв начин,  че Мандо и детето ще променят хода на събитията и нещата от новите филми (с Рей, Кайло Рен и т.н.) няма изобщо да се случат (ще се окаже само алтернативна сюжетна линия).
Но според мен, е малко вероятно.

# 26
  • Мнения: 8 243
Не знам защо съм се заблудила, че е на 300. 

Аз пък гледах в Ю туб една теория, според която сериалът ще изтрие новите филми, но за съжаление не помня подробности. Обясняваха как щяло да стане, но не можах да го запомня, защото от новите филми гледах само първия и част от втория и не съм идеално запозната с тях (прочетох какво е станало в общи линии).

Та, според тази теория, действието ще се развие по такъв начин,  че Мандо и детето ще променят хода на събитията и нещата от новите филми (с Рей, Кайло Рен и т.н.) няма изобщо да се случат (ще се окаже само алтернативна сюжетна линия).
Но според мен, е малко вероятно.

Хмм, стига бе! Това е Дисни все пак, не очаквам чак толкова да променят нещата. Аз още не съм гледала последния епизод, а вече ще излезе следащия, отивам да се срамувам.

# 27
  • Мнения: 36 529
И аз си мисля, че Дисни няма така лесно да клекнат пред феновете, въпреки че изгубиха пари от последната трилогия (и още повече от новопостроеното разширение в парковете, още преди да ги затворят, заради пандемията).
Шефовете им напоследък са озлобени и изнервени от кризата, но поради някаква причина вместо да признаят грешката и да се опитат да оправят нещата, те упорстват.

Сега печелят нови черни точки с това, че са решили да наемат Амбър Хърд за Великолепната четворка (не знам дали е окончателно, надявам се, че не).

# 28
  • София
  • Мнения: 27 225
Пренасям тук някои по-важни и интересни мнения от сезон 2 от общата тема за НФ/Фентъзи преди да се пренесем тук Simple Smile
Скрит текст:
Дявола
Цитат
Моф Гидиън е изцяло нов герой, измислен за това шоу. Предполага се, че ще е свързан със създаването на Новия Ред, т.е. отрицателен персонаж. Не само ти, но и останалите трябва да гледате и анимациите за Стар Уорс, те са култови и имат много връзки и препратки със сериалчето. Историята на меча е интересна. Това е меча на Дарт Мол, ако си го спомняш онзи рогатия от Епизод 1: Невидима заплаха, който уби Куай Гон Джи, учителя на Оби Уан Кеноби. Но иначе този меч в митичен. Това е меча създаден от първия мандалорец, приет за джедай! Това е легендарния Превизла, той става символ на клан Визла и на мандалорците и според легендата този меч ще обедини всички мандалорци. Никак не мога да повярвам, че новия такъв герой ще е този Моф Гидиън. В Бунтовници, Сабин Рен го открадва от Дарт Мол, който след Войната на клонираните се връща на родната си планета Датомир (а преди това властва за известен период от време над Мандалор). И явно Моф Гидиън го е откраднал. Как точно и каква му е точно играта ще разберем в новия сезон. Сериалът е култов, супер популярен в целия свят и изобщо един от най-добрите за последните години.


Дявола
Изгледал епизод 1 от сезон 2 на Мандалорецът.
Започна ударно, все едно гледам бокс офис трепач на голям екран. Страхотни ефекти. И много препратки към някои от игрите към STAR WARS Вселената. Simple Smile
Крайт-Дракона на Татуин бе впечатляващ. Simple Smile



Дявола
Емии, съжалявам отново за двойния пост, но 3 дена чакам някой да напише нещо в темата, пфф

Тъй, никой ли не гледа Мандалорецът? Sad
Та това е НФ събитието на годината, все пак... Simple Smile

На гледалите епизод 1 от новия сезон, направи ли ви впечатление кой е
Скрит текст:
тоз човечец в края на епизода? :p
а самите легендарни червени доспехи да ви говорят нещо?

