Съвет от мен за вас

  • 8 160
  • 191
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 9 990
Фил, точно от там идва проблемът-няма контрол от родителите, а само мрънкане...Да, не е наша работа как онези родители реагират, но ако са в моята градина-това е зле и за моето дете респективно, защото на практика те не се интересуват.Ей затова се паля, не за друго.Защото тук си препредаваме истории, но на нито една не съм чула края.
Ето-в нашата ясла имаше една недоволна майка за нещо си и винаги на мен ми казваше като се засечем от какво е недоволна, но нито веднъж не сподели със сестрата, с лелката там.На края аз им казах-ми поправиха се хората.ДИАЛОГ му е майката-разберете...няма друг начит.Така персонала си мисли, че всички сме доволни, а не е така, но те как да разберат.И да-започва се с елементарни неща-от това как да ти обличат детето, до това какво дая яде и как там, та се стига до телевизорите и Планета...а е толкова елементарно...чак главата не ми го побира как някои родители не го разбират...
Та това, какво правят родителите е пряко свързано с проблемите в яслите/градините-правят  ли те нещо адекватно-тези проблеми ще са сведени до минимум, убедена съм...

# 166
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Аз пък да ви кажа-аман от мрънкане......Как пък не видях един да благодари тук в този форум...само се търси вина в градини и лелки...а на мен акъла си ми е на място-на детето ми точно там му е мястото-идеално се чувства просто...и без да има нужда гладна да ходя.Имам възможност да я оставя вкъщи сега, но няма да го направя...то нейното половината мина. Party
И сте ми много смешни като се разпените тук-защо не сигнализирате където трябва ВЕДНАГА след такава информация?А само се предават градски легенди от ухо на ухо.Къде ви е реакцията?Ако има адекватна реакция на нещо толкова нередно-ще има и адекватни мерки...кучето си лае...керванът си върви...

Абсолютно! Взе ми го от устата просто! Аз нещо не мога да хвана вяра на повечето от страховитите истории, разказани тук, но ако лично се убедя в нещо такова няма да го разправям по форумите, а ще се взема МАЛКО по-сериозни мерки Peace

# 167
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Отдавна не бях чела толкова глупости накуп!

Поливали са дрешките им с вода, а за по - сигурно и пантофките са мокрели, изпишквали са момченцата в едно гърне, докато се напълни, давали са на децата да пият вода от една чаша!!!
 

Особено това ме разби! Като пишете подобни неща, замисляте ли се изобщо?! Нали като прибира детето си родителят ще види, че дрешките и пантофите са мокри и ще попита защо? Еднократно може да му отговорят, че детето се е поляло, но всеки ден?! Това за гърнетата също не е вярно - имам снимка от яслата, на която всяко си е седнало на гърне, как така ще ги изпишкват в общо?!

В началото, докато Мони беше още с памперс, съм убедена, че й го сменяха редовно, защото дупето й се обриваше, ако постои повече от 10-тина минути наакана, а това не е ставало.

Ей, аман от плюенето против яслите!

# 168
  • Мнения: 199
Отдавна не бях чела толкова глупости накуп!

Мдаа, доста простотии се изписаха. То не бяха стрелби, не бяха ядосани червени човечета... Драма. Моето дете мина успешно през яслата. И съм благодарна на хората, които се грижеха за нея. Ходеше на ясла, въпреки че аз си стоях вкъщи и можех да я гледам.(Сигурно и аз като Вергилия. Явно нещо обгазяването тук ни действа на нервите.) Нито за миг не съжалявам за това си решение. Детето ми стана много самостоятелно и доста по-общително. Според мен мястото й си беше точно там - с децата. Аз мразя да стоя по пейки и градинки, места, където да осигуря на детето контакт със себеподобни, така че яслата беше много добър вариант за мен. Боледуваше в началото, може да се каже доста често, но този период мина бързо. През ум не ми е минавало да виня сестрите или лелките за това.  И да, много пъти съм чувала как сестрата казва на родителите какво да дават на детето, ако се е разболяло, за да не се влоши положението.
Още нещо. Имаше деца от нашата група, които боледуваха непрекъснато. В месеца им се събираха 3-4 дни на ясла. Е, не са ли на едно място всички? Или тия деца не са им били симпатични и само тях са държали на течение, с мокри дрехи.

# 169
  • Мнения: 6 206
Ей, ама наистина нямате угодия, един път било задушно, не проветрявали, друг път на течение ги държали!

Както винаги съм казвала - аз съм много доволна от яслите, може да са само четири месеца откакто е тръгнал, но жените са много внимателни и наистина им се възхищавам, особено две от тях наистина са родени за такова нещо. Heart Eyes
Детето ми тръгна юни, разболявал се е два пъти, един път вирусче, един път летния грип с разстройството.
Вече втори месец е шестица и очаквам скоро включване, но никога няма да ми хрумне тъпотията да обвинявам тези жени за болестите. Дори съм била свидетел на караница между майка и сестра, като майката настоява да вземат болното й дете.


