Студенти в Нидерландия - 9

  • 52 555
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 207
Мога ли да попитам ,някой запознат ли е с документите които трябва да се попълнят за връщане на част от здравната застраховка и още на следващия месец ли се връща  !Пробвахме няколко пъти на линка в началото на новата тема но нестава !Ако някой е запознат и може да ми помогне ще съм ви безкрайно благодарна !
Съжалявам, голяма част от линковете тествах, но явно съм пропуснала някои, а те са остарели. Имах желание да намеря време да оправя голяма част от информацията от първия пост, но уви... не намерих такова.

Публикуваните линкове са само разяснителни, сега ще добавя този за регистрацията в първия пост.
Eто, опитайте от тук

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 21:48 от Каlista

# 16
  • Мнения: 111
Нужно ли е да се регистрират в ЦИК, при положение че има отворена секция в града, в който живее? Доколкото знам регистрацията е само за преброяване на желаещите и съответно отваряне на секция в даден град, но гласуването може да стане без предварителна регистрация.

# 17
  • Мнения: 1 401
Не, не е нужно. Може директно в деня на изборите да се отиде на място и се попълва декларация. Хората пътуват и може да решат инцидентно да гласуват извън определените секции в България.

# 18
  • Мнения: 1 142
Благодаря за новата тема.

# 19
  • Мнения: 2 190
Не, не е нужно. Може директно в деня на изборите да се отиде на място и се попълва декларация. Хората пътуват и може да решат инцидентно да гласуват извън определените секции в България.
А тези, които са се регистрирали - също ли попълват декларация?

Благодаря за новата тема

# 20
  • Мнения: 5 369
Относно Спиди, откакто ги купиха ДПД  рестрикциите им са жестоки. Миналата година пращахме с тях всичко, сега отказват почти всичко което си заслужава да се прати от тук .
Относно връщане на здравна застраховка, синът ми разказваше, че е прекарал доста време на телефона с техен служител, за да му съдействат . И да, всеки месец, след изтегляне на здравната застраховка, по сметката му връщат някаква сума.

# 21
  • гр.София
  • Мнения: 362
И аз Благодаря за новата тема.
Моето девойче догодина е четвърта, сега й предстоят интервюта за стаж догодина.
Малко инфарктно с тия много тестове замина, дано скоро отново се пътува безпроблемно като преди.

# 22
  • Мнения: 19
eruseva относно пратките от служител знам, че ако тук на ренгена видят нещо нередно биха ви извикали, за да си го приберете, но дали в действителност се случва точно така незнам. Защото принципно имате право да си опаковате колета и да ви го вземе куриер от адрес, а той няма да ви рови в колета.

Мед категорично е.забранено.

За подправки само с етикет пакетирани от магазин.

За обаждане никой не се обажда, че имате колет да получаване. Следете къде ви е пратката. Обикновенно си спазват 5-6 дни за доставка.

За пратките можете да изпращате багаж и на обратно от Холандия към БГ. Също със Спиди / ДПД цената е малко по-висока около 90лв излиза от посоката БГ-Холандия. Препоръката ми е да заявите куриера от тук чрез Спиди така излиза малко по-евтино отколкото да заявите там куриер.
 Ние така си прибрахме багажа от двумесечния престой там за първа година. За догодина ще видим, този онлайн е пълна лудница.

За ново кандидатстващите помислете добре дали бихте се справили с този хаос създаден с този вирус. За жалост ни се иска нещата да са постарому, но не е точно така.
Успех на всички!
Бъдете здрави!
Дано съм ви била.полезна!

# 23
  • Мнения: 1 401
Не, не е нужно. Може директно в деня на изборите да се отиде на място и се попълва декларация. Хората пътуват и може да решат инцидентно да гласуват извън определените секции в България.
А тези, които са се регистрирали - също ли попълват декларация?

