ОСМИ клас 2020/2021 - Малко зима, сняг студен, в ОСМИ КЛАС сме вече ДЗЕН!

  • 22 239
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 7 190
С изненада разбрах, че при ИИЧЕ 11 и 12 клас няма да изучават предмети на съответния чужд език...
То е защото ДЗИ са на български език, няма как.
Иначе ако помня правилно, в 10 клас се изучават история и география на България, и те в много училища пак са на български, защото иначе е малко недомслица да ги учат с преведени на чужд език термини, имена, названия.

# 736
  • София
  • Мнения: 1 531
Бети, честита рожденичка! Здраве и щастие!

Моята определено не е на вълна класни и контролни. Три от най-добрите ѝ приятелки са рожденички тази седмица и вълненията са свързани с парти с преспиване, изненади, ходене на кънки и т.н.

Меденки и сладки с печати ще правя този уикенд. Както и задължителните най-любими ванилени кравайчета.

# 737
  • Мнения: 6 926
Бети, честита да е щерката! Здрава и щастлива да е!

Мони, точно същото коментираме с приятелки. Едната е със седмокласничка с мерак за АК и това много я впечатли. Дали там ще е така? И иновативните училища със СОРЕС гледахме. АК, 51, 2 аег и други са там.
Пратила съм на Ния презентацията, да я прати в групата на класа, че вчера в ЧК стана въпрос за профилите и не беше изяснено, а тази презентация е доста обширна.

# 738
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Бети, честита рожденичка! Да сбъдва с лекота мечтите си!
В понеделник моя го чака контролно на корени по математика. Частната му учителка смята, че е перфектно подготвен, решава много задачи всеки ден.
След като български и литература са му толкова трудни - взимам и учителка по Бел за два часа седмично. Тая година мислеше, че ще му е лесно, заради дни с предимно английски, но майка му реши да му уплътнява дните 😂
Нареждам се за томбола и аз ❤️ Не съм гледала кой ден от седмицата съм родена, тя датата е достатъчно куца 😉

# 739
  • Sofia
  • Мнения: 1 747
Бети, нека е здрава рожденичката ти! Много здраве, късмет, успех и добри приятели ☘️🎂🏵️

# 740
  • София
  • Мнения: 1 570
Гледах презентацията на РУО. Не разбирам някои понятия. Какво значи "модули в един предмет"? Гледам , че се изучават по няколко модула от един предмет в един срок, и то задължителни и избираеми. Някой ако може да ми разясни, ще съм благодарна?

Скрит текст:

# 741
  • София
  • Мнения: 888
Ох....не мога да не ви покажа това:
От друг форум е, не е у нас....
Скрит текст:
Запазих си файла, ще чета после какво ни чака...
Днес нашите са имали тест на триъгълник и трапец, май се е представила добре, ще видим.

# 742
  • София
  • Мнения: 9 111
Момичета, заповядайте в новата тема:
Ред, бях си намислила заглавие, че нещо доста ме е обхванала коледната вълна тези дни Kissing Face . Ако нямаш против, да оставим твоето за следващата тема Flowers Cherry Blossom?
https://www.bg-mamma.com/?topic=1278654

# 743
  • Мнения: 6 926
bazel, всеки профилиран предмет е разделен на различни модули. Например математиката има модул Геометрия, модул Анализ, модул Практическа математика и модул Вероятности. Представи си го като предмет в предмета Simple Smile. Освен това модулите са задължителни и избираеми, като училището има свободата да избира. И по всеки модул може да имаш различен учител. За всеки модул си имаш и отделни контролни, и отделна оценка.

# 744
  • София
  • Мнения: 7 190
Няма проблем.
Спирам с идеите за заглавия. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт