Коледата е възможна с помощта на доброто, Дядо Коледа и теб. Включи се и спечели!

  • 4 252
  • 234
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 895
"Добро" може и да е една усмивка, добра дума, мил жест... И не трябва да се случва само около празници. Мисля да направя дарения за избрани каузи.
Подаръци още не съм избирала, а и няма да тръгна да обикалям магазините трепърва. Ще поръчам книги и настолни игри.

# 151
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
Доброто, вече го направих. Помогнах на една моя приятелка в затруднено положение като й подарих дрехи и играчки от моето дете. Смятам също да даря за лечение на болни деца.
Подаръците още ги обмислям.

# 152
  • Мнения: 2 070
Смятам да продължавам да се грижа за своите близки, както и досега, да се старая да бъдат здрави и щастливи. Ако имат нужда от нещо да мога да им помогна.
За децата ще има играчки.

# 153
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Големият ми син много обича кучета и от известно време посещаваме един приют, в който разхождаме куче и играем с него. Смятам не само до края на годината, а и по нататък да продължим да го правим.
Подаръците все още не сме избрали, но ще има за всеки от сърце.

# 154
  • Мнения: 327
Доброто го правя постоянно и колкото и с каквото мога помагам.Подаръците още не са избрани.

# 155
  • Мнения: 2 960
Ще помогна на възрастни съседи да посрещнат по-добре Коледа/правя го всяка година/. За близките съм подготвила дребни подаръци и книги, защото смятам, че не подаръците са най-важни, а човешките отношения.

# 156
  • Мнения: 4 859
С каката се включихме в коледна работилничка ,готовите изделия ще се продават с благотворителна цел .

За близките подаръците са поръчани /предстои да се купят .Към тях ще сложа и по една кошница със сладки/солени продукти и шампанско /вино .Повтарям се ,но винаги им се радват и са практични .

# 157
  • Мнения: 1 969
Изброените добрини присъстват в ежедневието ми. Но за да съм по-конкретна, ще кажа, че дарявам дрехи. Подаръците тази година ще са символични, но е важно какъв символ ще избера за всеки близък. Това още го обмислям.

# 158
  • Мнения: 2 744
Добро се опитвам да правя във всеки един момент, когато ми е по силите.
Ще продължавам да правя добрини и по празниците мисля да подготвя по нещо мъничко за най-близките ми хора- нещо за трапезата като сладкиш, плодове или вино. В момента нямам възможност за други подаръци.
Ще им подаря хубави пожелания за здраве и благополучие и най-вече да посрещнем празниците заедно, пък може и без материални подаръци. Такива са времената.
Трябва да ценим малките неща, а не само  материалното, особено сега я тези условия.

# 159
  • Мнения: 264
Добро правя постоянно, на който с каквото мога помагам, трябва да сме по-човечни. За Коледа ще подаря най-вече любов и домашен уют за близките си.

# 160
  • Мнения: 1 202
Аз доброто го правя всеки ден, помагам с каквото и колкото мога на близките си. За подаръци все още се чудя.

# 161
  • Мнения: 523
Добро правя постоянно за своите близки предимно. Но има една баба на която помагаме с моето малко детенце с покупките  от магазина и да си поприказваме с нея. Много се радва милата . Храним и едно котенце което като види децата ми все се появява при тях от нищото.
А за подаръците не съм решила още. Но си имам традиция всеки получава нещо, дори и малко да е то. А членовете на моето семейство ш по няколко. Правя всичко по силите си в Коледната нощ елхата да е отрупана с подаръци и да не се вижда. Дали ще са книжки или чорапи или по голям подарък. Всички баби, дядовци, лели имат своето кътче под елхата. Има и торбички със сладки или кекс за бабите . А децата имат чорапчета да вратата който закачам на 1.12 и джуджетата пускат всеки ден по нещо ако са слушали но поглеждат какво има в тях на Коледа.

# 162
  • София/Търново
  • Мнения: 813
На близките внимание, на детето време. На мен сън. За останалото си имам карти. Кога гифт, кога дебитни... подаръчни... и не съвсем.

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 4 025
1. Какво добро ще направиш до края на 2020 г?
За тези неща не съм свикнала да говоря публично.
Надявам се да помогна на мама и брат ми, който е с ТЕЛК и всяка финансова помощ му е повече от необходима. Мама също има нужда да и се помага и не само по Коледа. Полагайки грижа за тях поне зная къде точно и как помагам. Моля се да бъдат живи и здрави.
2. Kакво ще подариш на близките си за Коледа?
Може би по малък символичен подарък + пари.
Може би парфюм за мъжа ми + някакъв ваучер.
За мама  и брат ми някоя дреха + пари
За свекървата ще е ваучер или парична сума.
За другата рода на мъжа ми сладки подаръци веротно.

# 164
  • София
  • Мнения: 1 071
Ще направя малко дарение от играчки на дом за сираци.

Ще подаря символични подаръци, които напомнят за  хубавото ни детство. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт