Раждане в Майчин Дом - София (7 тема)

  • 52 248
  • 767
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 72
Здравейте, кога се заплаща избора на екип, колко време преди плановото секцио?
Благодаря предварително 🙂

# 136
  • София
  • Мнения: 3 148
След секциото се плаща - обикновено при изписването.

# 137
  • Мнения: 1
Привет, момичета!

Търся информация как седи въпросът с багажа при постъпване за нормално раждане, тъй като получавам различна информация.
В сайта пише: "11. При постъпване приготвеният багаж за удобство трябва да е в куфар на колела или чанта с максимално тегло до 15 кг.". В същото време една приятелка е раждала преди няколко години и каза, че трябва да имам 2 багажа - един за родилното с най-важното (документи, чехли, нощница) и един за след раждането (с всичко останало), който ти носят след раждането, защото в родилна зала били забранени куфарите.

Може ли някоя мама да сподели опит как се случва в сегашната ковид обстановка, за да знам как да си подготвя багажа?

Обадих се и в МД да попитам, но любезно ми затвориха преди да успея да си задам въпроса, като ме прекъснаха с това, че всичко си пишело в сайта...

Благодаря!

# 138
  • Мнения: 8 929
Родих преди точно 6 години и бях с куфар на колела за ръчен багаж. Теглих си го през цялото време, а като ме качваха от родилното към 7мия етаж, акушерката ми го теглеше.

# 139
  • Мнения: 739
Аз бях с една малка раничка с най-важните неща за родилна зала, а всичко останало за след раждането ми беше в един сак, който ми го качиха след раждането в стаята на 12 ет.

# 140
  • Мнения: 24
Така е, забранени са саковете и куфарите в родилна зала. Аз раждах преди две години в Майчин дом и другия месец пак ми предстои раждане там - бяха ме пуснали само с една найлонова торбичка с документи, вътре имах телефон (носят ти го след като те зашият да звъннеш на таткото) и интимни кърпички до колкото си спомням. Сега се чудя дали да не добавя още нещо в тая торба или дали ще ме пуснат с раничка.🤔

# 141
  • Мнения: X
Аз си носех малко сакче и в родилна зала също си беше при мен. Там ми беше всичко, включително памперси и мокри кърпи за бебето. Документите си ги бях сложила най-отгоре, за да ми е по-лесно при приеманвто.

# 142
  • Мнения: 250
Здравейте ,виждам че изчерпателно разказвате за преживяното и на мен ми предстои избор на болница и лекар.За лекар в МД какви препоръки или отзиви може да ми дадете.Колко време преди термин е добре да се срещна с него и той ли решава за начина на раждане.За пръв път ми е ,а съм на 41 и се притеснявам доста както за бебето така и за себе си.Не се следя.при никой от работещите в Майчин Дом.Моля ви за съдействие ,ако искате и на лични.Благодаря.

# 143
  • Мнения: 119
Здравейте ,виждам че изчерпателно разказвате за преживяното и на мен ми предстои избор на болница и лекар.За лекар в МД какви препоръки или отзиви може да ми дадете.Колко време преди термин е добре да се срещна с него и той ли решава за начина на раждане.За пръв път ми е ,а съм на 41 и се притеснявам доста както за бебето така и за себе си.Не се следя.при никой от работещите в Майчин Дом.Моля ви за съдействие ,ако искате и на лични.Благодаря.
Аз раждах при д-р Дяволов, писала съм в темата .Препоръчвам  го с две ръце.Аз бях секцио, но  той е привърженик  и на естественото раждане.Има отделна много подробна тема за него.

# 144
  • Мнения: 32
Здравейте ,виждам че изчерпателно разказвате за преживяното и на мен ми предстои избор на болница и лекар.За лекар в МД какви препоръки или отзиви може да ми дадете.Колко време преди термин е добре да се срещна с него и той ли решава за начина на раждане.За пръв път ми е ,а съм на 41 и се притеснявам доста както за бебето така и за себе си.Не се следя.при никой от работещите в Майчин Дом.Моля ви за съдействие ,ако искате и на лични.Благодаря.

