Сродни Души - Има ли такова нещо?

  • 6 401
  • 125
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 17 414
Не е ли възможно човек сам да предизвиква с разбиранията, нагласите, поведението и отношението си поредица от действия, бездействия и събития, които нв са в негов интерес, но удобно ги приписва на съдбата, която пак е решила друго?

# 76
  • Мнения: 12 473
Дренче, даже си е класика..)

# 77
  • Мнения: 3 787
Не е ли възможно човек сам да предизвиква с разбиранията, нагласите, поведението и отношението си поредица от действия, бездействия и събития, които нв са в негов интерес, но удобно ги приписва на съдбата, която пак е решила друго?
Е аз точно това наричам съдба. След като моите собствени нагласи са извън моя собствен контрол, не ме грее, че сама съм си предизвикала случките, отказвам да поема отговорност за фабрични настройки, които не умея да коригирам. Или,  както казваше един бивш, "Това, че проблемът е в главата хич не го прави по-лесен за разрешаване".

# 78
  • Мнения: 17 414
Из темите прочетох нещо, което много ми хареса - преследвай целта, а не обяснението направих, каквото можах. Не, че е универсално, но много обичаме да се оправдаваме с обстоятелства и разни.

# 79
  • Мнения: 1 300
Не е ли възможно човек сам да предизвиква с разбиранията, нагласите, поведението и отношението си поредица от действия, бездействия и събития, които нв са в негов интерес, но удобно ги приписва на съдбата, която пак е решила друго?

Това, което се нарича съдба, не противоречи на свободната воля,  но тя е условна, в някакво русло, рамки. Фабрични настройки. И поведението на човек е в резултат от тези фабрични настройки.  И в известен смисъл е предвидимо. Като психология. Няма от кой ръкав да извадиш други, това е все едно от разсад за роза, да очакваш да израсте теменужка.

# 80
  • Мнения: 17 414
Хората се справят и с тежки съдби (стечение на обстоятелства), това с разсада касае собствените очаквания.
Има и друго, което се нарича личен опит и не е просто преживявания назад във времето.

# 81
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
В много от случаите човек може да направи сам изборите си, но предпочита да изтъква, че едва ли не съдбата има пръст в ситуацията, т.е. един вид , вместо да се поеме отговорност е по-лесно да се каже, че е стечение на обстоятелствата...

# 82
  • Мнения: 1 300
Разсадът беше метафора, че човек се ражда с някаква семка, заложби. Не се ражда бял лист и свободната му воля, решения обслужват този разсад. Няма как от него да израсте нещо различно от засятото.

Последна редакция: пн, 15 мар 2021, 15:43 от starinthenightsky

# 83
  • Мнения: 6 681
Да-а-а, сеячът е важен.

# 84
  • Мнения: 17 414
Ето защо нямали късмет хората.

# 85
  • Мнения: 1 300
Опит да обясня понятието съдба. Без да споменавам астрологията. И философията, която стои зад тази думичка.

Последна редакция: пн, 15 мар 2021, 18:58 от starinthenightsky

# 86
  • София
  • Мнения: 39 011
Аз просто знам, че няма човек, който да ме разбере напълно. И не търся.

# 87
  • Мнения: X
Забелязала съм, че като се влюбя, все е в сродна душа, но като я разлюбя, вече не е сродна душа. Много интересно. Laughing

Някак скучно ми се вижда някой да ти довършва изреченията, все едно да си говориш с огледалото. Няма доза пикантност.

# 88
  • София
  • Мнения: 39 011
Ааа, да - голяма любов, направо "душевна връзка". Обаче после нещо се сдухва тази душевност...

# 89
  • Мнения: 17 414
Абе я най-добре - сродна душа - несподелена/“невъзможна” любов. В случай, че съдбата попречи - следващият, моля.

Общи условия

Активация на акаунт