Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 32

  • 59 975
  • 868
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 80
bl00dflowerz, както съм писала и преди, определено се отказах от д-р Богданова за израждане, и започнах да ходя на прегледи при д-р Атанасова, която е невероятна 🙏 благодаря на Бога, че има такива хора.
Единственият ми допир с Богданова ще останат следващите 2 ФМа (във 2ри и 3ти триместър). Нищо не ти пречи и ти да ходиш на редовни УЗИ при Атанасова, а ФМ при Богданова Simple Smile

# 151
  • Мнения: 341
Момичета, имам въпрос към раждалите или все още нераждалите, но запознатите, както и към тези, които ползват болничен от по-рано Simple Smile

1. За болничния- 14 дневният болничен ми е до утре, затова бях днес за удължаване, но ми казаха, че комисията заседава вторник и четвъртък, затова трябва в петък да отида да си го взема. Единият ми въпрос е проблем ли е за работодателя, че дефакто четвъртък и петък до някое време няма да е получил сниман болничния ми, а аз в тези два дни няма да работя, тъй като знам, че ще ми бъде удължен. Другото, за което се замислих- всеки път ли ще е така, т.е. отивам да кажа, че искам го удължат и след няколко дни пак отивам, за да го взема, няма ли някакъв вариант по телефона да заявя удължаването и да не ходя през 2 дни на място? Попитах момичето днес , но им беше такава лудница, че изобщо не я разбрах честно казано..

2. За раждането- акушерките, които присъстват на раждането и в отделението после, същите ли са като тези, които са в кабинетите на АГ-тата по време на прегледите? Другият ми въпрос- някъде назад бях чела, но не го намирам сега, че 2 дни от 5-дневния престой при секцио са в реанимацията и всъщност не се заплащат като престой в съответната избрана стая, т.е и при двата вида раждане се заплаща 3-дневен престой според избрания вид стая? Така ли е или нещо съм разбрала грешно?

Благодаря ви, момичета 🤗

# 152
  • Мнения: 3 950
На мен д-р Атанасова ми направи първата ФМ в Афродита. Исках да си запиша час на регистратурата в Токуда и ми казаха, че само д-р Богданова и още една (не помня вече името) прави, но има час час за след 1-2 месеца, което ми беше много късно и много притеснена писах на д-р Атанасова и ми каза след 1 седмица да отида в Афродита. Там ми направи ФМ и ми даде документ да отида в Майчин дом за БХС, за да ми е безплатно изследването. За втората ФМ ми каза да си запазя час при д-р Чавеева, д-р Марков или при трети (и него не помня), но и дума не стана да отида при д-р Богданова.

Страхотен лекар и човек, един лош коментар не съм чула за нея. Това че е претоварена са виновни от Токуда, тя сама ми е казвала, че записват през 15 мин и се е случвало да преглежда по 40 жени на ден.

Аз от няколко месец отлагам профилактичен преглед и е крайно време да отида.

# 153
  • Мнения: 471
Аз се следя при д-р. Богданова в Оскар, определено е доста добра за ФМ и за ЖК, но чета доста недоволни коментари от нея. Май и в Оскар записват през 15мин, което наистина е много малко време и реално освен да видиш бебето и да ми запишеш показателите, не можеш да отговориш на всички въпроси на една бъдеща майка. С мен се държи много мило и ми отговаря на всичко, но и аз като гледам каква лудница е, как да я разпитвам подробно... И сега в тоя ковид гледам мин. време да прекарвам в болницата...

# 154
  • Мнения: 382
Здравейте, момичета! Следя темата от много време, защото скоро се преместих в София от Лондон и плануваме бебче. След щателно филтриране на мнения и истории установих, че в лицето на д-р Атанасова, д-р Колева и д-р Герганова мога да открия лекар, който да е спокоен, да разбира моите страхове и да бъде професионалист. Спряла съм се на д-р Атанасова към момента, въпросът ми е много ли се чака за преглед в Токуда/Афродита и също така по ЗК ли е или си плащате всеки преглед?
Извинявам се много, но аз наистина държа на добро отношение. Ще платя и ще чакам колкото трябва, но не приемам да подиграваш на въпросите на бъдеща мама, да се караш и да липсва заинтересованост от проблемите.