И моят съвет е - ами като не ви харесва нещо, търсете му друга градина, други ясли, срещнете се с хората, запознайте се, уверете се, че оставяте детето си в сигурни ръце.

# 170
  • Мнения: 2 732
 Whistling по темата .
Вергилия коя е яслата -пък сподели и коя група е най -хубавата Wink Laughing

# 171
  • Мнения: 6 461
Момичета днес като се пребирах чух разговор между две лекарки коити работят в ясла
Първата:Днес бяха всичките деца.
Втората: Леле горката.
Първата:Споко аз им знам цаката  поставям ги  на гарнетата и отварям прозореца и утре полвината са болни .
Според вас тва можели да е разговор между 2 лекарки.
Темата е от преди месец ,но не бях я чела .Направо съм потресена от този разговор .
Това ако го бях чула аз нямаше  със сигурност да им се размине. Crossing Arms

# 172
  • София
  • Мнения: 11 768
Това си е явление от едно време!А и сега яслените групи са пълни до дупка,защото голяма част от майките нямат възможност 3 год. да си стоят в къщи.

# 173
  • Мнения: 3 394
това и на мен са ми го казвали, но не бъдете предубедени, моите детегледачки постоянно събуват децата боси, каляват ги (това са си разни местни англ. щуротии)-за сведение Стела беше болна две седмици Sad И да им казвам, и да не им казвам - резултата си е същия, боси и това си е!

# 174
  • Мнения: 3 394
Ей, ама наистина нямате угодия, един път било задушно, не проветрявали, друг път на течение ги държали!

Както винаги съм казвала - аз съм много доволна от яслите, може да са само четири месеца откакто е тръгнал, но жените са много внимателни и наистина им се възхищавам, особено две от тях наистина са родени за такова нещо. Heart Eyes
Детето ми тръгна юни, разболявал се е два пъти, един път вирусче, един път летния грип с разстройството.
Вече втори месец е шестица и очаквам скоро включване, но никога няма да ми хрумне тъпотията да обвинявам тези жени за болестите. Дори съм била свидетел на караница между майка и сестра, като майката настоява да вземат болното й дете.


И моят съвет е - ами като не ви харесва нещо, търсете му друга градина, други ясли, срещнете се с хората, запознайте се, уверете се, че оставяте детето си в сигурни ръце.

не оправдавам разговора, с който е започната темата, но мисля като теб!

# 175
  • Мнения: 7 423
Момичета днес като се пребирах /прибирах- за сведение на пишещата/ чух разговор между две лекарки коити работят в ясла
Първата:Днес бяха всичките деца.
Втората: Леле горката.
Първата:Споко аз им знам цаката  поставям ги  на гарнетата и отварям прозореца и утре полвината са болни .
Според вас тва можели да е разговор между 2 лекарки.   
 
На човек му писва да попада на простотии.Нещо като горния цитат.Питам се сериозно ли е всичко това или просто някой се бъзика?Първо ако е сериозно показва пълна неграмотност на пишещата:Лекарки в детските ясли -няма.Второ:Какво значи "аз им знам цаката".."отварям прозореца"..и като едно време и още ред глупости.Само човек,който не е влизал в ДЯ и ДГ може да сипе подобни простотии и отвсякъде струи недоброжелателност,злоба и ограниченост на мисленето.Просто клюкарка.Тя чула и бърза да разнася без да се замисли колко много се излага.Това е мислене на човек с ограничени умствени възможности.
            Защо ли нито веднъж не видях № на градина,група,име на учител,пом.възпитател и т.н.Оправданието "да не пострада детето" просто не минава,защото половината плюещи не водят децата си никъде , защото още не са дори на яслена възраст.

# 176
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Оле.......

# 177
Момичета днес като се пребирах чух разговор между две лекарки коити работят в ясла
Първата:Днес бяха всичките деца.
Втората: Леле горката.
Първата:Споко аз им знам цаката  поставям ги  на гарнетата и отварям прозореца и утре полвината са болни .
Според вас тва можели да е разговор между 2 лекарки.   
 

за съжаление е така. Това го знам от моя позната , която е възпитателка.И това е най-малкото, което правят.

# 178
  • Мнения: 25 724
за съжаление е така. Това го знам от моя позната , която е възпитателка.И това е най-малкото, което правят.

Конкретно - имена, факти!  Naughty
Абе, тази тема да не е пусната като подготовка за реклама на някое частно заведение, пък виж ти как се измести темата...  Wink Mr. Green Joy

# 179
  • Мнения: 1 370
Лелелелелеле

Общи условия

Активация на акаунт