Свекървата и свекърът не се интересуват от внучето

  • 13 403
  • 277
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 945
Има хора, които по-трудно общуват, може да не си пасват за приказки. Моята свекърва не е много приказлива, особено по телефона, аз също не съм, но на живо нямаме проблем с комуникацията, въпреки, че по телефона рядко говорим. Да е жива и здрава и тя, и майка ми, много ми помогнаха и след двете раждания и още помагат, когато могат. Понякога чакам с нетърпение да се появи някоя, но са далече...
А ако пък нямаш проблемна бременност, няма и какво толкова да се пита.

# 31
  • Мнения: 2 352
Причини много може да има. В момента голяма част от хората живеят е страх и ден за ден. Може да се страхуват, че нещо може да се случи с тях или с вас и да нямат възможността да се срещнат с внучето си. Някои хора просто не могат да осъзнаят докато не го видят. Мъжът ми беше от тях. Идваше на прегледи с мен, но беше по задължение. Радваше се, но по негов си начин и не говореше за детето. Когато се роди обаче много се промени. Идвана всяка консултация, помни и се интересува колко е пораснала. Какво яде, да я извежда на разходки, къпе я сам. Докато бях бременна много се притеснявах за неговата незаинтересованост, но се оказа излишна. Моите родители бяха въодушеви, че ще имат внуче. Но и те не са ме питали постоянно как съм, нито са звънели след всеки преглед. Първо защото не знаеха кога съм, а дори и да съм казала вероятно не са искали да ни притесняват.

# 32
  • Мнения: 3 350
Аз останах с усещането, че вътрешно сте доволна, че свекървата не е присъствала на сватбата на синът си. Личи си, че ви харесва, че няма да кръстите детето на свекърът. Гузна сте и затова ги обвинявате в същото. Те хората и неподозират най-вероятно.
Ами, случиха хората на добра снаха.

# 33
  • Мнения: 819
Какво значи "собственото внуче"? Та това е нероден Петко. Може жената да се притеснява, защото е суеверна. Освен това, ти не си нейна дъщеря, че да се вълнува от твоето състояние. За тази цел си имаш майка.

Абсолютно съм съгласна.
Прекалено много си се притеснила за не особено важни неща в момента. Радвай се, че твоите родители те подкрепят и се интересуват.

# 34
  • Мнения: 1 032
Търсите драми там където няма такива.
Съвсем нормална реакция е, светът не се върти около нероденото бебе.
Но аз съм интроверт и чужди хора да ме питат за личния ми живот ми е крайно неприятно. Споделям само каквото преценя.

# 35
  • Мнения: 1 602
Аз мисля, че нещата са ок и хормоните си казват думата. Може би като се роди бебето ще коментират и него като другото бебе (същото беше и при мен). Заявка за това ми се струва и идването след раждането.
С бебе 1 не дадох никой да ми се мотае вкъщи докато съпругът ми беше 2седмици в бащинство.
С бебе 2 бяхме в извънредно положение и дълбоко съжалих, че никой не може да дойде.
Взимай помощта от свекървата - все пак някой трябва да готви и чисти. Вероятно обаче няма да ме послушаш (точно както и аз направих) и след време ще го разбереш Simple Smile

# 36
  • Мнения: X
Аз останах с усещането, че вътрешно сте доволна, че свекървата не е присъствала на сватбата на синът си. Личи си, че ви харесва, че няма да кръстите детето на свекърът. Гузна сте и затова ги обвинявате в същото. Те хората и неподозират най-вероятно.
Ами, случиха хората на добра снаха.

Да, най-щастливата съм, че любимият ми човек празнуваше най-важния момент от живота си без майка си, а тя стоеше сама. Що за човек трябва да си, ако се радваш на такова нещо? Усещането Ви нещо Ви лъже много жестоко. Без да познавате някого правите генерални заключения. 😃 И в качеството си на каква (или какъв) определяте кой на какво и на кого е случил?

# 37
  • София
  • Мнения: 16 092
Търсите драми там където няма такива.
Съвсем нормална реакция е, светът не се върти около нероденото бебе.
 