Здравейте. Аз се следя при др Ибрям и наближава денят на раждането. Обясни ми подробно всичко как ще се случи и съм наистина спокойна, че той ще изроди бебето. Изключителен професионалист и човек е - дава подробна информация за абсолютно всичко, което те вълнува. При прегледите обръща много внимание на бебето - дали всичко е както трябва. Всеки, който е ходел ще потвърди мнението ми. Няма да съжалявате ако се спрете на него. Знам, че освен че работи в Майчин дом, преглежда в Ин Витро АГ МЦ Димитров (гр.София, жк Младост) и в клиниката на Щерев.
Доколкото съм запозната е желателно към края на 8мия месец да се срещнете с избрания от Вас доктор, за да може да се “запознае” с Вас и бременността Ви и съответно да изберете начина на раждане.
Пожелавам ви успех в избора на доктор и ако ви интересува нещо спокойно може да ми пишете на лично.

# 145
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 786
Моята бременност я следи Д-р Диков, той ми прави и секциото, но също до последно бяхме решили с него, че ще опитаме да родя естествено, уви не се случи така. Той преглежда долу в дкц-то, аз се прехвърлих при него в края на 5 месец. Обръщаше ни страхотно внимание през цялото време, даже докато бяхме в болницата всяка сутрин минаваше да ни види с бебка, докато я храня. Изключително съм доволна от избора си, с удоволствие си платих за избора на екип. Само ми се струва силно преувеличена цената на Вип стаята-за тези пари с ме много усилия и средства може да се направи много за комфорта на родилката и условията в стаята. Като цяло съм с много приятни спомени и усещане от раждането и престоя си. Единствено притеснения ми създадоха само някои от мрънкащите санитарки и две лекарки на бебетата.
Добре сте се насочили към МД, дано направите и за себе си удачен избор на лекар за раждането. И да-който е да е той, в края на бремеността предвид състоянието на майката и бебето по негова преценка и/ли на препоръки/консултации с други специалисти, се  решава начина на родоразрешение.
Късмет и успешен финал със здраво бебче накрая Wink

# 146
  • Мнения: 24
Имам въпрос към наскоро родилите нормално - искаха ли ви документ за кръвна група и резус фактор? Питам, понеже по спомен преди фигурираше в списъка за прием в родилна зала (с подпис и печат от лаборатория), а сега го няма като изискване. Аз съм бременна за втори път и не ми се било полагало по здравна каса това изследване, понеже вече било правено веднъж. Чудя се сега да ходя ли само за това пак да ми вземат кръв. На обменната карта само достатъчно ли е да е написано?

# 147
  • Мнения: 32
И аз това се чудех - в обменната карта щом го има, се предполага че ще им върши работа. В сайта на болницата не е вписан като отделен документ, който трябва да се носи при приема, но за всеки случай съм си пуснала изследването и съм сложила копие от резултата в папката с документи. Да го имам, ако случайно им хрумне да ми го искат.

# 148
  • Мнения: 158
Имам въпрос към наскоро родилите нормално - искаха ли ви документ за кръвна група и резус фактор? Питам, понеже по спомен преди фигурираше в списъка за прием в родилна зала (с подпис и печат от лаборатория), а сега го няма като изискване. Аз съм бременна за втори път и не ми се било полагало по здравна каса това изследване, понеже вече било правено веднъж. Чудя се сега да ходя ли само за това пак да ми вземат кръв. На обменната карта само достатъчно ли е да е написано?
В сряда бях на преглед и моя лекар ме предупреди, че в спешното задължително искат направление за хоспитализация и изследване за кръвна група.

# 149
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз хем носех резултата от кръвна група хем при приема са ми пуснали изследване пак заедно с другите кръвни. Не виждам логика.

Общи условия

Активация на акаунт