С ДО, с маска или със противогаз ще избутаме ДЕСЕТИ КЛАС.

  • 35 038
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 8 275
Марулета, говори му, това е най-гадното, което може да ти причини майка (а аз си бях добро дете, проблеми не съм създавала), от собствен опит Sad скарай му се, но му говори.

Тъкмо влизам да похваля набора. Днес са с намалени часове - аз знам, излиза преди малко и се оправдава - изпреварва въпроса "пак ли игра в училищно време"(не става дума за час, но не може и през междучасията): Ако се чудиш, защо закъснях, помагах за тест по математика, всичко беше вярно. На брат по оръжие (буквално, дете от друг град,  с което играят заедно )
Реших, че да се възползвам, че е гузен от вчера - наложи се отново да обяснявам за игрите по време на училищно време.
Пращам го със списък до магазин: хляб, хляб Бонус,....
Връща се човекът аз гледам в торбата 2 хляба.
Решил, че хляб бонус е още един хляб...Joy бе че не ми се обади от там да пита нещо.
Сега сме подсигурени за бедствие или блокада от поне 3 седмици.

Последна редакция: вт, 15 дек 2020, 19:05 от Desem

# 46
  • София
  • Мнения: 7 049
Божее, чета ви, чета ви, и стигам до извод, че моето е повече от изпуснато по време на това ДО.
Нито имам шанс да му контролирам игрите, нито времетраенето на часовете, нито материала, Н-И-Щ-О!
Надявам се поне по 3 предмета да осъзнава нуждата от учене и да има вътрешна мотивация да сяда и да учи сам. Само това, нищо повече!

Сутринта го будих три пъти, в 7,26 беше още в леглото, завит до носа. Разказва ми за дните, в които има първи час география. След проверката на номерата, госпожата ги моли само да си изключат микрофоните, да не я безпокоят, с обещанието, че и тя няма да ги безпокои. И така спи, до 9 часа. Flushed

Донякъде се радвам, че не съм хоум офис, защото ми се струва, че вече щяхме да сме в новините. Satisfied

# 47
  • Мнения: 11 893



Пращам го със списък до магазин: хляб, хляб Бонус,....
Връща се човекът аз гледам в торбата 2 хляба.
Решил, че хляб бонус е още един хляб...Joy бе че не ми се обади от там да пита нещо.
Сега сме подсигурени за бедствие или блокада от поне 3 седмици.
Joy  Това ми напомни нещо преди около две години-пращам набора за хляб, като му казвам освен хляб да купи и един Вита, диетичен, за който не го знае. Като обяснявам къде точно стои този хляб. Връща се с един хляб, като казва :"Там нямаше хляб Вита, имаше само БУТА и аз не купих" докато загрея как е разчел изписването...
От тези дни - препитвам го на Евгений Онегин, зная цели пасажи наизуст, на руски и познавам романа в детайли. В един момент какво ми дращи ухото"И тогава Татяна се влюбва С Евгений... "Викам му, ти от Максуда ли идваш, какъв е този български "Влюбва се СЪС" , аман от сакати английски конструкции, то да речеш, че и АЕ толкова знае...

# 48
  • София
  • Мнения: 8 275
Като чуя Евгени Онегин, винаги ми изплува този виц:

В час по руски влиза нова, секси учителка и казва:
- Ученици, днес започваме анализ на шедьовъра на Пушкин "Евгений Онегин". В глава (еди коя си), Онегин страстно целува Татяна с език, в глава (еди коя си), Онегин изненадва Татяна, облечена с ефирна нощница, която не скрива нищо от сексапилното ѝ тяло. Следва подробно описание на женските прелести на Татяна. В глава (еди коя си), Пушкин описва първия див с*кс между Онегин и Татяна....
Тук пред описанието на сцената от учителката, "Кама Сутра" направо бледне. На учениците им падат ченетата.
На следващия ден учениците посрещат учителката разярени:
- Госпожо, прочетохме произведението от начало до край, но нищо такова не открихме. Вие ни излъгахте!
- Е, ученици, щом всички сте се запознали с творбата, вадете тетрадките и пишете съчинение на тема "Проблемът на неосъществената любов между Татяна и Онегин!"

