ОСМИ клас 2020/2021 - Осмокласникът отново в клас - тестове, контролни всеки час!

  • 28 073
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 140
Гледам сериозен диалог с точки се е водил. Joy

Бети, благодаря за темата!

Зазу, браво на младежа!

clevermary, да е жива и здрава девойката, все така с компания от добри приятели!



Аз днес се шокирах от новия предмет, който наборът започна да изучава- ЗБУТ (здравословни и безопасни условия на труд). Flushed  За първи път чувам, че има такъв.


Скрит текст:
Имам опит от ДГ където по инициатива на хипохондрични майки беше организирано масово вземане на секрет за стафилококи, защото еди кой си бил контактувал с болен от скарлатина някъде си. В резултат на което детето ми на което абсолютно нищо му нямаше беше набедено за заразоносител и отказвано да бъде допускано в ДГ ако не пие антибиотик. Междувременно започнаха да се тестват и майките и бащите и всички на които им бе намерено нещо в гърлото си купиха по един антибиотик профилактично. Предвид и не високата достоверност на тестовете мисля да не си причинявам излишни главоболия.

Поли, стрептококи са. Както винаги, и тук има и друга гледна точка. Моят опит- у нас има прекарани 13 скарлатини. 12 от тях са разпределени между набора и по- малкия му брат. На единия му се случи да се разболее в началото и в края на един и същи месец. Не съм организирала никого да се изследва, но бих била доволна, ако здравите заразоносители бяха изпили по един антибиотик.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 360
Имам опит от ДГ където по инициатива на хипохондрични майки беше организирано масово вземане на секрет за стафилококи, защото еди кой си бил контактувал с болен от скарлатина някъде си. В резултат на което детето ми на което абсолютно нищо му нямаше беше набедено за заразоносител и отказвано да бъде допускано в ДГ ако не пие антибиотик. Междувременно започнаха да се тестват и майките и бащите и всички на които им бе намерено нещо в гърлото си купиха по един антибиотик профилактично.
Поли, през какъв кошмар си минала...🤦 👻
Лошото е, че сега подобно поведение започна да става норма. Дано има път назад към предишната реалност.

не е зле и  ти, и поли да прочетете какво е скарлатина, от какво се причинява и как се третира, за да не говорите нонсенси.
http://www.moetodete.bg/encyclopedia/skarlatina.html
контактните със скарлатина се карантинират, изследват и пият АБ, дори и да нямат симптоми. това си е стандартно изискване, прилагано от РЗИ. някои работи не са ги измислили по Ковида.

# 47
  • Мнения: 2 022
clevermary, Честит рожден ден на красивата млада дама! Прекрасни дечица! Heartpulse

Имам едно притеснение за последната присъствена седмица. Сега от понеделник до четвъртък всичко е ОК - пролетни температури го дават и от синоптика и от даливали. Но след това като се започне от събота и неделя нататък, проверих за няколко града в различни точки - ами в най-добрия случай го дават от -9 до -4. Дори максималната за деня е отрицателна, че и така е за цялата седмица. Или проветрението в стаите ще е "под нулата", тоест никакво, или температурата в класната стая, което просто няма как да стане.
Какво обмисляте вие?

Последна редакция: нд, 07 фев 2021, 07:52 от Cygnus

# 48
  • Мнения: 1 114
Jam, с тая разлика, че детето ми беше контактно на контактното. И масово тестване се препоръчва от РЗИ при еди колко си заболели в един колектив.
И за да ти вляза в тона, понеже обиколихме доста лекари тогава, скарлатинатата е болест с доста характерна клинична изява. Не всеки стрептокок в гърлото е скарлатина. Но масово се пише като скарлатина.
Ето и ти да се образоваш - https://clinica.bg/1707-Varicelata-povtarq--no-kato-herpes-zoster

*стрептококи/ не, стафилококи както съм писала/, разбира се. Грешка Simple Smile

Последна редакция: нд, 07 фев 2021, 10:09 от polly_g_bg

# 49
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Clevermary, Честит празник! Спрахотни младежи!

Има ли ги някъде качени олимпиадите по мат, бел, АЕ от тази година?

# 50
  • Мнения: 6 925
Първите кръгове на олимпиадите без мат се изготвят от училищата и са различни. Не се публикуват. Математиката е обща и я има в групата на турнирите във фб (мисля, че си член там).
Втори кръг на АЕ е днес. Втори кръг на бел е на 07.03. Втори кръг на мат е на 13.02. Т.е. тези още ги няма, ако изобщо нещо извън математика се появи за хора без познати учители в дадената област.

# 51
  • София
  • Мнения: 5 131
Clevermary, Честит празник! Спрахотни младежи!

Има ли ги някъде качени олимпиадите по мат, бел, АЕ от тази година?

# 52
  • София
  • Мнения: 9 110
Колко е хубаво да виждаш усмихнати млади хора Simple Smile !
Благодаря ви момичета (за поздравленията за младежа) Flowers Hibiscus .
Ние още нямаме анкета пусната или поне до снощи нямахме.

# 53
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Благодаря, момичета. Исках да придобия представа за сложността на олимпиадите.

# 54
  • Мнения: 8 228
ganis, благодаря за задачите от олимпиадата. Ще ги връща на младежа.
Зазу, браво на Оги! А къде могат да се видят задачите от олимпиадата по информатика? Там ми е особено интересно какво дават.

# 55
  • Мнения: 6 925
http://www.math.bas.bg/infos/
Група С са седми и осми клас. Езикът е С++. В Олимпийци днес ще има обяснение на задачите. В горния сайт има линк към събитието.

# 56
  • Мнения: X
Jam, с тая разлика, че детето ми беше контактно на контактното. И масово тестване се препоръчва от РЗИ при еди колко си заболели в един колектив.
Аз признавам, че не съм се задълбочавала, въпреки двете ми деца, прекарали скарлатина и стояли в карантина. Факт, че за 8 години в ДГ никога не е изисквано от нас да се тестваме като контактни на скарлатина. Поставяха групата в изолация от другите и дотам.
За пиене на АБ от здрави деца пък съвсем. Не е изисквано от никого, поне от моя опит. Ако е имало такива правила и някой от ДГ е претендирал спазването им, разбира се, че щяхме да ги спазим.

# 57
  • Мнения: 6 586
Clevermary, честита да е девойката ти! Здраве, късмет и добри приятели да има винаги!
Какви симпатични деца са!❤

# 58
  • София
  • Мнения: 7 190
Понеже ми се струва страхотно постижението на сина на Зазу с олимпиадата по информатика, ми стана интересно и имам въпроси с цел обогатяване на обща култура. 😊
Какво представляват олимпиадите по този предмет - предполагам се провеждат на компютри, а не на хартия?
Информатиката е профилиращ предмет за всички от СМГ, или? В учебния план на СМГ за 11 клас има опции ИЦ и Философия като профили, но като се има предвид, че изначално има заложени АЕ/НЕ, тези предмети остават опция за четвърти профил?
А който иска да следва медицина, може ли някак да избере химия и биология?

# 59
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Красиви, слънчеви деца! Усмихнаха ме с тази безгрижност и щастие.  Честит празник на порасналата госпожица!

Общи условия

Активация на акаунт