Продажба на имот без брокер

  • 6 029
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 805
Здравейте,
Вече 2 месеца се опитваме да продадем апартамента без брокер и положението е отчайващо- звънят само брокери, водят хора, които или не търсят жилище като нашето или бюджетът им е на половина, но дори не подозират каква е цената на апартамента. Оказа се че това е поредната брокерска врътка, за да си продадат техните апартаменти и използват нашия като патерица.
Почти стигнахме до сделка с една семейство, но се оказа, че парите за апартамента се държат от свекървата и тя не харесвала квартала. Както и да е- нерви и разочарования.
Навих мъжът ми да пробваме с брокер за кратък срок от време, но тук вече идва и големия въпрос- коя агенция или по-точно кой брокер. На времето продадохме 2 апартамента с един и същ брокер, но и той ме разочарова сега- омайваше ме по телефона,че ще съдейства безплатно, доведе едно семейство, което изобщо не търсеше имот като нашия и това за мен беше края!
Чета из форума, но по-скорл намирам инфо с кого да НЕ се работи, а не обратното.
Ако някой от вас има позитивни впечатления от брокер, ще съм благодарна да споделите
аз, на твое място ще работя с всички брокери, няма да си взимам само един, защото това ми намалява шансовете за сделка. Не се знае кой точно ще ти доведе точно твоя клиент. Може това да се окаже най-слабия и начинаещ брокер. Не се бой от непознатите брокери, ще ти късат малко нерви, но в края на краищата, важно е да се стигне до сделка. Колкото до твоите интереси, защитаваш си ги сам/а + адвокат за договорите, съветвам те да не разчиташ на брокерските 'типови' договори, понякога нямат читави адвокати. Сделките са различни, защото си има особености от конкретния имот и от конкретния купувач.
Даже ти не трябва да плащаш за брокер, ами брокера да бъде за купувача. Пусни си обява като частно лице, но пиши, че нямаш против да идват с техни купувачи.

# 91
  • Мнения: 9 789
Ако им кажеш, че няма да им платиш комисионна, има 2 варианта - 1) не ти водят клиенти, ако доведат и той хареса жилището, няма да те свържат с него, докато не кандисаш за комисионната, и 2) вдигат твоята цена с тяхната комисионна. Това от опит го казвам. За обикновен имот, не за суператрактивен.

# 92
  • Мнения: 8 805
тебе не те интересува за колко те ще го продадат, тебе те интересува ти да си го продадеш, за колкото си искал. Няма лошо, да надписват. Но колкото повече надписват, толкова си намаляват шанса за сделка, освен това една комисионна им е достатъчна, от клиента.
Просто трябва да им се казва още по-телефона, че
1.вие не си търсите брокер,
2. вие не плащате комисионна на брокер.
Записвате си с кой сте говорили.

Тези брокери, които не харесват условията ви, няма да ви водят клиенти, но има други, които ще ви водят. В момента има търсене на жилища за продан.

# 93
  • Мнения: 110
Разбира се, че има предимства при  работа с брокер - те обикновенно са хванали по ВИП/мързеливи/неориентирани клиенти, които са склонни да платят малко повече, от тези които сами си намират обявите.  Може да напишете че работите с брокери, които имат клиенти, но не плащате комисион от страна на продавача, което дава възможност на боркера да води клиенти.

Общи условия

Активация на акаунт