ако не си гледал не отваряй, ако си гледал, но не се сещаш отваряй
Скрит текст:
Е как кой,
ам че самият Боба Фет! Simple Smile
Юхууу


А ето ви руския Мандалорец! Grinning




Ани (АНИ)
Изгледах бебе Йода. Kissing HeartKissing HeartKissing Heart По някакъв начин този сериал ми напомня на първите филми. Емоцията е почти същата като по времето, когато бях дете и гледах първите филми за първи път.
Ми не е нещо кой знае какво, но ме кефи много, ама мнооого. Ще гледам серията пак. Joy



Дявола
Петя,
тц, нищо общо с Троновете. Има повече допирни точки с червея от Дюн, но и това не е. В смисъл от Хърбърт е взета оригиналната идея (Татуин е пустинна планета, как се движи и появява и от под земята), но Дракона си има своя живот във Вселената Стар Уорс и не са го пльоснали ей така от нищото в шоуто. Simple Smile
Ето кратко разяснение:
Историята с Krayt Dragon-а е засегната още в Епизод 4: ''Нова надежда'' от 1977 г. където Оби Уан Кеноби наподобява рева на този вид дракон, прогонвайки tusken-ите, които нападат Люк и двата дроида в пустинята. Също така има и скелет на такъв дракон в пустинята в един от старите филми. Ловът на дракона в епизода си е директна препратка освен към филмите, най-вече към играта ''Knights of the Old Republic (популярна сред феновете като КОТОР),'' където има точно такъв лов на Krayt Dragon. Има ги и бантите, с които го примамват да излезе, има я и перлата, която се вади, след като го убие героя там. С една дума - Лукас може и най-вероятно се е инспирирал от Дюн, но в случая това вече е отдавна надживяло и надхвърлило простата заемка. И показаното в епизода няма конкретно общо с идеята от Дюн, а си има вече собствена и многогодишна история. Simple Smile

малко за Боба Фет
Ако не помните да ви припомня, че чудовището Сарлак уж изяде Боба Фет в Завръщането на Джедаите (Епизод 6).
По принцип във вече отхвърлените материали от Дисни (така наречените "Легенди" и Expanded Universe" успява да се измъкне от Сарлака). Но от Дисни изтриха всичко и в момента единственито което се признава за Канон, от старите неща (а те са безброй много книги, игри, комикси и т.н.) е ''Clone Wars'' на Дейв Филони. Така че официално Боба Фет, все още не се води жив, до момента в който не се потвърди че това е той. Но това е той. Няма как да не е. А и за него се спекулираше, че ще се появи в сериала, още за първи сезон.
А как се е измъкнал? Ами различни версии има, но аз препоръчвам да се изчака и да се ви каква история ще ни предоставят Дейв Филони и Джон Фавро.

за Филони и защо Мандалорецът има толкова тежки фенове
Истината е, че Дисни искаха да си правят свой Star Wars и зачеркнаха тотално всичко което е било преди тях. То затова във филмите не се открива нищо от нещата които феновете са обичали, при това много. Но за късмет, Дейв Филони имаше свободата, да черпи от тези истории и да вкарва част от добрите неща в ''Rebels.'' И накрая стана така, че филмите не са особено възлюбени, а нещата правени от Филони са обичани от всички.

намигване
Дроида на лелката, която посрещна Мандо когато кацна - дроида, с който му показа на картата къде е минното градче е всъщност е оригиналния дроид от Епизод 4 - първия който Люк и чичо му щяха да вземат вместо R2D2. Wink


Петя
Т.е.
Скрит текст:
Мандо да е Боба Фет? Само че, въпреки, че има ужасно много фенове, Боба Фет не е благороден персонаж, а и в по-новите филми (втората трилогия) той има история на произхода (или иначе казано "ориджин стори"). Ако помня правилно: той е клонинг, а баща му е мандалорец, който е използван от високите бледи извънземни за създаването на армията на клонираните. Малкият е бил отплатата за поръчката (единственият, който не е ГМО, не е с ускорен растеж и има нормална продължителност на живота). След като видя как убиват баща му, прибра бронята и изчезна в сенките (до появата му в по-късен период, т.е. в историята на Люк).
Освен това, "бащата" на Боба си сваляше шлема без притеснение, което може да означава, че може и да не е истински мандалорец.


Дявола
Точно така, правилно си разбрала всичко.
само едно леко разяснение
Скрит текст:
не Мандо (главния герой) е Боба Фет, а този мъж, който дадоха за кратко в края на епизода, за секунди. Това трябва да е Боба Фет, няма кой друг да е. Но ще видим де, уф. Simple Smile
Аз още когато намери доспехите му ми светна ама до последно не таях надежди, хаха.
и мдам, Боба Фет е много харесван персонаж, макар и да беше лош, просто си има голяма армия от фенове.


