Продажба на имот без брокер

  • 6 017
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 793
Можете да си го сметнете както искате. Въпроса е дали това ше съвпадне с вижданията на купувачите.
Както казах, ако къщата е за бутане, тя ще се добави към цената на кв на парцела само че с минус понеже бутането и извоазването струва пари (обилновено 10-15к)

Ако къщата ви е топ лукс и е голяма РЗП може да оскъпи целия имот значително.

Няма как да знаем без да я видим. Аз бих си сметнал цената на парцела + цената на къщата като обща офертна цена и бих видял аналогични оферти дали имат подобни цени. Също бих прегледал и цените на парцелите за да придобия представа. Мое лично наблюдение е че много хора увеличават цените за старо обзавеждане и довършителни работи което не върви. Ако дограмата, баните, настилките и т.н са стари и имат нужда от смяна това по-скоро не е плюс.

Има много къщи непипани 20-30 години и им искат цени като за нови само защото са на топ локация и така си стоят с години, защото никой няма да набие толкова пари па после да кърти и ремонтира и обзавежда. Сметката не излиза.

# 46
  • Мнения: 9 776
Blackbling, имаш парцел Х квадрата по нотариален акт. За земята гледаш сходни оферти за гол парцел, в твоя случай в регулация, на улица с къщи в жилищен район, а не на края до гората последен парцел. С ток, вода, канализация (евентуално), а не "пред" или "до" парцела, както пишат по обявите. Защото самото вкарване на тези неща в парцела отнема доста време и пари. Отделно си слагаш цена на къщата. По твоя преценка, но все пак сравнявайки с аналогични оферти. И събираш. Най-лесно е както Томева предлага - тотал цена, на базата на сходни оферти като местоположение на парцела и къща.

Гого, айде сега и парна баня със сменящо се лед осветление, дето само не прави специфични услуги за мъжко "отпускане". Едва ли е твоята оферта.

И Blackbling няма да пусне снимка, не е толкова наивна, колкото ти смяташ.

# 47
  • Мнения: 2 793
Е какво да се надявам, нали ще пусне в имотбг и ще я видя Grinning. Не го казах заради личен интерес а защото няма как да се оцени къща и парцел адекватно и е хубаво максимално много хора да си дадът мнение и оценка пък продавача после да си реши сам. Това съм го доскутирал и преди. Няма достстъчно предлагане и цената се налучква.
За мен 100кв къща и 300кв двор са ми крайно под таргета.

# 48
  • Мнения: 9 776
Че кой нормален човек ще си пусне снимки на имота тук - все едно във Фейсбук групите, ще почне едно плюене, да се направят на интересни.

# 49
  • Мнения: 2 793
Не мисля че тук нивото е толкова ниско въпреки джавканията. Иначе как се пускат линкове от имотбг за обсъждане. Какво значение има дали продавач или купувач ги пуска. А и жената търси насоки, за да бъде по-коректна, за което само адмирации може да има от моя страна, дори и да не ми харесва цената й.

# 50
  • Мнения: 3 510
Гого, ще те разочаровам.... не продавам нищо. 😀😀😀
А ти явно си в търсене и поставяш нещата от твоята гледна точка.
Аз просто поставих въпроса по-общо без да изпадам в подробности.
Всъщност става въпрос за нещо, което ние сме купили. И не става въпрос за цял имот, а за идеални части от него. Тя сделката мина отдавна, но аз все още се чувствам прецакана и то от много близки роднини.
Изчислявайки парите, които сме им дали ми излиза, че е доооооста над това, което върви за квадратен метър в района. И затова се питам дали тия пари сме им ги дали за идеалните им части от двора + къщата, защото ако е така, значи пак сме се прецакали, но не чак толкова или сме им ги дали за по-малко квадратни метри и прецаквацията е още по-голяма. Жалко, че чак след  като мина всичко започнахме да се замисляме над неща, но преди и по време на сделката просто бяхме под напрежение и стрес и гледахме само да минава и да ни се махнат от главата.
Сега от тази гледна точка същото ли мнение имаш? 😀😀😀

# 51
  • Мнения: 2 793
От двете страни съм. Преди година продадох подобна къща 100кв в 250кв парцел на добра цена Simple Smile. Сега купувача иска да ми я продаде обратно понеже се отказал да строи. Предложих му по-малко пари и прехвърляне за негова сметка.

