Коледата е възможна с помощта на доброто, Дядо Коледа и теб. Включи се и спечели!

  • 4 254
  • 234
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 925
Ще участвам в благотворотелните инициативи с храна. Смятам да подаря на близките си парфюми.

# 181
  • София
  • Мнения: 979
На близките ми тази година ще подаря сладкиши и ръчно направени подаръчета, на всеки според нуждите.

# 182
  • Мнения: 283
Доброто, човек носи в сърцето си 💓 доброто е в милувката, в хубавата дума, в малкия жест направен без нищо.. В избърсаната сълза, в отделената минута, за някой.. Доброто може да се твори ежеминутно, и не е необходимо само в края на годината да се споменава за него. Вярвам в доброто!
За семейството ми, ще направя подаръци, според желанията им, и според възможностите в това тежко време. На всички четящи, желая най вече здраве 🍀

# 183
  • Мнения: 11 738
Не правя планове за добрини. Каквото се случи, реагирам според ситуацията.
Близките слушам какво ми говорят, помня или си записвам. Така е най-лесно с подаръците.

# 184
  • Мнения: 349
Помагам на хората с нещо ,винаги когато мога.
Подаръци все още не съм избрала.

# 185
  • Мнения: 1 589
От две седмици в нашия град се провежда кампания в помощ на нуждаещи се хора, в която участвам от самото начало-оставяме пакети с хранителни продукти за хора в нужда. Всеки носи каквото има. И да ви кажа доброто съществува, всеки ден се включват нови хора, които искат да помагат. Сега обмислям нещо  друго, но е рано да се хваля, в начален етап съм.
За подаръците-не знам как ще празнуваме и още се чудя. За децата ще има лакомства, това е ясно. Но за другото, както казва племенницата ми "истинските подаръци" още не съм ги купила.

# 186
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Осиновихме си едно улично коте.

# 187
  • Мнения: 1 457
По принцип винаги се опитвам да правя добро. Имам месечена определена сума, която превеждам на някой в нужда, декември също ще е така. За Коледа най-много подаръци ще получи детето, естесвено, а за другите ще е нещо символично.

# 188
  • Мнения: 2 005
Ще се включа в някоя благотворителна кампания, за подаръци още не съм мислила.

# 189
  • Враца
  • Мнения: 2 667
Какво добро ще направиш до края на 2020 г. и какво ще подариш на близките си за Коледа?

Вероятно ще изпратя смс-и за стари хора, деца и животни.
Ще подаря семеен уют, вкусна храна и желани от тях подаръци.

# 190
  • Мнения: 417
Вече подарих дрешки за нуждаеща се майка. Подаръците за близките ми ще са козметика.

# 191
  • Мнения: 811
Помагам, само когато видя че наистина има нужда от помощ! Не се натрапвам и не очаквам благодарности! Бих помогнала на болен човек с каквото има нужда!
Подаръците са не само материални, може да подариш и надежда, топлина и добрина!

# 192
  • Мнения: 629
Включих се в направата на играчки за елха и декорации за коледни базари с благотворителна цел.
На близките си ще подаря неща, за които са споменавали, че искат, но все не им е идвал редът (напр. книга, парфюм). За дечицата на близките ни, освен играчки, ще подаря и домашни коледни бисквитки, те винаги се радват, особено когато са опаковани интересно. Simple Smile

# 193
  • София
  • Мнения: 13 192
Доброто може да има различни измерения и никога не си правя планове кога и как да го направя или за кого. Старая се да не вредят на никого, това е основното. И се опитвам да правя малки жестове. Откакто почна пандемията, пазаруваме със съпруга ми за няколко възрастни комшии, чиито деца живеят далеч и не могат да им помагат ежедневно. Участваме в редица благотворителни инициативи.  Оставяме храна за бездомни животни и търсим осиновители за тях. Често гледам детето на моя позната, която е самотен родител и вземам малкият да си поиграем с моя син, докато тя си свърши нещо.
Подаръците за близките ми тази година ще са основно под формата на козметика, книги и лакомства, заради неяснотата кога ще се върнем към нормалното ежедневие.

# 194
  • София
  • Мнения: 312
Добро правя при всяка възможност, понякога малки жестове, понякога по-големи. Със сигурност ще се включа в някоя организирана инициатива за помощ на хора в неравностойно положение.
 Тази година така се стекоха обстоятелсвата, че за Коледа всички искаме само здраве. Детето, разбира се си има отделен списък, който Дядо Коледа ще изпълни Grinning

Общи условия

Активация на акаунт