Е, как така да не се върти? Защо и разваляш илюзиите, хич не е честно пък!
Ми тук поредното кандидат-мамче се пъчи, че ще снесе златното яйце.
Представя си, че голям подвиг ще извърши и всички ще се въртят на пета около нея.
Прави си планове как няма да допусне свека да погостува за бебето.
Кефи се как свекъра ще е попарен - няма да му подновят името.
А пък те, завалийките си живеят живота и се радват на първородното внуче отдалече.
Направо си представям следващите драматични теми в СО.
Освен ако потребителката не се фръцне нацупено, че не и играем по гайдата и не ги заклеймяваме.
Иначе го раздава умерена и разбираща мъжленцето и родителите му.  Ама те са лоши!

# 38
  • Мнения: 7 349
Да, и аз забелязах колко е отмъстителна любящата съпруга и снаха. Много е млада, вероятно.

# 39
  • Мнения: 9 755
Вие бихте ли поканили свекървата у Вас при положение, че нито веднъж не е питала дали нещата с детето са наред, дали всичко е нормално по време на бременността, едно чорапче не му е купила дори и по никакъв начин не е показала, че се радва, че ще става баба?
Наскоро имаше тема, в която млада майка се оплакваше, че свекървата за конкурирала с маминка и купувала по-скъпи неща. Всеки с дертовете си.
По основната тема кой как се радва и показва загриженост и емоции по отношение на нероден Петко и аз бих била по-обрана, докато не видя малкото човече в родилното. Свят широк, хора всякакви. Да ги съдите, сравнявайки ги с вашите родители е меко казано неправилно.

# 40
  • София
  • Мнения: 23 098
От 13 години съм във форума и продължавам да се изумявам колко злобарки се навъртат наоколо.
Авторке, на твое място бих помолила да бият ключа на темата.

# 41
  • Мнения: 3 781
Какво значи свекърите не се интересуват от внучето? Внучето, първородното още не е родено и има цели два месеца, докато се появи на бял свят.

Издребняваш и търсиш под вола теле.

# 42
  • Мнения: 3 749
Авторке,света не се върти нито около теб,нито около нероденото ти дете.
Хората са различни.
И мен не ме питаха как съм и т.н.Няколко месеца дори с ММ не си говореха.Грам не ми дремеше.Правят си го на тях.
Каквото отношение имат те,такова имаме и ние.
Нито ще тръгна да се моля на някого,нито пък съм желала да ми купуват парцалки и чорапки за бебето.Напротив-категорично забранихме да купуват каквото и да било за детето.Ние си напазарувахме в 8-ми месец каквото ни харесва.В последствие получи много парцалки,повечето от които си останаха с етикетите-я неулучен размер,я кофти материя,я не ми харесва и така.Детето ми е вече на 1г и 3 месеца и съм ги научила държат ли да купят подарък,аз го поръчвам и давам техния адрес.
И въпреки,че не се интересуваха особено през бременността ми,сега се радват изключително много на внучка си.
А,мераците за гостуване ги попарих много преди да родя.Бях категорична,че у дома не желая никой да ми се пречка.И сега съм така.Въпреки,че раждах секцио,отлично се справях с гледането на бебка и без помощ.Изключително много държа на спокойствието.
На изписването дойдоха родителите и на двамата.После се почерпихме у дома и след това всеки у тях си.ММ точно и ясно им каза,че сами ще се оправяме и не искаме никой у дома.

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 23:20 от Desi1989

# 43
  • София
  • Мнения: 23 098
Приемете, че има и жени, които не биха отказали помощ. Аз като родих се изнесох за цяло лято при майка ми. Абсолютен рахат. Вечер бебето спеше при нея и аз си почивах идеално. И ми беше спокойно.
Така че всеки да си живее както му харесва.

# 44
  • Мнения: 3 332
Внучето още не е родено. Хората може би са по дискретни. Щом всичко е наред с теб и бебето и им го споделяш какво да питат. Разчитат, че ще им кажеш.
Радвай се, че сте добре. Лошото щеше да е да има проблем и те да не питат.
Относно купуването - има време, ще му купят.

Общи условия

Активация на акаунт