Ако сте изкупули чуждиъе части и имота става ваш няма какво да съжалявате, ако се купили съсобственост на висока цена сте се прецакали доста.

# 52
  • Мнения: 3 510
Не само, че сме купили съсобвсеност на висока цена, а купихме съсобвсеност с още съсобственици на висока цена. 😀😀😀😀
Не знам вече да се смея или да рева. Плюс, че се съветвахме с адвокат, който си получи солиден хонорар за това, понеже не сме вещи в имотните работи. Но каквото, такова.
 Иначе благодаря, Мандаринка.

# 53
  • Мнения: 2 793
Не можах да схвана цялата драма, но все пак позицията ми остава непроменена. Докато човек не почроучи пазара и не анализира имота ви няма как да ви лаже дали сте се прецакали или не. Сметките които правите са точно толкова правилни колкото и грешни. Вьтози ред на мисли, не виждам за какво да се притеснявате и съжалявате. Като цяло единствената грешка която отчитам е влизането в съсобственост с други хора (предполагам че преди това не сте имали част от имота изобщо). Ама каквото такова, дано се разбирате поне.

# 54
  • Мнения: 9 776
Блекблинг, твоят сложен казус се помни. Не съжалявай, цените на имотите растат, а парцелите с или поне за къща стават все по-ценни. И най-важното - отървали сте се от роднините и съсобствеността с тях. Това цена няма - независимо дали продавате на трето лице, вие изкупувате или вашия дял го изкупуват.

# 55
  • Мнения: 3 510
Хаха Мандаринка, радвам се, че помниш, че беше голяма драма. Иначе само времето ще покаже прецакали ли сме се, не сме ли. 😀😀😀
Не, Гого, бяхме съсобственици и преди, просто бяхме съсобственици с 1/6, а сега след покупката станахме с 1/3. Но да не спамя и тази темата с драмите ни.
Благодаря ви за включванията. 😉

# 56
  • Мнения: 8 799
Според мен въпроса е дали земята под къща се плаща в квадратурата на празния парцел? 
Не е едно и също  двуетажна къща 100 м  на петно 50м, или едноетажна - на петно 100м.
Интересен въпрос.

# 57
  • Мнения: 9 776
Според мен въпроса е дали земята под къща се плаща в квадратурата на празния парцел? 
Не е едно и също  двуетажна къща 100 м  на петно 50м, или едноетажна - на петно 100м.
Интересен въпрос.

Съмнявам се дали някой се замисля чак толкова много, като слага цена за продажба. Евентуално само оценител би тръгнал да разбива по елементи, но сигурно над 90% от обявите за продажби не са ползвали оценител. Може би при публична продан това се прави.

Парцелът, целият, застроен и незастроен, се плаща целия. Къщата не виси във въздуха, тя е върху земята, върху която е застроена. Дали земята под къщата се калкулира през цената на къщата или се калкулира през целия парцел, а къщата - отделно, няма особено значение, в повечето случаи. Да, има случаи с къщи в парцел, които са с отстъпено право на строеж без собственост на земята. Но е сравнително рядко.

# 58
  • София
  • Мнения: 4 192
Въпросът му е следния - дали след като къщата е построена използвания парцел намалява и като го е плащал на роднината той му е хванал целия парцел. Отговорът е Да - плаща се целия парцел или като делиш продажната цена на парцела, цената на м2 ще ти е малко по-ниска и ще се чувстваш по-малко прецакан.

# 59
  • Мнения: 9 776
Както и да е, цената е такава, на каквато са си стиснали ръцете. Ако беше по-малка, можеше другият съсобственик да не се съгласи.

Общи условия

Активация на акаунт