# 49
  • София
  • Мнения: 6 550
Пак ви изпуснах, но да се изкажа за профилите, каквото зная от СМГ.
На първата р.с. поразпитахме класните и учителите.
Правилата са, че профил се формира при поне 16 желаещи ученици, но ако са 14 или 15 ще се обмисля. Няма изисквания за успех - очевидно имат капацитет да покрият профилите с учители.
Тазгодишните 11-класници например не са сформирали профил БЕЛ и ИИ (за ИИ е имало 4 човека, а аз считам, че такъв профил би имал смисъл за архитектура и подобните й  (МАТ+ ИИ) , което в комбинация с яко нахъсан и можещ преподавател е предпоставка за успех, но това са мои разсъждения).
Два са задължителните профили за гимназията - МАТ и информатика, като всички съветваха децата да изберат и 2 избираеми, а не само 1. Избирането ще става чрез анкета. (В последствие вкъщи разбрах, че е проведена доста добра разяснителна кампания сред децата още от миналата година.) Защо съветват да са 2 избираеми, ами например за да не прецакат кандидатстващите за медицина с биология и химия например. Едната класна е по химия, та чакаше трепетно какво и дали нещо ще искат българските МУ (към онзи момент септември/октомври още нищо не бяха публикували). Става малко параграф 22 - бългаските университети може и да не искат матури или хорариум часове по определения предмет, но чуждите може и да искат т.е. детето в 10 клас, ако иска да е подготвено и да направи информиран избор, хем трябва да знае вече какво иска да учи, хем и в кой университет, че и да провери изискванията му, които също не са константа. FlushedConfoundedFlushed.  Другата тъпотия е, че специално за химията, конспектът за кандидастуденти  в МУ София (такъв пример беше даден) е яко различен от това, което се учи в профил химия в 11 и 12 клас, даже почти нямали общо. Sad
Във връзка с горното някой мисли ли да ползва кариерен консултант, преди детето да избере профилите ?

# 50
  • София
  • Мнения: 11 960
За неориентираните вероятно не е лоша идея. Моята уж е ориентирана. Конспектите за МУ София са върху ООП, което означава материала от 8-ми, 9-ти и 10-ти клас. Ако не го променят, а допускам, че няма, преобладаващата част от това, което ще учат в профилите няма да им трябва, а това, което ще им трябва, отново ще го учат в университета. И така е твърде вероятно профилите да се явят доста безсмислени за кандидатвстващите в МУ в България и само рискуват оценките си от първи гимназиален етап, но пък смееш ли да не ги избереш? За чужбина без тях не виждам как ще стане /а тя още не е решила къде иска да учи/, а и за България не е сигурно какво ще измислят и като знам как действат, няма да стане ясно преди да е твърде късно. Joy

# 51
  • София
  • Мнения: 38 431
На моята й дойде на акъла Школата в Симеоново /в квартала де/. Което не е лоша идея. Аз отдавна я виждах в нещо такова - военно, полицейско.
В нашето училище нищо не се чува за профилите.

# 52
  • София
  • Мнения: 11 960
Е, поне за миналогодишните трябва да има информация. И в нашето училище още не са казали нищо тази година. Старая се търпеливо да изчакам до средата на януари, когато са представили презентацията на сегашните 11-ти клас миналата година. Ако до тогава не се случи, ще започна да нервнича. Joy

# 53
  • София
  • Мнения: 7 049
Нито сме имали родителска на тема профили, нито на децата е направена широка разяснителна кампания. На нашия клас е направена, но това е по изключение, от преподавател, който е активен. Родителите се информираме от родителите на предходния набор. Да живее форума! Не е инициатива на училището. Дали са им анкетни карти, в които могат да изберат само 1  избираем ПП, което е най-голямата тъпотия, предвид възможностите на гимназията. В комплект със самовървящото си покрай нас ДО, направо съм готова на голям скандал и ще го спретна на директор, зам. директор и класен, само да организират някога РС. Каквато и да е РС!
Моето ще си остане с един профил Математика, това е! Ще го правя общ работник, барем нормата за разход на количеството боя да може да сметне!

# 54
  • София
  • Мнения: 11 960
Е, как един бе, Слънчева? Нали има два по ДПП и сега ще избира 3-ти?

# 55
  • София
  • Мнения: 7 049
Е, да де. Първи и втори са Информатика и ИТ. Освен за знания, за друго работа не вършат.

# 56
  • София
  • Мнения: 11 960
То и с езиците е така. 😆

# 57
  • София
  • Мнения: 7 049
Да, но навсякъде, където профилът е Чуждоезиков, дават право  на два избираеми ПП. Поне за тези училища, за които знам.

# 58
  • София
  • Мнения: 11 960
И поне миналата година. Joy Чакам тазгодишната информация със затаен дъх.

# 59
  • Мнения: 502
Здравейте момичета, предколедно гледам сте се заговорили за пубери и профили. Все теми, на които въртя, суча, решение не виждам ... на този етап. Дано приемете при вас една изтерзана душа, имам предвид моята, не на 10токласника. Не че е успокоение, но като знаеш, че не си сам, някак си не е толкова тъмно Blush

Общи условия

Активация на акаунт