Продажба на имот без брокер

  • 6 035
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 510
Да, но както казах има още съсобственици, с които не можем да се разберем и евентуално, ако преминем към продажба на целия имот в един момент, все пак да не сме на загуба... но май ще сме.

# 61
  • София
  • Мнения: 4 192
Ако не се разберете и се стигне до публична продан, вие също може да участвате като заплатите само частите, които не са ваши. В крайна сметка ще се стигне до пазарна цена в даден момент и ще разберете

# 62
  • Мнения: 1 878
В крайна сметка какво значение има самата формула на калкулация?! Важна е окончателната сума, за която сте се съгласили на сделка. Висока или ниска?! Какъв е критерият? Няма такъв.
И аз си спомням смътно казуса. Намесени роднини, неизяснени отношения... Радвайте се, че сте се придвижили крачка напред, с най- добро чувство го казвам.

# 63
  • Мнения: 3 510
Ами просто искам да сметна дали цената на кв.м. е оправдана (макар и след дъжд качулка), защото не е като да си купуваш цял имот и да го сравниш с някой аналогичен в района, и да си кажеш "да, купих си го горе-долу за същите пари".
То от тук дойде и цялото ни объркване. Според мен, ако си го бяхме сметнали на +/- цената на кв.м. за районна, щяхме да имаме някаква по-обективна цена, а то какво стана - те ни казаха колко искат (естествено в пъти завишено, за да има накъде да се сваля) и ние просто изтреляхме някаква цена, която не знам как дойде дори. Щяхме да викаме оценител, но то тогава и ни затвориха заради вируса, оценителят каза, че малко ще се проточат нещата с него и въобще много се разтеглиха във времето..... ноооо за урок ни е вече, така че ще си знаем.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 00:08 от Blackbling

# 64
  • Мнения: 9 789
Абсолютно съгласна с мнението на Kölsches Mädel.
Не я мисли сделката повече от гледната точка на прецакани или не. Минала е. По-лошия вариант  от това да си се прецакал е ситуацията да не се развива въобще, т.е. да има тотален застой - нито напред, нито назад.
На следващ етап на развитие на ситуацията, забравете за "прецакан", само добавя негативен емоционален заряд в отношенията. Помнете само поуките (оценител, предварително проучване на цени и т.н.) и ги прилагайте по-хладнокръвно. Бизнес подход.

# 65
  • Мнения: 168
Гледаш колко вървят празни парцели в района на кв.м. Намаляваш със 70%(например) и ще пилучиш някаква цена. Когато в даден парцел има построена къща, то той се смята за реализиран и цената му намлява значително. Основна става сградата.

# 66
  • Мнения: 9 789
Боби, ще чакам да се похвалиш, че си си купил с парцел с къща с такъв метод за ценообразуване.

# 67
  • Мнения: 168
Боби, ще чакам да се похвалиш, че си си купил с парцел с къща с такъв метод за ценообразуване.

Мандаринке, вече съм ти казвал, че ти си ми топа на форума, но ти го казвам пак. 😄

# 68
  • Мнения: 9 789
О, извинявай, ти беше (си) брокер и/или адвокат. Не клиент.


Мандаринке, вече съм ти казвал, че ти си ми топа на форума, но ти го казвам пак. 😄

Ще имаш конкуренция във фен-клуба ми. Smirk

# 69
  • Мнения: 140
Търпение, ще ви се обадят и купувачи, не само брокери. Поработете върдху офертата , повече снимки, описание, адрес, всичко това привлича точните клиенти.
Аз продадох без брокери, около трима клиенти ми се обадиха и над 50 брокера, но стана . Успех Simple Smile

# 70
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз влизам само да споделя, че брокерите май освен да пречат на сделките за друго не стават. Ние намерихме жилище от собственик, който аз лично издирих, което харесахме, уговорихме цената и тръгнахме да работим по подготовка на документите. Собственика обаче се оказа, че е брокер и на следващия ден ми се обади да ми върти брокерски номера. Тъй като апартамента не беше в интернет качен, той решил да го качи с висока цена, че да ни направят по-висока пазарна оценка, обаче видиш ли имало много интерес и купувач еднорог, дето без оглед, без нищо го купувал кеш сега веднага, на обявената цена, та не знаел какво да прави, много ни бил харесал, ама тоя другия давал много повече пари. Да отбележа, че жилището беше висяло по обяви от 3 години и беше за тотален тотален ремонт, брокера собственик отказа за вземе капаро. Та казах му на човека да си гледа работата, че с брокерски номера не ми се занимава и толкова.

# 71
  • Мнения: 8 805
Търпение, ще ви се обадят и купувачи, не само брокери. Поработете върдху офертата , повече снимки, описание, адрес, всичко това привлича точните клиенти.
Аз продадох без брокери, около трима клиенти ми се обадиха и над 50 брокера, но стана . Успех Simple Smile
еее, ти цели трима, при мен само 1 дойде, и 50 брокера. А хем обявата ми беше в imot.bg, но все оставаше последна, брокерите слагаха по-нови за същото...

# 72
  • Мнения: 140
Търпение, ще ви се обадят и купувачи, не само брокери. Поработете върдху офертата , повече снимки, описание, адрес, всичко това привлича точните клиенти.
Аз продадох без брокери, около трима клиенти ми се обадиха и над 50 брокера, но стана . Успех Simple Smile
еее, ти цели трима, при мен само 1 дойде, и 50 брокера. А хем обявата ми беше в imot.bg, но все оставаше последна, брокерите слагаха по-нови за същото...

Ако сте го написали добре, нищо не може да ви "засенчи" обявата. Занимавам се с дизайн в друга сфера , но принципа е същия: снимки, снимки, снимки, текст, А като видя обява без снимка, с 1 ред текст:  това е вашия нов дом, 100кв. , 2 спални", 200 000Е , направо ще се гръмна

# 73
  • Мнения: 9 789
И да се "барнат" след това снимките, корекции едно-друго, та после потенциалният купувач, като дойде, да си помисли, че е объркал обявата.
И като си написал всичко, освен снимки дори и чертеж си сложил, и като те заразпитват - колко помещения има? преходно ли е? Някой чете ли въобще текстове вече или чакат Пауър пойнт слайдове?

# 74
  • Мнения: 8 805
на мен не ми харесва обработка, при която се  разтягат снимките, че не може човек да се ориентира кое колко е голямо. Или да ги правят сферични.
С коя програма се прави това?

Общи условия

Активация на акаунт