Благодаря за новата тема

Директно от сайта на Централната избирателна комисия:
"На 4 април 2021 г. ще се произведат избори за народни представители за Народно събрание на Република България. Народното събрание се състои от 240 народни представители. Българските граждани, които са навършили 18 години, не са поставени под запрещение и не изтърпяват наказание лишаване от свобода и желаят да упражнят правото си на глас извън страната в изборите за народни представители на 4 април 2021 г., заявяват своето желание чрез подаване на заявление за гласуване извън страната по един от следните два начина:
- в писмена форма пред дипломатическото или консулско представителство на Република България в съответната държава. Това става чрез писмено заявление по образец, утвърдено от Централната избирателна комисия не по-късно от 25 дни преди изборния ден, подписано саморъчно и подадено лично, или чрез писмо до съответното дипломатическо или консулско представителство на Република България;
- чрез електронно заявление през интернет страницата на Централната избирателна комисия.
В случай че не са подали заявление за гласуване извън страната по горепосочените начини, българските граждани, които желаят да гласуват извън страната, в деня на изборите могат да направят това в удобно за тях място и изборна секция извън страната, като попълнят декларация пред СИК по образец.
Българските граждани, които са подали заявление за гласуване извън страната по посочените начини, в случай че за съответното място бъде разкрита секция за гласуване извън страната, служебно ще бъдат заличени от избирателния списък в страната и не е необходимо да предприемат други действия.
За повече информация за електронното заявление и информация за гласуването извън страната следете официалната интернет страница на Централната избирателна комисия – www.cik.bg, и официалната интернет страница на МВнР."

# 24
  • Мнения: 227
Мога ли да попитам ,някой запознат ли е с документите които трябва да се попълнят за връщане на част от здравната застраховка и още на следващия месец ли се връща  !Пробвахме няколко пъти на линка в началото на новата тема но нестава !Ако някой е запознат и може да ми помогне ще съм ви безкрайно благодарна !
Съжалявам, голяма част от линковете тествах, но явно съм пропуснала някои, а те са остарели. Имах желание да намеря време да оправя голяма част от информацията от първия пост, но уви... не намерих такова.

Публикуваните линкове са само разяснителни, сега ще добавя този за регистрацията в първия пост.
Eто, опитайте от тук
[/quote

Справили сте се с новата тема чудесноКаlista
, за което много ви благодаря!Просто никак не сме на ясно кое трябва да се попълваза връщане на здравна застраховка, затова помолих за помощ  тези които вече са минали по този път .Повечето майки тук са доста запознати ,но и децата им са вече 2-3 курс и са успели да започнат работа и да попълнят всички документи. Рових се и четох в стари теми ,но нямаше конкретно това за връщане на част от здравна застраховка. Ще съм много благодарна ако някой помогне момичета !
Забравих  G..D.. - Вие сте една от тези майчета , с най-полезна за мен информация - много благодаря за което !

Последна редакция: чт, 04 мар 2021, 11:10 от pali78

# 25
  • Мнения: 31
Здравейте,
Някой чувал ли е нещо за DigiD https://www.digid.nl/ ?

# 26
  • Мнения: 2 992
Силви,

Какво да е чувал?

Това е дигиталната идентификация на всеки човек.

Ето от държавния сайт разяснение. Мини си го през гугъл преводач.

https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/digitale-overheid/vraag … tale%20Identiteit.

# 27
  • София
  • Мнения: 861
За бързия тест на заминаващите към Холандия в 10 и нещо сутринта да споделя, че бяхме пред Рамус в Дружба в 7ч и 10м. (най-късно) и вече имаше опашка от поне 30 човека. За мен нямаше добра организация и като че ли служители пристигаха след началото на работното време.
В първия половин час почти не вървеше, по едно време започнаха да минават по-бързо. Чакаше се на 2 опашки - първо за теста, после за резултата.  На опашката споделяха, че на летището пък се чакало доста за самите резултати от бързия тест. Аз тогава малко съжалих, че не минахме през кварталния Рамус, едва ли щеше да има толкова хора...В крайна сметка в 8,30 бяхме приключили, така че е постижимо и не е нужно да се плаща двойно за тест на летищото.

# 28
  • Мнения: 15
Здравейте, някой може ли да каже къде се подава жалба срещу некоректен хазяин (агенция). Става въпрос за отказ абсолютно неоснователно да не ни върнат депозита.

# 29
  • Мнения: 2 992
Имате ли застраховка за правна помощ?
Обърнете се към юристите на застрахователя ви.
Ако нямате, мисля като студент, имате право на безплатна юридическа помощ от юридическите локети.
( така бих постъпила поне аз де. Не твърдя да е единствен вариант)

Ние имахме казус със закупен имот, за нещо което беше писано в обявата , че е ремонтирано. Ние като им писахме на предишните собственици, ни пратиха в девета глуха. После юрист на застрахователя ни пое кореспонденцията и много бързо предишните собственици ни поеха ремонта.

Последна редакция: нд, 07 мар 2021, 09:07 от rosss

Общи условия

Активация на акаунт