Идеалният апартамент? Помощ!

  • 9 599
  • 285
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Emma, и аз малко се обърках, ама  май за МанЛи все пак иде реч, само че на високо. Ами тяхна си работа, щом ги устройва...
Иначе предполагам, че има всякакви, и връщащи се, и такива, които няма да се върнат. Който има изплатена ипотека в чужбина и деца там, предполагам, че ще иска да е близо до децата.  Който ще трябва да плаща ипотека/наем  с пенсии, ще не ще, ще мисли за връщане. Който-както.

# 241
  • Мнения: X
Май само една от обсъжданите сгради я сравних с това:
Скрит текст:

Да припомня тогава:

Ще погледнем няколко апартамента в Лозенец. Там също ще търсим имот, който да не гледа в прането на съседите. Някой има ли мнение за тези два имота. Разбира се ще има ремонт на бани и подмяна на мебели. При втория ще има повечко работа. На първия проблем му е изложението. Пред юга му със сигурност има друга сграда. 1 https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c16046711375413 … k=66qjai&f1=1  2 https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c16050656728252 … k=66rsfw&f1=1
Кой от двата апартамента отговаря на това описание? “имот със страхотно качество, за което в Лозенец бихме платили 3000 евро/м2”

# 242
  • Мнения: 18 593
Ето, пропуснала съм. Вярно, че мечтаеха за пентхаус хората, дано да си сбъднат мечтата.


Май само една от обсъжданите сгради я сравних с това:
Скрит текст:

Да припомня тогава:

Ще погледнем няколко апартамента в Лозенец. Там също ще търсим имот, който да не гледа в прането на съседите. Някой има ли мнение за тези два имота. Разбира се ще има ремонт на бани и подмяна на мебели. При втория ще има повечко работа. На първия проблем му е изложението. Пред юга му със сигурност има друга сграда. 1 https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c1604671137 … qjai&f1=1  2 https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c1605065672 … rsfw&f1=1
Кой от двата апартамента отговаря на това описание? “имот със страхотно качество, за което в Лозенец бихме платили 3000 евро/м2”

И аз се чудя. Но с такива резки промени на желанията, сто на сто ще намериш някакво обяснение.

# 243
  • Мнения: 207
Че какво лошо има да си сменя човек предпочитанията?!
Като разполага с пари е нормално да прескача от имот на имот.
Аз от началото на пандемията търсех къща и попаднах на апартамент, на който не устоях и забравих за къщи-мъщи Simple Smile

# 244
  • София
  • Мнения: 38 611
Вчера и днес бях в един чисто нов блок насред полето. Хора, внимавайте и не купувайте нищо, без да го огледате на място поне 3 пъти!

# 245
  • Мнения: X
Нали кухнята ти я правят по поръчка, това кой ще я сглоби после какво значение има, особено ако монтажа е включен в цената? До колкото помня цената беше към 500лв, сега да кажем е 700-800лв, но ако нещо се обърка е за тяхна сметка, иначе ще се зори човек и може да оплеска нещата необратимо.

За легла, гардероби, секции може сам да си го сглоби човек, но кухни в рисково.
Сам си правиш проект и разкрой. После го даваш на фирма внасяща плоскостите. Те го нарязват по дадения размер. Цените в този случай са доста надолу.

# 246
  • Мнения: X
Emma, и аз малко се обърках, ама  май за МанЛи все пак иде реч, само че на високо. Ами тяхна си работа, щом ги устройва...
Иначе предполагам, че има всякакви, и връщащи се, и такива, които няма да се върнат. Който има изплатена ипотека в чужбина и деца там, предполагам, че ще иска да е близо до децата.  Който ще трябва да плаща ипотека/наем  с пенсии, ще не ще, ще мисли за връщане. Който-както.
Точно така. От ъгъла на Розова долина и Орфей до входа на Борисова градина са 600-700 метра. Толкова е и от колелото на Каблешков до входа на Южен парк.

# 247
  • Мнения: 3 589
Коя е близката болница?😃

# 248
  • Мнения: X
Коя е близката болница?😃
29-та поликлиника е на пешеходно разстояние, а болница Лозенец в Южен парк е близо с автомобил. До Токуда също се стига бързо.

# 249
  • София
  • Мнения: 4 668
Нали кухнята ти я правят по поръчка, това кой ще я сглоби после какво значение има, особено ако монтажа е включен в цената? До колкото помня цената беше към 500лв, сега да кажем е 700-800лв, но ако нещо се обърка е за тяхна сметка, иначе ще се зори човек и може да оплеска нещата необратимо.

