Коледа 2020/2021

  • 101 896
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 9 517
И на мен ми е рано още. След 15- ти.

# 286
  • София
  • Мнения: 2 701
Kiparis08 много се радвам, чудесни са станали, ще опитам и аз като елхички. Аз също правих днес, но вече ги изядохме хаххаха Много бързо свършват 😄

# 287
  • Мнения: 6 706
А, не е рано за коледни сладки. Точно по това време съм ги започвала и други години. Започвам с линцери, които слепвам два-три дена преди Коледа, рохлички, меденки. Всеки уикенд по нещо. През седмицата не успявам.

# 288
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Къде и как ги съхранявате цял месец?

# 289
  • под тепетата
  • Мнения: 9 275
В кутии ( коледните или пластмасови), на пластове разделени с хартия за печене или дом. хартия.
Днес изпекох ментовите и браунис бисквитките. Малко се изложих с декорацията, но шоколадът стегна и се кротнах. И на хладно, и на скришно Wink

# 290
  • Мнения: X
Скоро чух ,че меденките се съхранявали в метална кутия с ябълка при тях.Ставали все по-меки поглъщайки влагата на ябълката не съм пробва все още ,но мисля да опитам!

# 291
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз съхранявам в метални кутии на терасата.
Да попитам, колко време преди Коледа печете капучиновите звезди?

# 292
  • София
  • Мнения: 2 701
В кутии ( коледните или пластмасови), на пластове разделени с хартия за печене или дом. хартия.
Днес изпекох ментовите и браунис бисквитките. Малко се изложих с декорацията, но шоколадът стегна и се кротнах. И на хладно, и на скришно Wink
Би ли споделила рецептите?

# 293
  • под тепетата
  • Мнения: 9 275
Ето ментовите
https://marmottesetchocolat.com/blog/2014/12/biscuits-menthe-et-chocola.html,
 а брауниса на Ирина Купенска май го имаше тука
http://sunshineskitchen.com/brownies-cookies-with-chocolate-and-nuts/

# 294
  • Мнения: 6 706
Аз съхранявам в метални кутии, като отгоре и отдолу слагам салфетка и после на хладно.
Меденките на Джемма правя, никога не съм слагала ябълка в кутията за съхранение, мекички са си, но внимавам с брашното и печенето.

# 295
  • In transit
  • Мнения: 11 790
Сладките ги държа в буркани с херметично затваряне и издържат до месец. Може и повече, но не се задържат толкова за да знам. Grinning
Само линцерите като се слепят е хубаво да се наредят в кутия. Но аз със сладкото повече от седмица не бих ги държала. Поне сладката, които ползвам дори в хладилника ми мухлясват ако не се изядат за две-три седмици.

# 296
  • Мнения: 5 262
съхраняване в кутия с ябълка вътре съм чела за всички коледни сладки .

# 297
  • София
  • Мнения: 11 697
Аз съхранявам в метални кутии на терасата.
Да попитам, колко време преди Коледа печете капучиновите звезди?
Съхранявам ги на терасата в един шкаф, който ми е за летните нещица, като щипки, почва за саксиите, ей такива ми ти работи, той е от ПВЦ и не пропука мокро, затваря се добре.
Капучиновите ги правя три дни преди Коледа, ама аз всичко започвам да бъркам от 15-17.12,  време имам достатъчно за всичко, което си намисля. Освен това няма и тази година да работим, така че....кой когато му е удобно, но аз доста късно ги започвам, не виждам смисъл от по ранно правене на коледните бисквити. Всяка вечер, примерно от 17.12,  като ги започна по два вида на вечер  и съм готова. Но всеки сам преценява кога му е удобно. Това е маслено тесто и държи дълго време, но не и прекалено дълго, защото се променя вкуса на бисквитата, поема влага, аромат от улицата...те така.

# 298
  • Мнения: 10 256
А аз да се похваля пак с мойте тренировки - канестрелите на Mikkey 🥰. Много добре ми се получиха. За нашите вкусове са отлични. Направо не знам как ше отсявам. На работа ще съм до последно и уж щях най-хубавите да правя. То стана де какво видя и го отмятам. И тез ще се правят.
Аз направих и с дупка и без. И двата вида станаха. Много съм доволна.

# 299
  • Мнения: 39 293
Колко бисквитки излязоха? 36, както пише в рецептата или повече, по- малко?

Общи условия

Активация на акаунт