За секциото с любов ♡

  • 151 640
  • 4 162
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 726
Скрит текст:
Бях с памперс Simple Smile Минах през WC  преди операцията. Като влязох очаквах най-страшното за мен - иглата и катетъра. Както написах по-назад упойката беше леко бодване. Като питах за катетър доктора каза, че не слагат катетър, за това ми бил казал да стоя на сухо последните 12-14 часа. И като ме преместиха в реанимация ме омотаха в един огромен смешен памперс. И бях на системи докато ме пусне упойката. Но така и не пишках. Стоях така 6 часа. Без една капка да излезе. Ама аз после имах голям проблем да се изпикая. Като ме отведоха в стаята и ме раздвижиха, не можах да се изпишкам половин час, а много ми се пикаеше. Даже ревах. Защото хем ми се пикае, хем нищо не излиза, хем не мога да се напъвам от болка. Оф, още потръпвам от ужас като се сетя... Иначе на мен пък нищо не са ми казвали за наливане с вода след операцията. Пих си нормално, колкото си пия.
Не ти ли правиха клизма преди операцията?

Не, казаха ми да си сложа една свещичка в нас, която ще ми помогне да се изчистя. Абе като си представя катетъри, клизми и всякакви такива "красоти", направо извадих късмет с моя доктор Grinning Той, че си е голям професионалист, факт е, но явно работи по някаква нова схема на секцио.

Евала просто нямам думи! Аз бях така на лапарото и като ми предстоеше секциото и като разбрах за клизмата и ми призля Grinning Не, че е нещо болезнено ама 1 час в тая тоалетна и с контракции беше лощо преживяване Grinning

# 76
  • Мнения: 6 702
И на мен не ми правиха клизма. Катетъра май преди упокойката го сложиха, не помня точно, не е било нещо болезнено.

# 77
  • Мнения: 423
Ама и клизмата не е страшна работа, сега с контракции не знам как е, ама като говорим за секцио, ако е планово особено, едва ли има съпътстващи родилни контракции (!! С риск да не съм права, предполагам, че са рядкост). За пореден път се убеждавам, че психиката е половината раждане (доколкото операцията секцио е раждане). Нито от клизми, нито от катетри, нито от игли ме е било страх. Минава и заминава. Операцията е рутинна и доста предвидима. Не говоря за изродски ситуации като катетри преди упойка, редно е да се знае, че и това го има, да се обсъди с доктора. Едно е сигурно, в БГ не бих се подложила на случаен екип, в един идеален свят може би, но не и в родната действителност.

# 78
  • София
  • Мнения: 6 726
Да, но вие сте знаели и сте били подготвени психически. Аз трябваше да изтърпя 18 часа контракции и болки, да чакаме разкритие и аз съответно след клизма с болки да клеча в тая тоалетна. И накрая като казаха " падат тонове, не можем да чакаме" и ти си като в небрано лозе. Иначе всичко се преживява нито секциото е страшно нито клизмата въпроса е как ще ти се случат нещата и как ти ще ги приемеш.

# 79
  • Мнения: 15 356
Да, но вие сте знаели и сте били подготвени психически. Аз трябваше да изтърпя 18 часа контракции и болки, да чакаме разкритие и аз съответно след клизма с болки да клеча в тая тоалетна. И накрая като казаха " падат тонове, не можем да чакаме" и ти си като в небрано лозе. Иначе всичко се преживява нито секциото е страшно нито клизмата въпроса е как ще ти се случат нещата и как ти ще ги приемеш.
Много кофти,и при мен така стана,но с 15 часа контракции.Изтеглили сме късата клечка.Но след клизмата седях само 3 мин в тоалетната,повърнах после два пъти от болка и това беше.

# 80
  • Мнения: 10 910
Аз за това директно избрах секцио, защото с моя късмет щях да се мъча 100 часа и накрая да ме срежат...

# 81
  • Мнения: X
Аз за това директно избрах секцио, защото с моя късмет щях да се мъча 100 часа и накрая да ме срежат...

И аз така направих.

# 82
  • Мнения: 15 356
Аз исках да родя нормално,и си казах че ще пробвам,пък каквото стане.Поне да знам,че съм опитала и не съм се дала без бой  Joy .

# 83
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз за това директно избрах секцио, защото с моя късмет щях да се мъча 100 часа и накрая да ме срежат...

Е не е задължително Grinning Някои хорат си издържат контракциите, може и 24 часа да са с тях ама стискат зъби и успяват. Аз лично не успях и ме срязаха.



Bobchita И аз така си виках. Накрая лекарката дойде и ми вика " Ами аз знаех, че няма да родиш нормално, ти си много мъничка" Grinning Викам си на акъла да ми го беше казала по-рано.

# 84
  • Мнения: 5 406
Най-добрата ми приятелка беше така, 10 часа контракции, разкритие 3см и дотам. На нея и пускаха и системи Окситоцин и каза, че те са и разказали играта.
После обясняваше как спиналната успойка и секциото са и се стрували като рай след този зор. Grinning

Аз имах няколко показания за секцио, но и направо си казах на АГ, че искам така да раждам. Той отговори, че така или иначе няма да ми даде нормално, защото имам друга операция на матката (голяма миома) преди по-малко от 2 години.

# 85
  • Мнения: X
Аз исках да родя нормално,и си казах че ще пробвам,пък каквото стане.Поне да знам,че съм опитала и не съм се дала без бой  Joy .
И какво като се пробва човек, само допълнително се изтормозва и си спестявя парите за секциото, защото излиза спешно, стига да не ти го е направил твоя лекар

# 86
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз исках да родя нормално,и си казах че ще пробвам,пък каквото стане.Поне да знам,че съм опитала и не съм се дала без бой  Joy .
И какво като се пробва човек, само допълнително се изтормозва и си спестявя парите за секциото, защото излиза спешно, стига да не ти го е направил твоя лекар

Може и да не се изтормозите, не разсъждавайте така Simple Smile Иначе относно парите болницата, в която бях секциото и нормалното раждане бяха едни пари.

# 87
  • Мнения: 159
При мен второто секцио хремина по-леко. Първото беше дроб!!!Много се мъчих с контракции и окситоцин. В групота във фейзбук ще направя списък в най-скоро време с добри лекари правещи секцио. Защото както има добри акушери за нормално,така има и страхотни хирурзи за секцио

# 88
  • Мнения: 15 356
Аз исках да родя нормално,и си казах че ще пробвам,пък каквото стане.Поне да знам,че съм опитала и не съм се дала без бой  Joy .
И какво като се пробва човек, само допълнително се изтормозва и си спестявя парите за секциото, защото излиза спешно, стига да не ти го е направил твоя лекар
Исках да родя нормално,не знаех че на шестия см разкритие ще паднат рязко тоновете.Парите не коментирам,да създам дете платих доста висока цена финансово и психически.За пари само не ми говорете,защото от това не съм пестила.Тормозих се три години да забременея по всичко възможни начини и имам висок праг.Надявам се,че съм била изчерпателна.

# 89
  • София
  • Мнения: 6 726
Ще се радвам да направите и да постнете линка и тък, за да можем да се включим.


Bobchita - И при мен на 6см разкритие паднаха тоновете... Все едно моята история разказвате Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт