Мъжете - важно ли е да са красиви?

  • 13 894
  • 469
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 820
Естествено е, че първо всеки гледа външния вид на човека. Като не го харесва, няма как да стане нещо между вас.

    Ще разкажа една история. Преди 3 години се срещнах с един мъж. Не беше мой тип мъж. Не искам да обиждам никой, че е грозен, защото няма грозен човек. Ако за мене eдин мъж е грозен, то за друг човек е красив. Но този мъж не ме привлече не заради това, че не е мой тип мъж, но не беше спретнат и беше лошо облечен - беше дошъл на срещата със спортен екип и маратонки. Възпитан беше и с чудесен хумор. Нямаше как да харесам този мъж. Казах му направо, че можем само да бъдем приятели и нищо повече. Преди да се срещнем, доста време бях общувала с него по телефона и бях го опознала като човек. Сега рядко се чуваме по телефона. Много далече живеем един от друг.
Да не разводняваме темата ! В ситуацията който описваш, въпросния мъж не е проявил уважение към теб! Ако го беше направил, то тогава нещата щяха да бъдат съвсем други. Да отидеш на първа среща с жена с "официалния анцунг и маратонки"  си е жива плесница в лицето ! Но какво да се прави, възпитание ....

    Напълно съм съгласна. Като го видях как беше се облякъл, точно това си помислих, че не проявил уважение към мен. Дадох просто за пример. Не искам да разводнявам темата. Сега дава своя личен пример.

# 31
  • Мнения: 3 250
Ако е толкова грозен,че те е срам да вървя по улицата с него, никакви обноски няма да помогнат. Иначе може да наричаме компромисите по много начини.

# 32
  • Мнения: 2 585
Като започнат всички с едни такива “захаросани” приказки. Нямало грозни хора - съжалявам, но има.
Неравномерно плешив мъж, с двойна брадичка, голям нос, несиметрични черти на лицето, нисък и с очила, отгоре на всичко с големи уши ми грозен си е.
Това не пречи да е много добър, интелигентен или възпитан.
Не понасям приказки от рода на как всички са супер красиви. Никъде не е казано на този свят, че трябва всички да са красиви. Обаче е нормлано и има някакви минимални стандарти поне за красота и те не включват описаното от мен по-горе.

И много модерните изказвания как всеки трябва да се приема такъв какъвто е и е много красив и т.н. размътиха мозъците на хората и всеки се е помислил за Мис/Мистър свят.


Най-красив/а си само в на майка си очите 😀 после идва реалността

# 33
  • Мнения: 7 261
На първа среща моят съпруг пристигна с джапанки. Викам си, леле мале... Обаче реших да му дам шанс. Оказа се, че е местил хладилника, хладилникът е паднал върху пръста му и го е счупил. И никои обувки не му стават. Та така.

# 34
  • Мнения: 3 589
Фрау, у Дойчланд стандартът е различен.
Анцуг с маратонки е признак на стил, ако си кюрд в Есен 😃
А и щом анцуг означава костюм, какво да кажем повече 😁

# 35
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 016
Да, случвало се е да срещам мъже, служебно, които не са поразяващи красавци, някои леко оплешивял, друг с коремче, но пък са възпитани, забавни, и най-вече работят много. Амбициозните мъже са секси. Познат на мъжа ми, също не е пръв хубавец, но е много чаровен, винаги внимателен с околните, и някак си впечатлява.

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Има една двойка - Петко и Яна, дето ги споменават често в Компроматите. Този тип мъже са ми адски неприятни- тип австралопитек. С изненада установих, че за някои е секси, че и красив, не зная защо но не мога да го възприема така...
Сууупер ми е далече от секси, защото излъчва селски манталитет
Мускули в Анцуг

Виж Ейдриан Броуди, може би защото е такъв тип романтично- меланхоличен интелектуалец ми е много секси и въпреки кривия нос ми изглежда красив. Но трябва да с поговоря с него, за да разбера истината