# 155
  • Мнения: 819
Момичета, имам въпрос към раждалите или все още нераждалите, но запознатите, както и към тези, които ползват болничен от по-рано Simple Smile

1. За болничния- 14 дневният болничен ми е до утре, затова бях днес за удължаване, но ми казаха, че комисията заседава вторник и четвъртък, затова трябва в петък да отида да си го взема. Единият ми въпрос е проблем ли е за работодателя, че дефакто четвъртък и петък до някое време няма да е получил сниман болничния ми, а аз в тези два дни няма да работя, тъй като знам, че ще ми бъде удължен. Другото, за което се замислих- всеки път ли ще е така, т.е. отивам да кажа, че искам го удължат и след няколко дни пак отивам, за да го взема, няма ли някакъв вариант по телефона да заявя удължаването и да не ходя през 2 дни на място? Попитах момичето днес , но им беше такава лудница, че изобщо не я разбрах честно казано..

2. За раждането- акушерките, които присъстват на раждането и в отделението после, същите ли са като тези, които са в кабинетите на АГ-тата по време на прегледите? Другият ми въпрос- някъде назад бях чела, но не го намирам сега, че 2 дни от 5-дневния престой при секцио са в реанимацията и всъщност не се заплащат като престой в съответната избрана стая, т.е и при двата вида раждане се заплаща 3-дневен престой според избрания вид стая? Така ли е или нещо съм разбрала грешно?

Благодаря ви, момичета 🤗
Няма проблем, че ще го дадеш с няколко дни закъснение. Аз всеки месец го давам с по 3-4 дни след издаването му. Даже сега предният изтече на 12.12, аз ще си взема продължението чак сега в петък. Няколко дни не са проблем.
Относно акушерките - не, тези които са на раждането не са същите, които са на прегледите. ☺️

# 156
  • Мнения: 7
Здравейте,как става обезболяването след секцио в Токуда-венозно или мускулно?
Има ли вариант да ме раздвижат по-рано?

# 157
  • Мнения: 16 874
Венозно, мускулно или със свещички.  Препоръчвам последните.

# 158
  • Мнения: 2 828
Аз пък въобще не препоръчвам свещичките, на мен са ми ужасно неприятни. Предпочитам и бях най-доволна от венозното обезболяване, мускулно имах веднъж вечерта след секциото уж да спя добре - ми не знам дали от емоции, от ужасния катетър или друго, ама почти не мигнах 🤨не от болки, не ме болеше, но ми беше некомфортно, не можех да се завъртя, все по гръб лежане пффф

# 159
  • Мнения: 13
Здравейте. Бременна съм с близнаци в 27 г.с. и за сега се следя в МБАЛ Надежда, но започвам да се замислям за раждане в Токуда. За съжаление не успях да прочета цялата информация във всички теми и имам нужда от помощ. Интересувам се от цената за раждане секцио с избор на екип и цената за ден престой за две бебета в Неонатологията. Предполагам, че ще се родят преждевременно и ще се наложи да постоят известно време в Неонатологията. Благодаря предварително!

# 160
  • Мнения: 324
Не е нужно да четете всички теми, в тази на началната страница в първия пост има информация по вашите въпроси.
И ако приемете един съвет - обадете се още от сега да си запазите час, ако сте избрала вече лекар, тъй като за най-желаните специалисти се чака около месец.

# 161
  • Мнения: 16 874
Виж първия пост, има описано всичко.

# 162
  • Мнения: 13
Здравейте! Прегледала съм информацията на първа страница, но все още не са ми ясни някои неща. Неонатологичното пакет в случай на близнаци се заплаща двойно предполагам? И никъде не е споменато ако бебетата останат да кажем 30 дни в Неонатологията, защото са недоносени каква е цената на ден за бебе. Иначе имам записан вече час за д-р Нашар.

Не е нужно да четете всички теми, в тази на началната страница в първия пост има информация по вашите въпроси.
И ако приемете един съвет - обадете се още от сега да си запазите час, ако сте избрала вече лекар, тъй като за най-желаните специалисти се чака около месец.

# 163
  • Мнения: 16 874
От първия пост  за преждевременното раждане

Аз да внеса малко инфо за преждевременното раждане , не дай Боже да ви се случва , но да имате предвид, ако се случи и изберете Токуда.
За престоя в неонатологията - излиза горе- долу около 1300- 1500 лв на месец ( 25 лв на ден за консумативи , между пътеките има ден за който се плаща 150 лв , също и някои медикаменти - например, ако вливат белтък е 50 лв )



Списък с необходими неща при ражданетук



Предишни теми: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 10, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27,28,29
https://m.bg-mamma.com/?topic=1191137

# 164
  • Мнения: 7
Здравейте, как се процедира ако при постъпване за нормално раждане бързият тест за КОВИД даде положителен резултат? Родилката изолира ли се от другите, в отделни зали ли ражда, има ли контакт с бебето по време на престоя?

Общи условия

Активация на акаунт