За легла, гардероби, секции може сам да си го сглоби човек, но кухни в рисково.
Сглобяване на готова кухня и мебели изобщо не го броим за работа. Аз имам такива 100 направени.
Говорим от 0та, дизайн, оразмеряване на всеки детайл, допуски до мм за всяко измерение, на всяко чекмедже, варирайки за всеки механизъм индивидуално. След това поръчваш всичко наведнъж за изрязване и кантиране, като трябва да няма нито 1 грешка. Както си си го представил 3 измерно, така, 50 страници клетки с числа в ексела.
След това решаваш къде и пробиваш за свръзки всеки детайл ти.
Всичко това, няма нищо общо с купуване и сглобяване на готова кухня от Виденов за 500лв, където всеки детайл е пробит точно където трябва, осигурени са ти всички обкови и сглобки + чертеж и упътване. Впрочем монтажът се плаща отделно и не е много евтин. Поръчвал съм и такъв.
Дизайнът ми отне седмици работа (не пълни), изчисляването месеци (включително секциите най-вече), само пробиването за сглобки - дни и тн.
По мои приблизителни изчисления, спрямо кухни на колеги, моята кухня би трябвало да струва без уредите около 15000лв. Та не знам откъде излезе с  тези 500лв Simple Smile
И в това е само кухня. Без секции, без гардероби в коридорите и спалнята, без мебели в спалнята и легла.

# 250
  • Мнения: 2 827
Визирам монтажните дейности, но разбрах, реално ти си си правил кухня от до което със сигурност ще спести много пари, но не е за всеки.

# 251
  • Мнения: X
Emma, и аз малко се обърках, ама  май за МанЛи все пак иде реч, само че на високо. Ами тяхна си работа, щом ги устройва...
Иначе предполагам, че има всякакви, и връщащи се, и такива, които няма да се върнат. Който има изплатена ипотека в чужбина и деца там, предполагам, че ще иска да е близо до децата.  Който ще трябва да плаща ипотека/наем  с пенсии, ще не ще, ще мисли за връщане. Който-както.
Точно така. От ъгъла на Розова долина и Орфей до входа на Борисова градина са 600-700 метра. Толкова е и от колелото на Каблешков до входа на Южен парк.
Ама вземете си го, щом ви харесва. Good luck 😜

# 252
  • София
  • Мнения: 259
Честито ви жилище тогава! Чакам лични впечатление и снимки след време, като се нанесете в този 9 звезден лукс с гледка към рая. Наоколо ще се чуват само пеещи птички, а в двора на кооперацията ще има пауни и еднорози. Аз поне така си го представям.

Никого не успяхте да убедите, че това е идеалното жилище, само себе си. Но то това е най- важното в крайна сметка- на Вас да ви харесва. Simple Smile Аз лично доста се забавлявах.

# 253
  • Мнения: 2 827
Какво пък, то ако всеки вимаше само перфектното жилище, 90% от жилищата щяха да са празни. Аз имам чувството че тука само топ имоти натоп локации и топ строители се обсъждат, а накрая се пускат и купуват оферти само ит панелки и епк’та. Тей де, няма ли някой да се похвали че си е купил в лозенец за 3к в сграда на супердупер някой си строител?
Да не споменавам, че се обсъждат и пускат егати яките интериорни дизайни, а иначе като се обсъждат посредствени ремонти и довършителни работи се казва, че е Добре за живеене. Недоумявам и как всеки е готов да изсипе маса пари за имота, ама се стиска да вкара още прилично количество пари да си го направи модерно и луксозно по претекст, че нямало пари. Вместо това живее, къпе се, храни се и спи в банята, леглото и кухнята където някой друг е правил същото. Все едно да си купя 6литрова спортна кола и да я държа в гараж щото нямам пари за бензин и чат пат да си седя в нея за да й се кефя. Като не стигат парите или взимаш по-голям заем или вимаш по-евтин апартамент. Апартамент за 160к и довършване за 20к ми е смешно.

# 254
  • Мнения: 1 884
Това е важното: вие да се се убедили себе си, че това е вашето жилище, покриващи вашите нужди, вашите желания и предпочитания. Няма жилище, което да е универсално идеално.

Общи условия

Активация на акаунт