# 37
  • Мнения: 10 698
Красотата е въпрос на възприятие. Може да се възприема или не,  да провокира или да е нещо обичайно, но това е само в първите минути когато емоцията е взела връх. После се задейства мозъка и ефекта от визията отстъпва място на трезвата преценка.
   Ако мъжа е честен със себе си и знае своите недостатъци, то би могъл да направи така, че максимално да ги подтисне. Примерно ако е плешив или с рядка коса да си обръсне цялата глава,  ако носът му е голям да избере подходящи очила и т. н.  Разбира се има голяма разлика между суетност и да държиш на себе си. Необходимата доза себеуважение включва в себе си и да си поддържаш външния вид.
  Жените оценяват външния вид (това най-добре те могат да го кажат),  както и детайлите при мъжа. Те просто ги виждат тези неща. От друга страна даже и да ги видят, не биха простили някой други неща на последващия етап - внимание, уважение, хумор... 
Всичко е много комплексно. Ако излизаш за първи път с мадамата, важно е да изглеждаш добре и преди всичко да мислиш!  Ако си женен, то трябва да се поддържаш - жените не харесват мърльовци,  а и един добре поддържан мъж до жената и дава самочувствие Wink
Скромното ми мнение е, че мъжа трябва са се стреми да изглежда добре и да си поддържа външния вид и визия, без значение има ли жена в момента до него или е свободен Simple Smile

# 38
  • Мнения: 5 228
Та какво излезе... важно, но недостатъчно и не съвсем незаменимо. Нещо такова.
Точно така. Мъжете, към които съм имала някакви чувства и желания, не са били красавци, от които да ми се подкосят краката. Явно с други неща са ме привличали.

# 39
  • Мнения: 3 769
Не ми е важно да е красив. За мен най-важното качество в един мъж е да е умен. Колкото по-умен, толкова по-привлекателен става в моите очи. Изключително важно ми е да има за какво да си говорим, да имаме общи теми и интереси и еднакви разбирания за повечето неща в живота. Важно ми е да е амбициозен и да е добър в това, с което се занимава. Ако всичко това е налице, в един момент даже преставам да забелязвам някакви физически недостатъци, които са ми направили впечатление в началото. Случвало ми се е да съм влюбена в мъж, който всички масово смятат за непривлекателен, но за мен е бил най-красивият на света понеже е притежавал качества, които аз високо ценя.

Малко спам, ама моят бивш мъж е най-красивият мъж, когото съм виждала наживо. Прилича на киноартист, хората се обръщат след него по улиците. Невероятно красив е наистина. След 15 години живот заедно и пълно опознаване на характера му не ми се струва дори симпатичен. Гледах го накрая и се чудех какво намират другите в него и чак ми беше смешно да гледам как жените точат лиги по него.

Та, ако става въпрос за секс няколко пъти външният вид има значение. Ако е за дълготрайни отношения - лично за мен друго е важното.

# 40
  • Мнения: 3 250
Може би не дали е красив,а да не е грозен. Това са различни неща.

# 41
  • Мнения: 1 376
Не харесвам ниски и плешиви мъже, но един от най-добрите ми любовници баш такъв беше. И с голям нос. Виж, за друго май не бих го ползвала...

# 42
  • Мнения: 3 640
Мое (скормно) наблюдение е, че мъжете, които са красиви спрямо масовото мнение - симетричен в лице, висок, с красиво тяло и т.н..., разчитат само на външността си и са доста надути личности и не им се отдава комуникацията с жените.

# 43
  • Мнения: 7 408
Никакво значение няма,  доколко е красив (външно ) един мъж. Той да ви носи на ръце,обича и угажда,да е добър и всеотдаен на вас  ,па нека е грозноватичък.

# 44
  • Мнения: 10 796
Загаджих се с един красавец, мускулест, висок, мечтата на средностатистическата кифла. Даже се беше снимал в разни клипове на певици. Еми, издържахме 2-3 седмици някъде. Такъв нарцис, влюбен в себе си, непоносимо беше. Как е възможно някой да говори 24 часа за себе си, колко е готин. А жените са предмети, да хубавее там, да мълчи, да пуска, когато му се прииска и да е горда, че ѝ е обърнал внимание. За общи теми за смислени разговори дори не ми се коментира...Та, мерси. Не, че всички хубави са такива, но наистина красотата не е всичко.
От друга страна имах колега - дебеличък, с очила, грозноват малко, но пък такъв виртуоз в зарибявките, караше жените да се превиват от смях. Постоянно си имаше гаджета и то не някакви грозници. Все още му се чудя как му се връзваха така пламенно Grinning

Последна редакция: сб, 02 яну 2021, 21:17 от Ели-Мели

Общи условия

Активация на акаунт