Дявола
Добър втори епизод на Мандалорецът. Не колкото първи, но пак добре.
Препратки към играта, ''Jedi: Fallen Order''
Личи си как всеки един епизод е изпипан. И върху детайлите също е работено. И хумора е свеж, просто има го полъха на класическите стари епизоди. Но е крайно време вече да завъртят основната история за сезона, че епизодите са малко и бързо ще свръшат. Иначе такива приключения тип самотния вълк Мандо из космоса мога да гледам безброй и няма да ми омръзне.

След този епизод адски много ми се приядоха яйца, уф. Simple Smile


Grinning
Скрит текст:


Дявола
Така е, но хард феновете са доволни (засега поне) Simple Smile





Но,
за неутралните и за по-умерените фенове няма да е лошо да се вкарат повечко герои, повече съспенс, повече интриги и обрати, повече масовка, защото така с подобни епозодчета може да си откара много, докато накрая не омръзне и на горната група хора. В смисъл напълно те разбирам и си права.


Петя
Много силен епизод на Мандалорецът; този път не изчаках до вечерта, защото исках да разбера дали Детето ще продължи с канибализма...
Скрит текст:
Не очаквах да видя толкова познати лица, уж преглеждам от време на време новините за сайфай сериалите, но явно тези съм ги пропуснала...
Кейти Сакхоф изглеждаше странно с тези вежди... Мандо е прав за шлемовете - почнеш ли да правиш реформи в една религия, скоро ще стане фиктивна и ще се изразява само в носене на глупав символ.


Дявола
Изгледал и аз Мандалорецът, епизод 3
амиии, ще каже следното: ''THIS IS THE WAY'' Grinning
Мнооого силен епизод. Simple Smile Но защо по дяволите само 30 минути??? Мислех, че тази простотия е спряла със сезон 1. Не може това бижу със само 10 епизода и да ни се поднася на лъжичка по малко. Пфф.
Но както и да е, навлязоха вече мощно в историята Simple Smile

Не слагам спойлери тук, защото не издавам нищо от сюжета. Това са само имена и актьори.

Такаа, тук вече си има мощни препратки към анимациите, така че хората гледайте ги, иначе много детайли ще ви бягат. Аз още в сезон 1 алармирах. И започнете с ''Star Wars: The Clone Wars''

Ооооо Бо-Катан Крайз, юхуууу Simple Smile А и Кейти Сакхоф ми е любимка, уф.

С огромно нетърпение чакам появата на голямата ми любимка, Асока Тано (очаква се в епизод 6 да дебютира ама няма сигурно инфо, само клюки), за тези, които не знаят, това е култовата и легендарна ученичка на Дарт Вейдър (е още като Анакин Скайуокър ама хайде сега подробности) и мога да кажа голяма любимка на хард феновете на STAR WARS.

С голямо нетърпение се очаква и появата на Сабин Рен, друг много важен герой от ''Бунтовници'' Вече писах за нея когато разказах легендата за меча, който забележете Бо-Катан издирваше. Simple Smile

В епизода видяхме и супер звездата от WWE, Саша Банкс. Имаше спекулации, че Саша Банкс ще играе Сабин Рен, но това не е тя на 100%
Именно Саша
Скрит текст:
спаси бебока сладур от чудовището

Мандо е
Скрит текст:
фанатик, хехе. Той по принцип си е доста консервативен. Да видим дали ще вкарат религиозен фанатизъм тук. Wink


Дявола
Е, как, хехе и на него се изкефих Simple Smile Титус с някаква странна немска фамилия беше или така звучаща, не си спомням.
И той е култова мутра. Мен ми е стар любимец.
Скрит текст:
Не случайно и не го убиха, хехе
Wink
Аз го свързвам и с Бош и с Агентите на ЩИТ. Simple Smile

между другото нещо, което ме дразни
за имперските щурмоваци
винаги съм се дразнил във филмите, а и тук в шоуто колко слаби ги изкарват. С някои редки изключения разбира се. В анимациите не е точно така. Можеше да хвърлят някоя и друга граната, да ги понатупат малко, да ги озорят. Това са хора минали сериозна военна подготовка.
Ама това е положението...


Петя
Да, всички са некадърни - и щурмоваците и по-високите рангове
Скрит текст:
- какво да кажем за оня, който заключи мандалорците при контролното табло - гений! Всички са "калинки" и са получили работата си с връзки...


Вечерница
Днес намерих време и изгледах 3те епизода на Мандалореца. Ами имам една дума само - кеф!
Дано продължат в същия дух.


Дявола
Това бебе Йода кърти просто. Амии прекалено сладко са го направили, хаха. Simple Smile Масов хит е навсякъде. Всичко живо поръчва, купува. И малки и големи му се кефят. :о
Това с яйцата между другото стана сериозен проблем. Според мен доста пресолиха манджата. Нали то е ясно, че е вкарано за хумор, ама хумор, хумор колко да е, все пак си хапва от застрашен вид.


Петя
И то от разумен вид. Ако бяха просто някакви жаби, като в първи сезон би било все едно, но това (майката) беше високо интелигентно същество, което отгоре на всичко, прегръщаше яйцата все едно са бебета и ги увиваше с одеялце, за да не измръзнат.
И не е вярно, че не е забелязала, че малко липсват - преди да си направи преводач, тя посочи на Мандо монитора на контейнера (светеха разни лампички) и изквака някакъв въпрос. Явно след това е премислила нещата и е решила да не се оплаква.


Туон
Не съм го гледала,но звучи интересно.

 Мандалореца.
Добре,че мандалорианците не са били алчни за власт по време на Републиката.
Бебе Йода от първо лице разбра за кръговрата - първо изяде яйцатя на влечугите,после беше изядено от гиганска сепия (или нещо подобно) - всяко неразрешено хранене е наказуемо във вселената на Междузвездни войни. Веднъж си хищник,но в следващия път си плячка,то навсякъде е така.
Мандо следва древен протокол за който си мислех,че е валиден за всички,но явно не.Колко логично и много ме е яд,че не се бях сетила.Винаги има разкол в даден строй.Дали Мандо е в грешния коловоз или в правилния? Дали ще има обръщане в даден момент или сляпо ще продължи да вярва в познатото.
Харесва ми.Може да го гледаш като фен на целия франчайз,но дори да не си запознат с анимацията пак ще е интересно.
Никога няма да видим летящото яйце на бебе Йода. Cry


Добрите срещу лошите Simple Smile




Сенатор Палпатин във фитнеса Grinning




Утре излиза глава 13,
в очакване на Асока Тано, уф Simple Smile

# 29
  • Мнения: 6 142
Моето свръх фенче твърди, че Мандалорецът е в пряка връзка със събитията от анимационните сериали и филмите на Дисни. И необяснимо за мен е фен на Боба Фет. Може ли някой гледал анимациите да обясни защо очакваме и се радваме че Боба Фет е жив, а не го "мразим" дружно. Освен това твърди, че клана който е отгледал Мандо (Стражите) всъщност са престъпници, но някак в Мандалореца бяха представени в положителна светлина освен фанатичната мания по криенето на лицата и омразата им към джедайския орден.
Дяволо, би ли обяснил защо е така. Детето тръгва да ми разказва анимациите едновременно с всичките им сюжетни линии и нищо не разбрах в крайна сметка, освен може би кои са Бо Катан и Асока Тано. Аз съм преди всичко от поколението, което в детска възраст се редеше на опашки за билети за класическите Междузвездни войни. Приех и първите три филма като предистория, но продълженията на Дисни ми дойдоха излишни както и няколкото анимационни сериала за които ми се говори непрекъснато. Но Мандалорецът макар и пробутан ми за гледане леко насилствено изненадващо ме спечели. Но не разбирам всички тия препратки към анимационните сериали. Ясно е, че няма да ги гледам, но тинейджърът не успява да отдели наистина общото между тях и Мандалореца и ще се радвам ако накратко разясниш връзката между анимационните герои които ще бъдат намесени в историята на Мандо и детето. И не разбрах някъде става ли ясно какъв е произходът по робдение на Мандо и защо е осиновен от Стражите. Той носител ли е на някаква отделна култова история или всичко започва със задачата да достави детето като стока в лабораторията на Моф Гидиън.

Общи условия

Активация на акаунт